Skocz do zawartości
Gość eliott231

sprężyna fotela przedniego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość eliott231

Ostanio gdy odkurzałem samochód,zobaczyłem pod siedzeniem pasażera,że lezy sobie luzem taka sprężyna.Moje zdziwnie było wielkie ,gdy się okazało,że wszystkie funkcje fotela działaja.Pod siedzeniem kierowcy,jest taka sama,jednak zamocowana odpowiednio.Wie ktoś może,za co odpowiada ta sprężyna?I jak ją zamocować?Wiem w ktorym miejscu,ale za bardzo nie ma dojścia :kwasny:

 

//Zdjęcie zostało usunięte gdyż przestało sie wyświetlać - Kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mag

powiem jedno: powoli, powoli, powoli .Nie śpiesz się z tą spręzynką, bo prawdopodobnie trzeba bedzie odkręcić fotel, a w takich przypadkach trzeba bardzo uważać, by przez przypadek nie wystrzeliła poduszka z fotela. Na odłączanie poduszek jest odpowiednia procedura, musisz sie dowiedzieć o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podejrzewam, że może to być sprężyna od dżwigni regulacji do tyłu - do przodu. Sprawdź czy ta rączka działa jak należy, z oporem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angst

kurcze tez znalazlem taka sprezyne ale pod fotelem kierowcy. dzwignia do przesuwania fotela przod/tylk dziala prawidlowo.

 

wie ktos jak to cholerstwo zamontowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Goryl80

ja dzisiaj rozkręcałem fotel, żeby sprawdzić grzanie pupy :D i też taką sprężynę znalazłem. Najsmutniejsze jest to, że znalazłem też kawałek odpękniętej części fotela i już jestem pewien że nie dam rady zamocować sprężyny. W związku z tym, że fotel działa prawidłowo postanowiłem pogodzić się z faktem, że mój fotel będzie lekko upośledzony :D

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam!

Ja też znalazłem pięknie utrzymaną sprężynę tylko za cholerę nie wiem skąd!!!

Widzę że nie tylko ja mam takie kwiatki...

Można podać procedurę odkręcania fotela? Spróbowałbym ją z powrotem założyć...

Może jakieś zdjęcie fotela od spodu, wtedy mógłbym spróbować włożyć sprężynę z powrotem bez zdejmowania fotela...

Albo rysunek poglądowy?

Dlaczego może wystrzelić poducha? Widzę duże ilości kabelków pod fotelem: co jest co?

Pozdrawiam!

PS Może załączę zdjęcie sprężyny tak dla potomności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczną sytuację, przy sprzątaniu auta patrzę a tam pod fotelem kierowcy sprężyna, ładna, prawie nowa :-)

W Łodzi znam zakład tapicerstwa samochodowego, pewnie dadzą radę ją zamontować.

Pozdrawiam

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem swoje fotele. Stare i nowe. Pokażcie jeszcze raz to cudo to ustalimy co to jest :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sprężyna jest do niczego ponieważ jak sam napisałeś wszystkie funkcje działają prawidłowo.

U mnie było tak jadę sobie wieczorem a tu jak nie przy......oli coś w pod siedzeniem ,więc hamulec i oglądanie czy nie najechałem na jakiego zwierza czy coś podobnego ale nic nie widzę więc jadę do domu .

Rano oglądam i tez nic ,ale zaglądam pod siedzenie a tam 20 centymetrowa sprężynka sobie leży i co? Wywaliłem do kosza po uprzednim sprawdzeniu funkcji fotela które działały prawidłowo i stwierdziłem że nic nie wiem. :zdziwko:

Może zrobimy konkurs na najlepszy pomysł do czego to może służyć .

Ja mówię że jest to sprężyna do ... naciągania kasy na kupno Passata.

Pozdro i :vw:

Pozdrawiam inżynierów VW :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość megakuku

A ja wiem co to za magiczna sprezyna. Mianowicie jest ona od naciagu wysokosci fotela. Kiedy sie siedzi na fotelu i opuszcza sie go, fotel w pewnym momencie przeskakuje. Niestety nie wiem gdzie ona powinna byc przymocowana. Moze ktos z was doszedl do tego?? W golfie IV kolegi tez taka znalazlem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej podejrzeć w fotelu pasażera jak jest zamocowana. U mnie tez wypadła z fotela kierowcy - nawiasem mówiąc strzeliła w czasie jazdy że myślałem że boczną poduchę wywaliło. Wytargałem oba fotele - drugi na wzór, i po ciężkich bojach wróciła na swoje miejsce. O ile pamiętam to strzelił taki sworzeń na którym była zahaczona, w jego miejsce poszła specjalnie przygotowana śruba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość megakuku
O ile pamiętam to strzelił taki sworzeń na którym była zahaczona, w jego miejsce poszła specjalnie przygotowana śruba

 

No i wlasnie o ten sworzen sie rozchodzi. W ASO nie maja. Mozna kupic caly stelarz za jedyne 1200zl. A w miejscu gdzie nieszczesny sworzen sie znajduje jest miejsca jak na lekarstwo. Mozesz zdradzic jaka tam srube zamontowales. Ja wczoraj probowalem i nic nie wyszlo - za malo miejsca:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem CI na priv....krótko mówiąc rekodzieło - zastosowałem śrubę z nakrętką. Grubość sruby dobrałem do tego haczyka sprężyny by się dobrze na niej zahaczył, a długość śruby taka by się tam zmieściła w fotelu, i by nie blokowała "pracy" sprężyny. Generalnie to była "rzeźba" :-) Po dopasowaniu sklepałem nakętkę na śrubie by sie nie odkręciła z biegiem czasu i zamontowałem. Tyle pamiętam. Generalnie nudziło mi się wtedy i sie bawiłem z tym 2 dni, sporo bluzgów poleciało ale zrobiłem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - może napiszecie jak demontowaliście fotel i potem rozbieraliście go na części? Na pewno się komuś przyda i byłoby fajnie, gdybyście się podzielili doświadczeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kolego mozesz napisać mi,lub fotki wrzucić gdzie ta spręzyna ma byc bo mój fotel kierowcy sie nie podnosi,a dwie sprezyny juz wypadły z dwóch przednich foteli, tyle ze pasażera jeszcze działa.pozdro i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezle konstruktorzy sie postarali z tymi sprezynami bo chyba juz u wiekszosci kolegow wypadly a reszta pewnie nawet nie wie ze tej sprezyny dawno nie ma.Ja kiedys taka sprezyne znalazlem ale w Golfie IV.Przetestowalem wszystkie funkcje fotela i jako ze wszystko bylo cacy to sprawe olalem a sprezyne odlozylem do pudeleczka.Teraz tej sprezynie nie jest juz smutno samej.Ma juz od jakiegos czasu towarzystwo bo znalazlem taka sama pod siedzeniem w Passacie i tez wszystko dziala prawidlowo.Nie zawracam sobie glowy skad wypadly i jak je zamontowac bo po co skoro wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh potwierdzam znalezisko :):P

ale i tak sobie kupie następnego paska.... ;)

ok ktoś ma patent na stożki i odkręcenie fotela i airbaga... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwie od pasażera i kierowcy ale wszystko działa.A do czego są dalej nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie dziś wypadła od strony kierowcy:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dwie od pasażera i kierowcy ale wszystko działa.A do czego są dalej nie wiemy.

Sprężyny te "wspomagają" podnoszenie/opuszczanie foteli, ale nie są głównym elementem tej regulacji. U mnie bez sprężyny należy wyraźnie użyć większej siły niż na fotelu kierowcy (jeszcze) ze sprężyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności