Skocz do zawartości
laki

Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

Rekomendowane odpowiedzi

W B7 też jest to rozwiązanie z zabierakiem 10 cm, ale nie słyszałem żeby komuś się obrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmieniałem, co prawda w CBBB ale 10cm imbus. Przy 158 tys, profilaktycznie po zakupie auta. Bez większych śladów zużycia

http://forum.vw-passat.pl/threads/40909-Pompa-oleju-zawodny-mechanizm-nap%C4%99du?p=2413294&viewfull=1#post2413294

ok, czy wymieniałeś sam imbus tak profilaktycznie, dla spokojności, a gniazdo było ok? Coś jak na tym filmie?

Na filmie wygląda że jak się miskę zdejmie to jest dość dobry dostęp do samego imbusa, czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam imbus. Nie widziałem tego z bliska bo było robione u mechanika ale gdyby z gniazdem było coś nie tak to bym to wiedział. Nie byłem po prostu pewny czy siedzi 10cm (mam rok 2009 i mogło być podobno różnie) a jak wymiana oleju to i miska przy okazji zdjęta i dla świętego spokoju imbus został wsadzony nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione i masz spokój. A ten imbus to pewnie tylko w serwisie dostępny:umm Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2008 rok kod silnika CBAB. Robiłem cała regenerację trgo ustrojstwa w futurum. Nadawał sie juz ołówek do wymiany a gniazdo było wyrobione. Przebieg ok. 270 tys. Takze nawet tym "niby" poprawionym radziłbym zajrzeć tam. Ołówek u mnie obracał sie luźno o ok. 40 stopni przy obrocie.

Po regeneracji mam wrażenie, ze ciszej odpala. Mam nadzieje ze sobie trgo nie wmawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakim przebiegu był już tak wyrobiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa gdzie regenerować jeszcze dobrą pompę oleju?, FUTURUM czy TMA?? czym się różnią sposoby regeneracji tych pomp w tych zakładach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zasada ze 2007 będzie miał już trybka na pompie.

 

Mam 2005, wg etki różnica pomp objawia się też innym bagnetem ( jego oznaczenie ) P oraz R z tego co pamiętam

 

Bagnet dla wersji wadliwej (z łańcuchem) ma oznaczenie 03G 115 611 P, dla kół zębatych 03G 115 611 R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka.

Sławetny napęd znalazł zastosowanie w Audi D4 A8L 4.2 TDI /2011r/ jako napęd pompy wody.

DSC_0458.jpg

DSC_0447.jpg

DSC_0448.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy ktoś z was regenerował gniazdo pompy

dodam że regenerowałem gniazdo w wałku i zrobiłem to na czas natomiast druga strona od pompy była delikatnie świecąca

proszę mi powiedzieć czy mam się martwic samym gniazdem pompy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jakie mogą być przyczyny zerwania łańcucha napędu pompy? Czy on sam z siebie się zrywa, czy przez ten cholerny zabierak, czy w ASO przy wymianie zębatki coś spieprzyli?

 

(luty 2016 w aso wymieniali łożysko i zębatkę, sierpień 2016 pierwszy błąd ciśnienia, marzec 2017 zatarty silnik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W benzynie nie ma zabieraka!Wyklepany masz moduł wałków i przez jedna z panewek ucieka ciśnienie-standard dla tfsi...Współczucia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W benzynie nie ma zabieraka!Wyklepany masz moduł wałków i przez jedna z panewek ucieka ciśnienie-standard dla tfsi...Współczucia

To dobrze wiedzieć na przyszłość, że nie ma. Co do modułu wałków to ASO stwierdziło, że z racji zerwania łańcucha uszkodziły się te wałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj gong i informacja o niskim ciśnieniu oleju.

Standardowo ołówek się obrócił,

d5084407c63a285fba9a01cd2eb6bed4.jpg

 

Postanowiłem wymienić cały moduł pompy na poprawiony, z firmy Denispol z Lubasza.

Dają 3 lata gwarancji i są blisko mnie.

 

Zastanawia mnie co wyjdzie jak odpalę auto.

Boje się o turbinę, silnik mogę kręcić ręka.

 

 

Auto używane tylko przeze mnie, dużo jeżdżę w mieście, krótkie odcinki. Jestem drugim właścicielem od nowości, salon Polska, wymiana oleju co 15tkm przebieg 190kkm

 

Silnik 2.0 tdi cbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boje się o turbinę, silnik mogę kręcić ręka.

 

Jeśli od razu zgasiłeś silnik to nic się turbinie nie stało. Składaj wszystko w całość i niczego się nie bój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, w silnikach na C ten element miał być już niezawodny, a tu taki kwiatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nieźle, w silnikach na C ten element miał być już niezawodny, a tu taki kwiatek.

 

Niestety nie do końca... Wydaje się być lepiej, ale to lepiej może wynikać tylko i wyłącznie z innej charakterystyki pracy silników CR. Sam mechanizm napędu pompy jest ten sam. Ogólnie dobrze jest zajrzeć tam przy okazji wymiany oleju i jeżeli nie ma jeszcze tragedii podobnie jak na filmie powyżej, można poratować się wymianą zabieraka na nowy z ASO i znowu na ~100000 powinno być OK.

 

Nie wiem natomiast z czego wynika tak duża różnica w zużyciu samego zabieraka pompy w odniesieniu do tych samych typów silnika z mniej więcej podobnym silnikiem. Ja wymieniałem zabierak przy przebiegu ~170kkm i wyglądał jak na załączonym zdjęciu:

Imbus.jpg

Natomiast u Roberta przebieg nie wiele większy i zabierak powiedział papa.... Chyba nie ma reguły jeśli chodzi o zużycie.

Widziałem też Audi TDI-PD w Niemczech, w którym zabierak posypał się lekko po 100kkm. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa to realność przebiegu, a inna sposób użytkowania.

Dla aut wykorzystywanych w długich trasach wytrzyma to dłużej - mniejsze są zmiany obciążenia, a tym samym mniej gwałtownych zmian obrotów i drgań.

 

W wykorzystaniu miejskim lub "sportowym" (zwłaszcza przy DSG, gdzie wręcz jest uderzeniowa zmiana obrotów silnika) zużycie następuje szybciej. Ot cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo jeżdżę w mieście, często odpalam i gaszę, stad pewnie taka różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności