Skocz do zawartości
laki

Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

 

Posiadam Passata B6 z napędem łańcuchowym, auto ma już nalatane 310 000 km.

Przymierzam się do wywalenia wadliwego napędu łańcuszkowego i zastąpieniem go napędem na koła zębate.

 

W tym celu zakupiłem już moduł walków wyrównoważających z Audi, rok 2011 (10cm inbus)

dodatkowo w ASO kupiłem nowy imbus oraz zębatkę na wał.

 

Poszukuje mechanika w okolicach Bolesławca woj. dolnośląskie który mógłby się podjąć wymiany.

 

Szanowne grono forumowiczów może znacie taką osobę w mojej okolicy, dodatkowo proszę o informację ile taka usługa może kosztować (robocizna)

Od września jeszcze nie wymieniłeś tego modułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Mam paska B6 2.0 TDI z 2005 roku, silnik 8 zaworowy o symbolu BMP. Gdzieś wyczytałem , że problem z napędem pompy olejowej tych silników nie dotyczy bo miały dół wraz z pompą identyczny jak w 1.9

Czy to prawda ,że mój silnik ma stare rozwiązanie ? Mam na liczniku 233 tys. km i zastanawiam się co tu robić.

Czekam na podpowiedź z Waszej strony !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że problem z napędem pompy olejowej tych silników nie dotyczy bo miały dół wraz z pompą identyczny jak w 1.9

 

błędne info. BMP ma wałki wyrównoważające + zabierak + napęd na kołach zębatych lub na łańcuchu (początek produkcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !!!

Mam paska B6 2.0 TDI z 2005 roku, silnik 8 zaworowy o symbolu BMP. Gdzieś wyczytałem , że problem z napędem pompy olejowej tych silników nie dotyczy bo miały dół wraz z pompą identyczny jak w 1.9

Czy to prawda ,że mój silnik ma stare rozwiązanie ? Mam na liczniku 233 tys. km i zastanawiam się co tu robić.

Czekam na podpowiedź z Waszej strony !!!

 

 

Jakiś miesiąc temu wyjmowałem taki moduł pompy olejowej do naprawy właśnie w silniku BMP po zapaleniu kontrolki " oil presure" Tobie radzę zdjąć miskę olejową i spradzić stan zabieraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest duży problem żeby przerobić to badziewie na starą pompę od 1.9 - gdzieś wyczytałem że trzeba wtedy wymieniać wał korbowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy jest duży problem żeby przerobić to badziewie na starą pompę od 1.9 - gdzieś wyczytałem że trzeba wtedy wymieniać wał korbowy ?

 

Nie jest dużo , 1 dzień roboty sam jestem po takim SWAP'ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy jest duży problem żeby przerobić to badziewie na starą pompę od 1.9 - gdzieś wyczytałem że trzeba wtedy wymieniać wał korbowy ?

Abyś nie miał problemu z "drganiami" silnika, powinieneś wymienić wał wraz z pompą olejową np: od AWX,BKD...W przeciwnym razie będziesz narzekał na pracę swojego motoru(większość ludzi wywala wałki-kupuje zestawy na allegro za ok 900zł, które nie obejmują wymiany wału).

Zastanów się, czy jest sens wywalać pieniądze na tanią operację, która zdecydowanie obniża komfort jazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w tym temacie, że po usunięciu wałków nie zauważyłem żadnych nowych drgań. Więc nie u wszystkich komfort się obniża.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa kolegi. Nie ma żadnych drgań !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam zamiar przejść z łańcuszka i zębatek i zastosować moduł pompy z kolami zazębionymi wraz z zębatka na wal i mam pytanie jaki jest numer kompletnego modułu pompy oleju i zębatki .proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły olejowe są identyczne dla audi vw seata skody-różnią się smokiem oraz rurką.Poszukaj na kołach zębatych i zastosuj smok i rurkę od swojego.nr koła na wał:03G105212D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy mam pytanie do pana tomka mam paska b6 z 2006 03 o nr vin 6p 195219 i ma nalatane 120000 czy powinienem juz wymienic ten zabierak i czy mam kola zebate czy lancuch prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie zastanawiałeś się nad zmianą avatara na forum? :)

 

k,NjA4NjAzNzMsODk4NDcx,f,art.7424.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a 1,6TDI CAYC jaki ma napęd pompy oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek, nie zastanawiałeś się nad zmianą avatara na forum?

Tak zrobię:- mój nowy awatar to:SPR NR VIN 24 H NA DOBĘ..:)

oczywiście magiczną kulę już zamówiłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz znalazłem. 1,6TDI mają napęd pompy oleju za pomoca... paska zebatego:brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i mam pytanie, kilka razy szczególnie gdy były mrozy zauważyłem, że silnik podczas rozruchu był bardzo głośny ale po 2 sek już pracuje normalnie choć wydaje mi się ciut głośno, ale może ten typ tak ma. Przejechane mam 204tys silnik 2.0 BKP rok 2005 WVWZZZ3CZ6E079334 czy te objawy mogą świadczyć o konieczności regeneracji pompy?

 

A może ona była już wymieniana czy naprawiana: takie coś mam z serwisu:

PASSAT.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pompe" raczej nie oznacza pompy, a prędzej pompowtryskiwacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo umiem rozszyfrować ten wypis z ASO więc pytam tutaj. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sygnałem awarii pompy oleju jest czerwona kontrolka ciśnienia oleju. Głośne uruchamianie może świadczyć o kończącej się dwumasie. Jeśli przy rozruch trzęsie autem albo buja przód - tył to możesz mieć niemal pewność że to właśnie koło dwumasowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności