Skocz do zawartości
laki

Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

Rekomendowane odpowiedzi

Po co Ci pompa jeśli Twoja jest sprawna-pompki olejowe wymienia się wtedy kiedy pokruszą się koła zębate lub ogniwa z łańcuszka zostają wytarte(opiłki wskakuj do ślimaka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem teraz do serwisu VW. Trafiłem na bardzo fajnego gościa z którym w sumie pogadałem z 30 minut. On twierdzi, że u nich w serwisie był jeden przypadek CR tzn przyjechał mężczyzna i kazał wymienić , wymienili wybierak i już nie wrócił. Nie zdarzyło im się, że ktoś przyjechał z CR i brakiem smarowania. Mówił żebym wymienił wybierak na ten utwardzony (77mm ale już jakiś poprawiony) i nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiony to jest 100mm z każdymi 77mm jest problem. Sam wymieniam je co 60 kkm wraz z wymianą oleju w skrzyni. Co prawda od nowości nie było praktycznie przy żadnej wymianie widać na nim zużycia, ale wymieniam... tak dla spokojności ;)

 

Dzwoniłem teraz do serwisu VW. Trafiłem na bardzo fajnego gościa z którym w sumie pogadałem z 30 minut. On twierdzi, że u nich w serwisie był jeden przypadek CR tzn przyjechał mężczyzna i kazał wymienić , wymienili wybierak i już nie wrócił. Nie zdarzyło im się, że ktoś przyjechał z CR i brakiem smarowania. Mówił żebym wymienił wybierak na ten utwardzony (77mm ale już jakiś poprawiony) i nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem teraz do serwisu VW. Trafiłem na bardzo fajnego gościa z którym w sumie pogadałem z 30 minut. On twierdzi, że u nich w serwisie był jeden przypadek CR tzn przyjechał mężczyzna i kazał wymienić , wymienili wybierak i już nie wrócił. Nie zdarzyło im się, że ktoś przyjechał z CR i brakiem smarowania. Mówił żebym wymienił wybierak na ten utwardzony (77mm ale już jakiś poprawiony) i nie będzie problemu.

Jak będziesz miał problem ze smarowaniem to pojedziesz do ASO, Czy zregenerujesz wałek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko co powiedział gościu z ASO. Przeczytałem 63 strony i wiem, że CR problem też dotyczy ale narazie chyba nie będę tego robił bo właśnie wydałem 5k na nową pompe wtryski zbiornik itd (pompa opiłkowała) i jestem lekko spłukany. Zorbie to za parę miesięcy a na tą chwilę plan jest taki, że jak się zapali kontrolka to od razu auto gaszę i na lawetę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po regeneracji:) Oddałem wałek do Tomka koszt 600. Stary zabierak był wymieniony przez poprzedniczkę wyglądał na w miarę dobry, ale gniazdo wałka miało już duuuuży luz. Silnik cr cbab z przebiegiem 230k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten problem występował w 2.0 TFSI B6 ? Pytam bo znajomy mój jeździ takim autem i raczej chyba nie zna tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TFSI ma podobny moduł pompy tylko że nie można go rozpołowić-nie występuje w nim problem zabieraka tylko urywają się zębatki,pękają łańcuszki oraz wyciera sie loża wałków gdzie występuje luz wzdłużny .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra kurde to w benzynach jest jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was wielką prośbę!

Nie pozwalajcie swoim mechanikom odkręcać koła pośredniego od korpusu, ponieważ po ponownym dokręceniu i złym ustawieniu luzu międzyzębnego dzieje się "koniec świata"!!!Nie ma potrzeby odkręcania aby sprawdzić stan gniazda lub zabieraka!!! Wyciągnąć proszę zabezpieczenie z pompki,wysunąć zabierak,odkręcić dwa torxy i POMPKĘ UNIEŚĆ DO GÓRY.Mamy wtedy wszystko na zewnątrz.

DSCN2766.jpg

Edytowane przez FUTURUM serwis pomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do Wielką prośbę!

Nie pozwalajcie swoim mechanikom odkręcać koła pośredniego od korpusu [...]

 

Dzięki za cenną uwagę.

Ciekawe, czy mechanicy o tym wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt po odkreceniu koła pośredniego trzeba później ustawić luz między zębny szczelinomierzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PW UNIMIX Kieliszczak

 

A ja ich odradzam.

Swego czasu dzwoniłem z tematem, za samą robotę krzyknęli dużą kwotę, ponad tysiąc pln. Plus jak zapewniał Pan, na pewno wyjdzie, że trzeba zmienić rozrząd, coś pęknie, może pasek od alternatora do wymiany. Na moją sugestię, że rozrząd nowy i po co zakładać problemy Pan stwierdził, że zawsze coś wychodzi plus to kilka dni roboty. I średnio cena 2-3 tysiące plus cena wałka/pompy.

Finalnie mój mechanik ogarnął temat wymiany całej w kilka godzin, za kilka stów roboty plus olej i filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja ich odradzam.

Swego czasu dzwoniłem z tematem, za samą robotę krzyknęli dużą kwotę, ponad tysiąc pln. Plus jak zapewniał Pan, na pewno wyjdzie, że trzeba zmienić rozrząd, coś pęknie, może pasek od alternatora do wymiany. Na moją sugestię, że rozrząd nowy i po co zakładać problemy Pan stwierdził, że zawsze coś wychodzi plus to kilka dni roboty. I średnio cena 2-3 tysiące plus cena wałka/pompy.

Finalnie mój mechanik ogarnął temat wymiany całej w kilka godzin, za kilka stów roboty plus olej i filtr.

znam takich stę stękaczy wizjonerów, i tak trza po nich poprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o informację czy mój passat BMP z roku 2007 posiada łańcuch czy koła zębate. Jeśli jest to możliwe to czy idzie po VIN odczytać czy mam silnik 8V czy 16V?

 

WVWZZZ3CZ7P164831

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek1972 dzięki bardzo. Rozumiem, że 8V to ta bardziej udana (trwała) jednostka?? Czy oprócz regeneracji wałka w FUTURUM powinienem o czym jeszcze pomyśleć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to zarobić wałek (zabierak) ,reszta ok.

Edytowane przez sylwek1972
sylwektpsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te dziesiątki stron wątku i przeraża mnie co ja kupiłem :[ !!! A tak na poważnie, mój nowy nabytek wyjechał z fabryki w sierpniu 2010r. na szafie mam obecnie potwierdzone 220 tyś i raczej nikt do pompy nie zaglądał. Z tego co tu czytam to u mnie jest ta najdłuższa wersja tego imbusu. Ktoś w CBAB z 10cm "ołówkiem" robił to już, a jeśli tak to przy jakim przebiegu?

Zastanawiają mnie jeszcze dwie sprawy. Po pierwsze to czy w B7 inżynierowie poszli po rozum do głowy i zmienili te kłopotliwe rozwiązania czy dalej pchają taką fuszerkę? Drugie pytanie: jak się ma zużycie tego imbusu do np. jazdy z kończącym swój żywot kołem dwu-masowym? W silniku zaczyna wtedy szarpać wałem i całym zespołem napędowym a w początkowej fazie przecież kierowca nawet nie wyczuje tych drgań? Jak myślicie, jaki to ma wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem, co prawda w CBBB ale 10cm imbus. Przy 158 tys, profilaktycznie po zakupie auta. Bez większych śladów zużycia

http://forum.vw-passat.pl/threads/40909-Pompa-oleju-zawodny-mechanizm-nap%C4%99du?p=2413294&viewfull=1#post2413294

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności