Skocz do zawartości
laki

Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam że tutaj piszę ale na seacie bardzo mało porad, wcześniej miałem Paska i wiem iż tu kopalnia wiedzy jest.

Czy ktoś może mi polecić warsztat w okolicy Oławy woj. Dolnośląskie na wykonanie wymiana pompy od 1.9

Auto Alhambra 2007 silnik BRT 8V 140km mokry DPF VIN VSSZZZ7MZ7V512721

Ewentualnie jakiś link do manuala jak samemu to zrobić lub ewe. czy tylko sam zabierak wystarczy wymienić oczywiście z oceną gniazda rzecz jasna jak zabierak zajechany to gniazdo pewnie na bank również (tu też przydał by się manual). Mało jest tu info na temat silników BRT jak coś przegapiłem przepraszam.

Przelatane mam 183tys auto świeżo przywiezione i chciałbym uniknąć wpadki tym bardziej że żona wozi się autem często a jak to kobieta pewnie nie zwróci uwagi na kontrolkę i będzie duży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim BMR wymieniłem moduł napędzany zębami na polecane rozwiązanie z pompą 1.9. Zrobiłem pierwsze 1000 km i jestem zadowolony, nie czuję żadnego mrowiena silnik pracuje podobnie jak wcześniej z tą małą różnica że mam wrażenie jakby był trochę mocniejszy. Pewnie to tylko wrażenie - w końcu pakowałem do bagażnika te blisko 10 kg wnętrzności silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoim BMR wymieniłem moduł napędzany zębami na polecane rozwiązanie z pompą 1.9. Zrobiłem pierwsze 1000 km i jestem zadowolony, nie czuję żadnego mrowiena silnik pracuje podobnie jak wcześniej z tą małą różnica że mam wrażenie jakby był trochę mocniejszy. Pewnie to tylko wrażenie - w końcu pakowałem do bagażnika te blisko 10 kg wnętrzności silnika.

 

Czyli zmiana na plus? Zastanawiałem się po naszej rozmowie czy dobrze Ci doradziłem z tą zmianą na pompę 1.9. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zabieraka to pozwólcie, że się wypowiem. W poprzednim pasku z silnikiem BMR raz wymieniałem ołówek w ramach akcji serwisowej przy przebiegu ok.130kkm a później profilaktycznie przy ok.200kkm wystarczyło go tylko włożyć drugą stroną bo i tak nie pracuje całą swoją długością. I wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, ale ja osobiście bym o tym nie pisał. Bo osoby, które wyjmą obrobiony zabierak i go przełożą, narażają się na podobne uszkodzenie ale ze strony samej pompy oleju (tam też jest "gniazdo" sześciokątne) oraz to nie eliminuje problemu wyrobionego gniazda w wałku wyrównoważającym - jeśli jest wyrobiony, to taka operacja (przekładka na drugą stronę) tylko przyspieszy jego zużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście miałem świadomość tego co robię a ponieważ gniazdo nie było aż tak bardzo wyrobione co może świadczyć tylko o złej jakości materiału z jakiego wykonany jest "ołówek". Nawet podczas akcji serwisowej nie wymieniali gniazda tylko sam wałek. Przy sprzedaży samochodu lojalnie uprzedziłem nabywce o tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładać wałek o 180*? Koszt nowego w granicach 20zł. I tak trzeba wyjąć i tak. Więc ryzykowanie większego uszkodzenia za 20zł to dla mnie jakieś nieporozumienie. Ale każdy działa według swoich zasad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc ryzykowanie większego uszkodzenia za 20zł to dla mnie jakieś nieporozumienie.

 

Ale to naprawdę nie było podyktowane względami oszczędnościowymi. Po prostu była zdjęta miska bo pojawił się niewielki wyciek i przy tej okazji zerknąłem na wałek . A, że już był wyjęty a do serwisu na pieszo było trochę za daleko ( zresztą był na moje oko na 5-) to go tylko obróciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też jest zawsze jakiś test ;)

Ale warto mieć przy sobie w razie następnej okazji do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zabierak musiał być w dobrym stanie skoro wszystko jest O.K. Znałem przypadek w którym mechanik zrobił taki jak to nazywacie test z przełożeniem o 180 stopni zabieraka i szybko się to zakończyło wyrobieniem gniazda. Na dłuższą metę nic to nie daje tylko pogarsza stan gniazda zabieraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do zabieraka to pozwólcie, że się wypowiem. W poprzednim pasku z silnikiem BMR raz wymieniałem ołówek w ramach akcji serwisowej przy przebiegu ok.130kkm a później profilaktycznie przy ok.200kkm wystarczyło go tylko włożyć drugą stroną bo i tak nie pracuje całą swoją długością. I wszystko było ok.

 

 

Ja mam też BMR z 2007 i o żadnej akcji nie slyszałem, mam 280 tkm i jeszcze miski nie otwierałem. Są jakieś oznaki, że cos sie dzieje? Jakiś dzwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akcja była na koła zębate napędu (przed wałkami) dla konkretnych numerów i ludzie pewnie to mylą z napędem ale w wałku. jedyną oznaką będzie gong i czerwona konewka na FIS. co dalej to wiesz. ja na twoim miejscu bym zajrzał, swój zrobiłem po ok 190kkm, teraz 270kkm przekroczone, i powiem że nadawał się do dalszej jazdy, ale jak rozebrałem to zrobiłem wałek w rumii, żeby znów nie otwierać za wymianę oleju czy 2 bo szkoda czasu i roboty. ja robię praktycznie same trasy, a podczas częstego odpalania zabierak i gniazdo zużywa się najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Orientujecie sie czy ktos w zachodniopomorskim jest godny polecenia do wymiany pompy z 1.9? Ewentualnie czy ktos robil taki zabieg w tym rejonie? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam też BMR z 2007 i o żadnej akcji nie slyszałem,

 

Jeśli masz samochód od nowości i nie miałeś przeprowadzanej akcji serwisowej to warto było by sprawdzić na stronie: http://www.volkswagen.de/de/servicezubehoer/VolkswagenService/rechte_marginalspalte/abfrage_feldmassnahmen.html

czy Ci przysługuje. Jeśli jesteś drugim właścicielem to być może akcja była w Twoim samochodzie przeprowadzona i dlatego na stronie nie wyświetlają się żadne akcje do przeprowadzenia. Wówczas powinieneś mieć wlepę w bagażniku świadczącą o przeprowadzonej akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja swoja pompe wyslalem do firmy Futurum miesci sie w rumi chyba. Pasek mial przebieg 239 oryginalne kupilem go 2mc temu i postanowilem zajrzeć do pompy i okazało sie ze lada chwila wybierak by sie obrócił. Wyslalem tam wstawili wiekszy wybierak pusemna grawancja na 3lata bez limitu km wszystko smiga Równo cena 599zL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Jaki koszt miałeś wymiany tej pompy z firmy z Rumi. Ja miałem podobnie ale wymieniłem na 1.9 TDI, i jestem bardzo zadowolony, a o wybieraku nie myślę bo go nie ma. :) Zmiana na 1.9 TDI na nowej pompie wychodzi do 2000 zł, a na używanej do 1500 zł liczę z olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, Jaki koszt miałeś wymiany tej pompy z firmy z Rumi. Ja miałem podobnie ale wymieniłem na 1.9 TDI, i jestem bardzo zadowolony, a o wybieraku nie myślę bo go nie ma. :) Zmiana na 1.9 TDI na nowej pompie wychodzi do 2000 zł, a na używanej do 1500 zł liczę z olejem.

 

Drogo ... Zestaw niezbędnych części wychodzi max 600-700 zł w tym pierdoły poza pompą i uspokajaczem olej uz allegro kupujesz

 

Taki zabieg to max 1000 zl chyba że jeszcze rozrząd robiłeś to by się zgadzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaplacilem 600zl za walek i wyjecie i wlozenie pompy 100zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zaplacilem 600zl za walek i wyjecie i wlozenie pompy 100zl

 

kurcze tez chcialbym zazegnac ten wybierak i wsadzic rozwiazanie z 1.9 bo miesiac temu mialem juz wydatek turbiny na nową ( nie jestem zwolennikiem regeneracji ani uzywek) moglbys podpowiedziec co doklandie potrzeba do tej przemiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności