Skocz do zawartości
b0ss

Intercooler do B3 1.9 TD ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy mozna zamontować intercooler do paska B3 1.9 TD od B4 1.9 TDi czy to coś da czy nie warto w to sie bawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77

Nie zaszkodzi pomoże,myślę ze warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

ja mam b4 1,9TDi 95' - intercooler był strasznie zabrudzony. rura wlotu i wylotu była prawie jednakowo "ciepła". jak go wyczyściłem to wylotowa z inter jest ZNACZNIE zimniejsza i autko jedzie nieco szybciej i jest żwawsze :) (ta sama trasa i warunki atmosf. itp). więcej pewnie nie trzeba zachęcać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

b0ss, Hmm...na forum vw golf jakis gosc opisuje taka przerobke i pozniejsze efekty,ktore....byly plusowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info... napewno sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co sam sie już zoorientowałem to trzeba zmienić kolektor ten koło turbo... bo w TDI on jest wogule inaczej zamocowany i ma inny kształt... a o otworze na przewód od intercooler'a nie wspomne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

ale z tego co sam sie już zoorientowałem to trzeba zmienić kolektor ten koło turbo... bo w TDI on jest wogule inaczej zamocowany i ma inny kształt... a o otworze na przewód od intercooler'a nie wspomne.
Hmm...cos za cos :D Z tego co pamietam po przerobce gosc z tego co mu wyszlo byl raczej zadowolony!!! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek1982

ja mam b3 1,9td z intercoolerem. nie ja to zakldalem wiec nie znam szczegolow przerobki. natomiast obie rury mam jednakowo cieple, wyglada na to ze nie dziala to tak jak powinno. jak i czym mozna przeczyscic intercooler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
nie ja to zakldalem wiec nie znam szczegolow przerobki. natomiast obie rury mam jednakowo cieple

 

Na postoju to normalne - IC chłodzony jest przez opływające go powietrze.Nie wiem jak masz zamontowany IC,ale sprawdź czy wlot powietrza na niego nie jest zasłonięty.Czyścić można,głównie z zewnątrz(błoto itp )-w razie potrzeby woda i delikatne detergenty.W środku może być trochę oleju,ale przy konkretnej jeździe zostanie wyssany i spalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwy

przymiarki robie do takiego moda z IC od audi biorąc pod uwage ciśnienie i umiejscowienie ic jakie mam w planie to powinien starczyć <220x220x70(mm)> może ktoś kto już ma dożucony ic wrzucić też fotki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

Piotrek1982 - ja czyściłem myjką ciśnieniową - ale trzeba rozproszonym strumieniem i równolegle do tych cienkich blaszek bo inaczej ci je pozagina lub pourywa i bedzie kiszka bo ich już nie wyprostujesz. :mur:

U mnie to się odbło bezproblemowo a sam miałem stracha. tym to przedrze błoto i inne badziewie przelotowo :hurra:

możesz sprubować preparatem do mycia silników i spłuknąć szlaufem, albo jakimś do mycia felg typu "bezdotyk" - pełno tego na Allegro - wtedy nie trzrba go wyciągać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zyygi19

Tez zamierzam zamontowac intercooler w moim PASKU 1.9td:D tylko jestem ciekawy jakie beda wyniki tego:/ moze ktoz juz zakladal??pomozcie!!!!!pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też chciałbym założyć sobie ICka ;) Czy do AAZ-ta podejdzie bez problemów icek od B3 1.6 TD z oryginalnymi wężami? Trzeba bedzie kolanko turbiny obracać czy coś?? Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś montował to lub ma zamontowane niech wrzuci jakieś foty sam bym się chętnie pobawił z IC. :D a parę koników przydałoby się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglądało tak, ze cały zestaw IC + rurki kupiłem od B3 1.6 TD natomiast kolektor ssący mam od bodajrze od B4 1.9 TDI ( AFN) najwiecej zabawy było ze zmiana Kolektora bo dostęp do śrubek jest straszny. IC zamontowany w miejscy gdzie siedzi w B3 tylko za akumulatorem wybiłem metalową zaślepkę i teraz w tym miejscu idzie przewód. Aaa i jeszcze bym zapomniał jak zakładacie IC to jeszcze wypadalo by mieć osłonę pod zderzakiem taką z krateczką zeby osłaniał IC od błotka bo niestety jak jej nie mamy strasznie sie on brudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko byłoby ok ale np jeśli chcemy ic z 1.6td to tam turbiny miały większą średnicę tego "wylotu" niż w 1.9td - czyli przydałoby się inną rurę do ic/ albo coś dorobić sobie żeby średnicą rura pasowała do turbiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności