Skocz do zawartości
Olcha

Napinacz łańcucha rozrządu - wyciek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój ojciec chce kupić Passata, rok 1997, silnik 1.8 20V benzyna. Samochód jest w bardzo ładnym stanie, jednak cieknie olej z okolicy napinacza łańcucha rozrządu. Czy tam jest jakaś uszczelka, która mogła walnąć? Jaki mógłby być koszt naprawy?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky
Witam,

mój ojciec chce kupić Passata, rok 1997, silnik 1.8 20V benzyna. Samochód jest w bardzo ładnym stanie, jednak cieknie olej z okolicy napinacza łańcucha rozrządu. Czy tam jest jakaś uszczelka, która mogła walnąć? Jaki mógłby być koszt naprawy?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Napisał lysy777 viewpost.gif

czeka cię niespodzianka bo prawdopodobnie nie leci ci z pod uszczelki tylko z pod napinaczy łańcucha rozrządu ja tak przynajmniej miałem też myślałem że z pod pokrywy wymiana uszczelek nic nie dała co się okazało że z pod napinacza co by była lepiej żeby wymienić dwa małe półksiężyce trzeba wałki rwać do góry a co za tym idzie cały rozrząd ja tak miałem........

 

napisał lucky

Nie zgodzę się z tobą :)

Otóż przy użyciu narzędzia VAG 3366 można wymienić uszczelkę w bajecznie prosto i szybko bez ruszania wałków. Urządzenie pasuje do każdego silnika posiadającego "nieszczęsne" uszczelki pod napinaczem.

Cena w VW w Anglii to 7.5o funta ale warto by było zapłacić i 75 :-D . Wiem z autopsji :-D

 

a oto on:

 

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) attachment.php?attachmentid=6279&stc=1&thumb=1&d=1227741187 attachment.php?attachmentid=6280&stc=1&thumb=1&d=1227741196

 

 

 

 

Uszczelka napinacza łańcucha rozrządu : VW 058 198 217. ERLING 863.590

 

 

 

 

 

ze względu na fakt ,iż w polsce znikoma ilość warsztatów posiada vag 3366 i do wymiany tych uszczelek zwala wałki rozrządu, koszt wymiany nie będzie mały.

863.590.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wiem co i jak. Pozostaje kupić to narzędzie i szukać serwisu, który to zrobi. Dzięki wielkie za pomoc.

Edytowane przez Olcha
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje,

Cieknie mi jak cholera spod napinacza, zastawiam się czy taki 17 letni napinacz nie wymienić od razu z łańcuchem (zestaw SWAG), a może kupić tylko ślizgi i tylko je wymienić razem z uszczelką. Łańcuch na ciepłym troche już słychać nie jest to terkotanie jak diesel ale jak posucha się z bliska to słychać już łańcuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopuje,

Cieknie mi jak cholera spod napinacza, zastawiam się czy taki 17 letni napinacz nie wymienić od razu z łańcuchem (zestaw SWAG), a może kupić tylko ślizgi i tylko je wymienić razem z uszczelką. Łańcuch na ciepłym troche już słychać nie jest to terkotanie jak diesel ale jak posucha się z bliska to słychać już łańcuch

 

 

A w czasie jazdy w okolicach 2 tyś nie masz dzwonienia ? , u mnie wyciek jest spory dodatkowo chyba łańcuch dzwoni tylko w czasie jazdy , na gorącym na wolnych jest cisza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności