Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z was starego unidena 520xl? jak to się sprawuje? Może ktoś ma połączone radyjko z anteną heliakalną?

A co powiecie o president johnny II? Warte to są radia? mówię o używanych modelach

opinie o tych radiach przewiją się co kilka stron w tym temacie czyli lektury nie przeczytałeś a po za tym odnośnie 520xl masz opisane na tej stronie kilka postów wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem laikiem w dziedzinie CB. Podpowiecie jakie radio zakupić do 500 zł ? Antena będzie do tego SIRIO ML 145 ewentualnie SIRIO TURBO 2000. Mam tą pierwsza na passacie z Alanem 109 i nic złego nie powiem. Słyszalność całkiem niezła i na trasy jest OK. W mieście nie jeżdzę. Dobrze byłoby jakby radio miało możliwośc zmiany kanałów w gruszce. I nie wiem czy to ważne czy nie... radio ma być do do E60 3.0d na szynie CR (gdzieś wyczytałem że Common Rail lubi "zagłuszać" ? )

 

 

Dzięki za jakieś propozycje... myślałem podpytać na forum BMW ale jakoś tam.... nie ma życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz nowe czy używane? Do cr potrzeba radia z dobrymi filtrami bo będą zakłócenia. Antenkę zostaw - najlepsza w swojej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nowe. Duzo naczytałem sie Yosanie JC-850 i biorę je pod uwagę.... Na allegro są po 520 zł od "konektora" z forum CB, które niby są po jakimś "tuningu" ale nie wiem czy sie w to pchac.

 

Dalej myślałem o Lafayette Venus ale brak RF Gaina trochę mnie odrzuca... w dodatku boję się że odsłuch z tego mikrofono głośnika będzie kiepski więc też trochę lipa.

 

 

Moją liste kończy PRESIDENT JOHNNY III ASC ale tam brak sterowania kanałami na gruszce.....

 

Chyba że jeszcze coś kompletnie innego ?

 

Radio muszę zamówić dziś (niedziela) bo w weekend mam długą trasę po polsce i chciałbym mieć w końcu jakieś radio na pokładzie (rok jeżdzę bez radia.... czyli 300 zł i 6pkt :lol )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry 3 ma zmianę kanałów w gruszce tylko najlepiej było by podjechać do jakiegoś serwisu i przetestować. Ja bym szedł w starsze konstrukcje, na stronie konektora masz używane cb po przeglądzie i z gwarancją.l (masz tam 2 presidenty wilsony godne uwagi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego tak jak Gracjan pisze. Odpuść te nowe konstrukcje i technologie bo akurat w dziedzinie cb radia one nie wnoszą nic dobrego. Poszukaj zdrowego Wilsona, a jak chcesz więcej pokręteł to Herbert I. Każdy majster od CB otworzy Ci w nich modulację (ale podejrzewam że już to będą miały dawno zrobione) no i z ML-145 będzie to bardzo fajnie grzmiało. Ja za swojego Herberta dałem 420zł, przyjechał z Francji. Po zakupie przegląd, postawienie w częstotliwość, przestrojenie to koszt 50zł. Od 7 lat zmieniam tylko anteny i mikrofony :) a radio trafia na stół raz na 2 lata w celu sprawdzenia czy stoi w częstotliwości, nic poza tym. Szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co powiecie o takim zestawie?

http://allegro.pl/cb-radio-uniden-520-xl-pro-jak-nowe-antena-i5308846134.html

I do tego ta antena:

http://allegro.pl/antena-cb-sirio-ml-145-2x-gratis-oryginal-zdrapk-i5018318097.html

Cb radio będzie mi mało potrzebne. Czasem sobie włączę i jak będę jechał w góry to się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta antenka to podróbka, jak chcesz zamawiać z netu to z konektora.

Jeżeli chodzi o radio to ten uniden jest to na 100% chińczyk ale znam ludzi którzy z chinola wydobywali bardzo fajną modulację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki zestaw polecisz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak...... Herbert I jest fajny i podoba mi się to radio względem odsłuchu (naoglądałem się na Youtubie) ale zdecydowanie wymiary dyskwalifikują go na samym początku (nie mam zbyt dużo placu na radio w E60)

 

Harry 3 to chyba bedzie optymalny wybór.... chyba że się mylę to mnie poprawcie. Pytanie tylko czy dokładać gotówki na tuning od konektora ?

 

Niestety już do weekendu radia nie kupię ale myśle zę podjadę sobie kiedyś już na spokojnie i wypróbujemy kilka. Na te jedną podróż zawinę tacie Alana 109 z passata..... ciekawe czy będzie trzeszczeć bardzo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do jakiegoś sklepu z cb bo harry to popularne radio i podepnij do auta. Kup bez tuningu, z czasem jeśli będziesz chciał polepszyć to wyślesz na tuning. Poszukaj na giełdzie cb forum bo ktoś ostatnio sprzedawał h3 po tuningu za dobrą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejstruj się tu http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=172&t=18056&view=unread#unread i kup ze zniżką. Najtańszy zestaw godny polecenia YOSAN PRO-120 + Wilson Little Wil 95cm kabel 4,50m zestaw CB radio cena 310 zł a jeśli chcesz lepszą antenkę to LAFAYETTE ATENA + Sirio AS-100 (AS100) MAG 102cm kabel 3,60m

zestaw CB radio cena 355 zł

LAFAYETTE ATENA + Sirio ML-145 (ML145) 142cm kabel 3,60m

zestaw CB radio cena 355 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracek, MMichał dzięki za podpowiedzi ;) Kupiłem Harrego III który ma zmianę kanałów w gruszcze. Filtr Hi-cut bardzo mi się spodobał... Dodatkowo to że radio pamięta/włacza się domyślnie na 19-ce po dostarczeniu prądu jest dla mnie rewelacją ;) W BMW mam prad w gniazdach zapalniczek po podaniu zapłonu więc nie musze pamiętać o włączaniu radia ani o ustawianiu kanału :D Radio ma normy europejskie co dla mnie tez ma znaczenie.

 

Do tego Sirio ML145 ale kabel musze przedłużyć do 6 metrów bo trochę oryginalnego trochę mało. Już zamówiłem nowy w jednym kawałku żeby nie bawić się w przedłużki.

 

Polecam Zestaw :) Dzięki raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam midlanda 109 już jakieś 3 latka i sprawuje się rewelacyjnie i do tego antenka na klapie president florida i wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o ALAN 42 MULTI tzw. ręcznik . Mam już dość biegania z kablami, antenami itp. Jak patrzę na to wszystko to obracam się na pięcie i jadę bez. Teraz jeszcze ramek nie mam w drzwiach i odpada wyprowadzenie anteny, wiercić dziur w dachu, klapie nie mam zamiaru a bagażnikiem, między siedzeniami,nogami kabla ciągnąć mi się nie chce na jedną trasę co tydzień lub dwa. Mam Johnny 2 asc z ml na magnesie i jakoś sobie to dawało radę w B5 ale od roku leży i zbiera kurz. Potrzebuję czegoś żeby zasięg był może z kilometr aby zapytać się mijającego lub pogadać w korku. Ma ktoś coś takiego "kieszonkowego"? Sprawdza się to? Na 97 stronie była nie najgorsza opinia, może ktoś coś jeszcze dorzuci lub poda jakiś inny model? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zastosowań, które wymieniasz ALAN 42 Mult jest bardzo dobry. Sam go używam, tzn. daje tym z drugiego samochodu (gdy nie mają CB) jak gdzieś jedziemy konwojem, aby mieć łączność, bo komórki, zwłaszcza zagramanicą trochę drogie są.

Mogę go polecić z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i jak dla mnie to straszana lipa. O ile jeszcze jeżeli jesteśmy poza samochodem to jakos zdaje egzamin ale w samochodzie podczas jazdy i ze swoja antenką to masakra zasięg nawet na rozkręconym.

Alternatywa to podłączyc antenę zewnętrzną. Miałem tak i jakoś to działało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak , to jest lipa . Cb radio zostało zaprojektowane przez producenta , jako radio ręczne do użytku w terenie i czasami w samochodzie . Parametry radia są porównywalne z " MALUCHEM " , zamień go na Passata to odczujesz różnicę . Ale z drugiej strony , dla innych użytkowników ten Alan 42 będzie szczytem marzeń , tak jak dla nas Passat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech czyli jak już miał bym mieć takie radyjko to tylko z zewnętrzną anteną... Czyli w sumie wracam do tego samego punktu bo zwykłe CB z anteną zewnętrzną już mam. Miałem chociaż nadzieję że ktoś napisze że do max kilometra z wewnątrz da radę bez zewnętrznej anteny. Chociaż Wojtek ocenił je pozytywnie więc spróbuję potestować. XXI wiek, taka technika i nie wymyślono takiej fajnej "zabawki" która by odpowiadała prawie wszystkim. Spróbuję podjechać do którejś z firm zajmujących się takimi CB i może będą mieli na miejscu takie radyjko i dadzą się pobawić. Dziękuję za opinie, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności