Skocz do zawartości
Gość Aśka

Wyświetlacz komputera i podświetlanie licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aśka

Witam!

Od niedawna posiadam Passata B5 1.8T (150KM) 98r. (wersja Highline) Wszystko byłoby super gdyby..... niedziałający wyświetlacz od komputera i nawigacji (między zegarami). Po włączeniu samochodu ekran komputera pozostaje czarny. Jacyś magicy mówili, że mógł się spalić wyświetlacz (VDO), ale nie wiem na ile to może być prawda. Mam znajomego elektronika, który chętnie by się tym pobawił, ale nie mogę nigdzie zdobyć schematów do tego licznika. Więc.... jeśli ktoś ma takie schematy to byłabym wdzięczna za podesłanie. Oczywiście jeśli taki problem jest Wam znany to proszę o pomoc.

Druga sprawa: nie działa ściemnianie licznika (regulacja ściemniania panelu climatronic i radia działa poprawnie). Może to ma związek z nie działającym komputerem.

Dodam, że samochód był podłączany do komputera i nie wykazał żadnych nieprawidłowości.

I jeszcze jedno: czy ta wersja może posiadać fabrycznie xsenony (bo mój ma i zastanawiam się czy są oryginalne).

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum jeśli wyświetlacz radia i klimy ściemnia się a od zegarów nie to musiał ktoś grzebać w desce i najprawdopodobniej podłączył oświetlenie tej deski na "sztywno". Może to być w pewnym sensie powiązane z wyświetlaczem VDO, który albo został uszkodzony lub nie podpięty.

Jeśli chodzi natomiast o ksenony to tak, może on być wyposażony w takie lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma raczej możliwości aby wyświetlacz się spalił, szukał bym raczej przyczyny gdzie indziej, tak jak powiedział suchy, prawdopodobnie ktoś grzebał przy liczniku i nie podłączył go jak trzeba lub uszkodził. Możliwe że licznik został przełożony bo np. był bez kompa a ktoś chciał mieć, ale nie wiedział jak go podpiąć. Jednak to tylko domysły, trzeba zajrzeć, zobaczyć połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka

jeśli znacie osoby godne polecenia (Warszawa i okolice) mające rozeznanie w tym temacie to proszę o namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aśka w wawie diagtronik dla Chara zrobili spoxik :) wyswietlacz mógł sie zepsoć... ale bardziej bym stawiał na podświetlenie wyświetlacza :) nie koniecznie jest to wina tego ze ktoś lazł... Char miał podobny problem... moze być to wina tego że ktoś go krecił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest do MFA ;) w razie czego proszę na pv lub gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka
Jest do MFA ;)

 

a mógłbyś rozwinąć temat, bo ja na razie wdrażam się w tą tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam paska b5 fl 2001 kombi od paru dni i kupilem juz go z zepsutym wyswietlaczem komputera miedzy zegarami.tzn. troche widac ze dziala ale ciezko dojrzec czasem jest tak ze zalapie na kilka minut i pozniej znowu to samo.jaki moze byc problem?pewnie wiaze sie to z wyjeciem zegarow wiec jak mozna to od razu jakas instrukcje do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie jeszcze jakies inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam morze i podobny problem z wyświetlaczem komputera tylko inne są efekty wyświetlacz działa po uruchomieniu silnika ale po jakimś czasie zaświeci się jasnym czerwonym światłem podejrzewam że to coś oznacza ale nie wiem co morze ktoś miał już do czynienia z podobnym problemem. Proszę o jakieś rady co z tym zrobić. Zgóry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności