Skocz do zawartości
jedrek_masta

Bardzo słabe światła...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poczytałem forum i nic nie pomocnego nie znalazłem.

Mianowicie w Passacie B6 2005 lampy przednie soczewki bardzo słabo swiecą, nocą to porażka jechać,

jedzie sie jak na wyłączonych;/ wymieniłem zarówki H7 wsadziłem nowe nie ma róznicy, wsadziłem jakies xenon effect i tez nie ma róznicy. wyregulowane są niby dobrze bo tak w serwisie srawdzali. Swiatła drogowe swiecą chyba troche za wysoko na moje oko, mijania ledwo widac. wspieram sie troche przeciwmgielnymi ale za duzo to mi nie daje. co moze byc przyczyną?? brudna soczewka?? pomózcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

Sprawdź ładowanie, tj alternator jakie podaje napięcie, według mnie najprawdopodobniej jest zbyt niskie, kwestia wymiany szczotek, ewentualnie regulatora napięcia. A i oczywiście zwykłe normalne żarówki bez efektów ufo :) polecam PHILIPSA H7 do " soczewek ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze jak by bylo cos z napieciem to bys mial komunikat na zegarach ze jest cos nie tak. Podlacz sama zarówke, lub lampe pod akku bezposrednio i zobacz jak swieci, czy wogole jest roznica. Rano dobrze zapala? nie ma problemu z zakreceniem rozrusznika?

wogole tu mowa o 3C czy B5 ?????

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samochód z opisu jest mój, ale mamy B6 ma takie problemy ze swieceniem... kreci normalnie. ostatnio mówi ze migała jej jakis czas kontrolka taka spiralka, to chyba jest cos ze sterowaniem silnika ale to nic ze swiatłami raczej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta spiralka to nie jest przypadkiem od grzania swiec zarowych?? i nic wspolnego ze swiatłami to raczej nie ma pytanie tylko dlaczego migała:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest od świec ale gdy pali się ciągle. jeśli miga to coś ze sterowaniem silnika, tak wyczytałem i instrukcji... ale nie o tym wątek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jest od świec ale gdy pali się ciągle. jeśli miga to coś ze sterowaniem silnika, tak wyczytałem i instrukcji...

Tak pisze w instrukcji, u mnie ta kontrolka migala jak panowie na warsztacie przy zmianie szyby przykrecili mi kabelki ze sciemniania lusterka wstecznego i bylo spiecie, ta kontrolka moze rowniez migac jesli nieswieca swiatla STOP lub niejest podpiety przeplywomierz, pewnie jeszcze przy paru innych przypadkach sie bedzie swiecic, ale ja zaobserwowalem u siebie tylko te.

jedrek_masta posprawdzaj styki czy niemasz gdzies slabej masy czy zasniedzialych stykow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak mowisz..... no ale diagnostyka VAG-iem sie klania, ale co tam, bedziemy wałkowac temat i wymieniac z pomoca forumowiczów po kolei przekanziki, bezpieczniki, sterowniki, zamiast sie skupic na tym ktory generuje bląd, ale to juz VAG sie klania ;)

ciekawe kiedy zrozumia ze dzis juz raczej bez VAGa sie nie obejdzie. Nawet jesli ktos mial taki sam "przypadek", nie znaczy ze to musi byc ten sam "bezpiecznik"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ jedrek_masta

Jak świecą ci słabo światła, to włącznik świateł jest przekręcony na pozycję św. mijania czy może na 0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 3c po przekodowaniu nie musisz wogole przelaczac włacznika swiatel zeby je miec właczone. no chyba ze chcesz podswietlanie zegarów to wtedy tak. Po przekodowaniu właczaja sie same po odblokowaniu auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o niskie napięcie czy inną niesprawność, posiadam auto nowe na gwarancji i co mnie zaskoczyło bardzo negatywnie to własnie światła mijania (soczewki) które są bardzo słabe. Sądze ze zwykła lampa bez układu soczewkowego świeciła by efektywniej. Mam porównanie w kilku innych autach posiadających standardowe lampy. Oczywiscie szkła są czyste jednak mało efektowne. I teraz pytanie czy wymiana na inny rodzaj żarówki (xenon effect czy + ileś więcej światła) w przypadku soczewek coś daje? Z 1 postu wynika że nie wiele, w przypadku zwykłych lamp efekty są bardzo zadowalające w moim przypadku H4 i philipsy + 50% 55W. Wymieniał H7 ktoś z was również czy tylko kolega z 1 postu?. Dla porówniania Golf V na zwykłych lampach" świeci lepiej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 3c po przekodowaniu nie musisz wogole przelaczac włacznika swiatel zeby je miec właczone...

 

Poważnie ? :eek:;)

 

Dlatego się go pytam, bo jak ktoś to zrobił, to mógł tez przekodować i zmniejszyć moc świecenia i wtedy mogą się świecić jak w komarku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba pomyliles pojecia. Przekodujesz modół komfortu zebys nie musial pamietac o właczeniu swiateł, tylko sie same właczal,..... a tego komarka to se wsadz wiesz gdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, żeby nie było całkiem Off Topic

 

Ponieważ jedrek_masta nic nie wspominał, czy ktoś grzebał przy kodowaniach, chciałem potwierdzić lub zaprzeczyć taki mozliwy scenariusz:

W sterowniku wiązki (Bordnetz, nie komfortu) zakodowane są światła do jazdy dziennej. Jednocześnie kodowaniem zmniejszono intensywność świecenia świateł przy tej funkcji.

Efekt: przełącznik świateł w pozycji 0, świecą się mijania ale słabo ( w zależności od ustawienia w Bordnetzu). Po przekręceniu włącznika w normalna pozycję św. mijania świecą pełna mocą.

Ot, tyle, albo aż tyle...

 

PS. Dokładnie takie ustawienia mam w Touranie, żeby odciążyć aku. Aha, moduł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie grzebałem nic przy module jest standard. swiecą dalej słabo te soczewki to kicha. czy u was użytkowników 3c tez tak kiepsko świecą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

niestety, tak choć przy moim przebiegu jak i poprzednich doświadczeniach mam nadzieję że u mnie ten zabieg pomoże. Choć jak kolega sugeruje ma nowe auto więc i przebieg będzie znikomy, w tej sytuacji udał bym się na stacje diagnostyczną i do serwisu z wydrukiem z pomiaru natężenia światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panownie, reasumując czy zmiana żarówek na inne daje poprawę czy w przypadku soczewek nie ma to aż takiego znaczenia? proszę o praktyczne info a nie teorię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie pomogło nic wymienienie żarówek, nie widzę żadnej różnicy, w sumie w nocy to nic nie widzę;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem zarowki na takie " na kazda pogode " ( takie teczowe ). Fakt ze swiatlo wyglada o niebo lepiej od zwyklych zarowek aczkolwiek widocznosc sie pogorszyla i to znacznie. Nie wiem jak inne typu Philips Blue Vision czy cos w tym stylu ale tych teczowych nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wkładałeś jakieś markowe żarówki czy z alledrogo.pl?, bo jak pisałem wcześniej po zmianie na philipsy co koło 100zł/ komplet efekty były bez porówniania lepsze niż na oryginałach o takiej samej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności