Skocz do zawartości
pasacik

oswietlenie bagażnika - kombi

Rekomendowane odpowiedzi

witam nie świeci mi oświetlenie bagażnika w kombi czy to wina żarówki, bezpiecznika czy może przekażnika ? proszę o poradę jak sie demontuje tą lampke ? dzieki

Edytowane przez pasacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj poszycie klapy, zamocowane jest na cztery wkrety - dwa widoczne w narożach i po jednym wewnatrz uchwytów do zamykania, tapicerka trzyma się jeszcze na metalowych zatrzaskach, trzeba lekko podwarzyc i powinna odskoczyć. Po zdemontowaniu poszycia masz już dostęp do lamki stopu, zamka i wycieraczki. Wyczyść wszystkie styki w złaczach, sprawdź żarówkę, w zamku masz mikrostyk od załączania oświetlenia kufra - może być zabrudzony i nie funguje (zacina się) lub poprostu padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to wina żarówki
to by trzeba sprawdzić na samym początku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki sprawdze to a czy jak nie świeci oświetlenie wewnątrz po otwarciu tylnich lewych drzwi ? to też wina mikrostyku w zamku drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy we wtyczce ktora dochodzi do zamka powinno być napięcie ? są trz przewody i w żadnym nie ma czyli nie zasila mikrosttyku w zamku skąd to napięcie przychodzi z modulu komfortu ? bo bezpiecznika jako takiego nie ma ewentualnie prosze o schemat połączenia lampki oświetlenia bagaznika z zamkiem cxzy z modułu wychodzą "+" które zasilają poszczególne urządzenia ? dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyszukiwarka się kłania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wykluczyłeś już zarówke i podłączenie przewodów do lampki to sprawdź też gniazdo w zamku klapy. U mnie po prostu rozsypały się wtyki czyli z trzech został 1. Wymiana zamka rozwiązała problem. (aso 68zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie bo we wtyczce która idzie (3 przewody) do zamka nie ma napiecia na żadnym, pytanie czy ma być ? bo nie ma co sterować lampką chyba że załącza sie "-" prosze o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo we wtyczce która idzie (3 przewody) do zamka nie ma napiecia na żadnym, pytanie czy ma być ?

A pamiętasz może kolory kabli jakie są w tej wtyczce?

Bo jeśli są brązowe, bądź brąz z kolorowym paskiem to sterowanie tej lampki jest "-" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gural one są brązowe i jeden jest chyba z paskiem tak jak piszesz mam fotke tylko coś nie mogę jej wkleić z tą wtyczką i przewodami moje pytanie : skąd ten "-'" wychodzi z modułu ? chyba nie tak mi się wydawało że sterowanie może być "-" musze to sprawdzić czyli teoretycznie żarowka w bagażniku jest cały czas pod napięciem ? ma staly "+" a steruje "-" z zamka prawda ??? wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd ten "-'" wychodzi z modułu ?

Ten minus (że tak go nazwę zasilający sterowanie) podłączony jest gdzieś do karoserii kolor brązowy.

ma staly "+" a steruje "-" z zamka prawda

Tak to wygląda, ale pewności nie mam bo nie sprawdzałem tego (wg. schematu czerwony z czarnym zasila lampkę w bagażniku z modułu komfortu "+") a z włącznika do lampki i jednocześnie taki sam drugi kabelek podłączony jest do modułu komfortu (brązowy z czarnym "-")

Mam nadzieję że nie zagmatwałem zbytnio. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki gural za info poprobuje a gdzie można znależć schematy do paska ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie można znależć schematy do paska ?

Szczerze mówiąc nie wiem gdzie. ja mam książkę, coś w stylu "Sam naprawiam" i tam jest kilka schematów takich podstawowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześc gural sprawdziłem lampkę odo oświetlenia bagażnika na 100% nie dochodzi stały "+" kolor przewodu czerono-czarny w ksiązće "sam naprawiam" pisze Ze tym plusem steruje tym główny sterownik moje pytanie gdzie on się znajduje ?? ewntualnie z czego można by pociągnąć "+" z tylu raczej nie ma już stałego plusa prawda ? prosze innych kolegów rownież o pomysły pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję kawałek schematu w załączniku. Będziesz miał obrazowo jak to jest spięte. Zasilanie lapmki masz z pina 18 modułu komforu. Sprawdz czy wychodzi z modułu. Jeśli tak to sprawdz przelotki, jeśli nie to rozkręcaj komforti sprawdzaj pod kątem zimnych lutów bo to częsty przypadek. Stały plus w lampce musi być.

koferraum.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki stern czy możliwe że jedna z przelotek jest w bagazniku ? kiepsko ta fotka wygląda mógłbyś mi przysłać to na meila lub link do tego kiepsko widać na [email protected] byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepsko widać bo to screen z elsa, nie umiem tego inaczej zrobić. Na maila Poślę Ci schemat paska w pdf-ie. O przelotki martw się dopiero wtedy jak będziesz miał stałego plusa na żarówce a lampa nadal nie będzie świeciła. Musi być plus, to pierwszy punkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdziłem lampkę odo oświetlenia bagażnika na 100% nie dochodzi stały "+" kolor przewodu czerono-czarny w ksiązće "sam naprawiam"

Napisałem to samo :)

(wg. schematu czerwony z czarnym zasila lampkę w bagażniku z modułu komfortu "+")

 

 

tym plusem steruje tym główny sterownik moje pytanie gdzie on się znajduje ??

Pod siedzeniem kierowcy, pod wykładziną.

z tylu raczej nie ma już stałego plusa prawda ?

Niestety nie ma.

 

EDIT//

Nr 42 - moduł komfortu

Nr 49 - lampka oświetlenia bagażnika

Nr 50 - włącznik oświetlenia bagażnika

zaznaczony żółtą linią, kabelek który Cię interesuje. :)

e532cbc43ddeacecm.jpg

Edytowane przez GURAL
dodanie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki gural masz fachową ksiązke wszystko się zgadza "+" z modulu komfortu (czerwono- czarny), masa (brązowy), masa z wyłacznika klapy (brązowo- czarny) jutro zabieram sie za moduł jeszcze raz wielkie dzięki

Edytowane przez pasacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziś probowałem sie dostać do modulu masakra u mnie wykładzina na wyskości pedałów przyklejona jest jakims klejem czy pianką :-( nie mogłem tego oderwać ale kawałek modulu widziałem zostawie to chyba do wiosny co za patent z tym modułem,chyba że mi nalało wody i zamarzło :-) bo stoję na polu !! myślałem żeby w razie czego poprowadzić "+" z wolnego bezpiecznika jeśli nie dam rady z modułem do tej lampki

--- scalone ---

zastanawiałem się gdyby doszło do zwarcia tego "+" z modułu to co ? w tej skrzynce z modułem są bezpieczniki ?

Edytowane przez pasacik
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności