Skocz do zawartości
krzysios

Migotające podświetlenie zegarów i przycisków B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Od trzech miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem passata 1.9 TDI 2002 rok. Jednak pojawił się pierwszy, dziwny problem.

Samoistnie przyciemnie się i rozjaśnia: podświetlenie deski rozdzielczej, panel klimatyzacji oraz wszystkie przyciski (sterowanie szybami, lusterkami oświetlenie popielniczki). Mówiąc o mruganiu mam na myśli, że się rozjaśnia i przyciemnia, ale nie gaśnie całkiem! Co dziwne przyciski nawigacji MCD cały czas świeca na maksymum (nie działa na nie regulacja). Sam wyświetlacz navi raz mruga raz świeci na maksa. Jeśli podświetlanie ustawie na maksymum problem znika, wszystko świeci jednostajnie bardzo jasno i nic nie mruga. Jeśli jednak zjadę regulacją podświetlania poniżej połowy, przez kilka sekund ściemni się wszystko a za chwile „faluje”. Jeśli chodzi o wskazówki paliwa, prędkościomierz czy obrotomierz wszystko działa prawidłowo.

Czy ktoś miał taki problem i wie, co to może być? Kto w Warszawie mógłby to fachowo sprawdzić?

Aaa jakieś dwa tygodnie temu wsadziłem bezpiecznik do ogrzewania tylnej szyby (wyjął go prawdopodobnie poprzedni właściciel auta). Myślałem, że to może powoduje te „dyskotekę” więc wyjąłem bezpiecznik 30A odpowiedzialny za ogrzewanie tylnej szyby ale jest bez zmian.

POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr od regulacji poziomu podświetlenia. Możesz spróbować go rozebrać i przeczyścić ale jest z tym trochę roboty bo trzeba lutować. Albo po prostu poszukaj na allegro nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Sadisadi miał rację, za co mu serdecznie dziękuję!!! ;)

Kupiłem używany potencjometr do regulacji wysokości świateł, który jest zintegrowany z regulacja oświetlenia deski + odpowiedni klucz, który musiałem pożyczyć + 10 min roboty i po sprawie :D

Świeci jednostajnym świałem i nie ma już "dyskoteki"

Jeszcze raz dzięki.

 

 

Potencjometr od regulacji poziomu podświetlenia. Możesz spróbować go rozebrać i przeczyścić ale jest z tym trochę roboty bo trzeba lutować. Albo po prostu poszukaj na allegro nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj w moim pasku zastrajkowało podświetlenie deski tzn. od czasu do czasu pojawia się, ale po chwili niknie.

 

Najczęściej taki efekt widać jak zapala się samochód, po odpaleniu świeci około 5 sekund i gaśnie. Nic nie pomaga wtedy kręceniem włącznikiem świateł. Bez odpalania czasami da się zaświecić zwłaszcza na przekręconym kluczyku, ale też po chwili gaśnie.

 

Wydaje mi się że też nie ma podświetlenia klimatronika, jak uda się podświetlić na chwilę. - przed awarią było na 100%.

 

Z początku stawiałem na brak styku ale obecnie nie jest to już takie pewne. Deska rozebrana i poruszane co się da.

 

Może ktoś z kolegów spotkał się z czymś takim i wie jak to rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja podepnę się pod ten wątek. U mnie kiepsko świeci prawa strona obrotomierza i część zegarka i to samo jest z prawej strony prędkościomierza i podświetlenie licznika kilometrów. momentami widać delikatne migotanie podświetlenia licznika kilometrów. Czy to też potencjometr od regulacji podświetlenia czy jednak czeka mnie wymontowywanie licznika i wymiana diód. Sam potencjometr coś tam ściemnia przy regulacji. Próbowałem zewrzeć na krótko kable które idą do potencjometru ale po zwarciu na krótko efekt ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę Dumanek

Jeśli wszystkie diody w liczniku świecą jednakowo to oznacza wymianę potencjometru ale gdy diody w jednym liczniku świecą różnie lub część wcale oznacza spalone diody.

Jeśli chodzi o diody to jest ich mnóstwo lecz tylko nieliczne świecą odpowiednią jasnością jak oryginał.

Ja mam do sprzedania licznik kompletny anglik 1,8 b z dodatkowym wyświetlaczem pośrodku.Można z niego odlutować diody oryginalne oraz wiele innych podzespołów które ewentualnie kolega ma zepsute w swoim liczniku.

Moje gg :10454790

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwole podpiąc sie do tego tematu

 

od dwoch tygodni jestem posiadaczem passata b5 TDi 110km, i mam maly problem z licznikiem gdyz nie posiadam podswietlenia na liczniku km, wiem iz wystepuja tam diody i chyba nie mozliwe aby tylko te diody sie wypaliły gdyz pozostala licznika swieci idalnie dodam iz przeszukalem cale forum i niestety nic nie znalazlem, moze ktoś z was mial podobny problem bedzie w stanie mi pomoc czekam na waszą pomoc.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo raz swieci a raz nie tzn mruga-pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierz wlaczni swiatel (tylko delikatnie) i przeczysc styki. mialem taką sytuacje i szukalem przyczyny-tam ja znalazlem... styki sie wypalaja i zostawiaja czarny nalot. po przeczyszczeniu zegary juz nie migaja,itd...

 

a jesli chodzi o nie swiecace diody to mga sie tak dziwnie popalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u moje go teścia passat 3BG 1,9tdi 99r zginęło całkiem podświetlenie zegarów i wszystkich przycisków po przeczytaniu wątków wymieniłem regulator jasności zegarów( nówka ASO 80zł) i dalej to samo. gdzie teraz szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie to samo raz swieci a raz nie tzn mruga-pomocy!!!

Post #2 ;)

 

---------- Post added at 22:28 ---------- Previous post was at 22:27 ----------

 

u moje go teścia passat 3BG 1,9tdi 99r zginęło całkiem podświetlenie zegarów i wszystkich przycisków po przeczytaniu wątków wymieniłem regulator jasności zegarów( nówka ASO 80zł) i dalej to samo. gdzie teraz szukać przyczyny?

Włącznik świateł-post #9-drobny papier ścierny w łapki i heja :D Ewentualnie podoginać blaszki-z czuciem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeci choć dolna część licznika chyba trochę słabiej, ale zauważyłem inną rzecz czasami przy wyłączonych światłach mrugnie podświetlenie panelu od klimy np. zaraz po zgaszeniu silnika. Dzisiaj taki objaw zauważyłem parę sekund po odpaleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie świeci choć dolna część licznika chyba trochę słabiej, ale zauważyłem inną rzecz czasami przy wyłączonych światłach mrugnie podświetlenie panelu od klimy np. zaraz po zgaszeniu silnika. Dzisiaj taki objaw zauważyłem parę sekund po odpaleniu.

Regulacja natężenia światła jest taka sama na wszystko ;) Co do licznika-sprawdź-bo powinno się ściemniać i rozjaśniać jednocześnie całe podświetlenie...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No hej, wszystko się ściemnia i rozjaśnia tylko jak patrzysz na licznik to wyświetlacz z godziną i ten z kilometrami jest trochę ciemniejszy jak pozostała część licznika, no i ten mrugający panel od klimy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No hej, wszystko się ściemnia i rozjaśnia tylko jak patrzysz na licznik to wyświetlacz z godziną i ten z kilometrami jest trochę ciemniejszy jak pozostała część licznika, no i ten mrugający panel od klimy??

Ten wyświetlacz jest nieco ciemniejszy,a co do klimy-mogą to być nawet jakieś luźne kostki.Wyciągnij panel i sprawdź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziwne bo mam T4 z takimi samymi zegarami i tam zegar i licznik km świeci tak samo intensywnie ja pozostała część licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! A umnie sprawa przedstawia się następująco:

- mruganie panelu climatronik na biegu jałowym, jak dodam gazu

tak do 1500 tys obrotów to już mniej mruga

- światła mijania czasami zaczynają jaśniej świecić i co dziwne to przy

zmianie biegów kiedy obroty spadają.

 

Nie wiem dokładnie jaka jest przyczyna ale podejrzewam alternator i od czasu do czasu koło alternatora coś popiskuje.

Mam aku 65AH 600a.

 

Co o tym sądzicie? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! A umnie sprawa przedstawia się następująco:

- mruganie panelu climatronik na biegu jałowym, jak dodam gazu

tak do 1500 tys obrotów to już mniej mruga

- światła mijania czasami zaczynają jaśniej świecić i co dziwne to przy

zmianie biegów kiedy obroty spadają.

 

Nie wiem dokładnie jaka jest przyczyna ale podejrzewam alternator i od czasu do czasu koło alternatora coś popiskuje.

Mam aku 65AH 600a.

 

Co o tym sądzicie? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

To normalne że troszkę przygasają,ale powinno to być prawie niewidoczne.Sprawdź altek,no i czy obroty silnika za nisko nie schodzą.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też mi mrugało podświetlenie kilometrów ( nie mylić z podświetleniem licznika) przy wolnych obrotach gasło a po dodaniu gazu czasem się zapalało. Wydawalo mi się że to wina diód. Rozebrałem caly licznik no i okazało się że bez pomocy elektronika nie ma szans na wymianę podświetlenie. Cały wyświetlacz ciekłokrystaliczny jest na zatrzsku wyjąłem go i pod spodem brak dostępu do podświetlenia trzebaby rozlutowywać pół licznika i dalem sobie spokoj założyłem wszystko i o dziwo przestało mrugać (więc pewnie do wina styków panelu od km). Po pół roku znowu mruga ale nie mam już siły na to czy ktoś sobiel lepiej z tym poradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włącznik świateł-post #9-drobny papier ścierny w łapki i heja Ewentualnie podoginać blaszki-z czuciem!

Dzięki Patryk pomogło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności