Skocz do zawartości
freeman67

Zimna turbina lepiej ciągnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko.

dziś rano wyjechałem autem z parkingo do sklepu (około 800m) auto przed sklepem stało około 3 minut i ruszyłem nim dalej ale jakoś mocno go przycisnąłem i ruszył jak szalony. wiem że nie wolno zimnej turbinki cisnąć ale wydaje mi się że jak jest zimna to stanowczo lepiej mi auto przyśpiesza. czy to możliwe?? jak tak to co to oznacza, jakaś awaria czy tak jest a może tylko mi sie tak wydaje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie masz czym się chwalić ;) Ja z turbinką jak z jajkiem-kiedy nie zobacze 90 stopni na wskaźniku to nie deptam .Jak wyjdzie po za czerwone pole to można juz więcej sobie pozwolić.

 

ale do rzeczy: Przy zimnym silnika jest włączone ssanie przez co lekko Ci go przelewa -efekt ? Taki sam jak rezystor z allegro,który symulując niższą temperaturę powietrza (niższa temperatura powietrza jest gęściejsza) zwiększa ilość paliwa do wyrównania stosunku palowowo-powietrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chwale bo wiem że nie można i tego na ogół nie robie ale musiałem sie do ruchu włączyć i poleciałem szybciej. czyli może faktycznie lepiej iść ale to nie zdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o działaniu turbiny, o intercoolerze, dolocie powietrza itp.... i odpowiedź sobie sam :)

Podpowiem, porównaj sobie jazdę w upalne letnie południe i zimny zimowy poranek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw wyczerpal temat. temp powietrza panie waldku. cieple vs zimne i bynajmniej nie chodzi o pogode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimnego powietrza zmieścisz objętościowo więcej niż ciepłego :) podstawy fizyki... rozszerzalność temperaturowa się kłania :) No idąc dalej, jak więcej powietrza, to nawet nie zwiększając dawki paliwa, i tak będzie przyrost mocy, bo mieszanka wzbogacona o dodatkowe cząsteczki tlenu lepiej się spali... Na tej zasadzie działają InterColery, schładzają powietrze na dolocie do silnika... Ważne jest także to ze względu na to, że Turbo zasilane siłą spalin jest bardzo gorące... i jednocześnie to ciepło przenosi się na powietrze na dolocie... to jakoś tak w telegraficznym skrócie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freemanowi pewnie chodzi o zjawisko lepszego ciągu na zimnym silniku, niezależnie od temperatury powietrza na zewnątrz. I turbo nie ma tu nic do rzeczy.

To samo miałem w moim B2 1,6 D. Krótko po odpaleniu, gdy silnik był, zimny auto żwawiej reagowało na pedał gazu. Byłem nawet w lekkim szoku, że ma takie odejście. "Moc" uciekała po nagrzaniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Freemanowi pewnie chodzi o zjawisko lepszego ciągu na zimnym silniku, niezależnie od temperatury powietrza na zewnątrz. I turbo nie ma tu nic do rzeczy.

To samo miałem w moim B2 1,6 D. Krótko po odpaleniu, gdy silnik był, zimny auto żwawiej reagowało na pedał gazu. Byłem nawet w lekkim szoku, że ma takie odejście. "Moc" uciekała po nagrzaniu silnika.

 

dokładnie o to mi chodzi. tu nie chodzi o temp na zewnątrz tylko o to że jak silnik nie rozgrzany to leci jak szalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dezel jest calkiem zimny to nie jedzie ;) jakas tam temperature musi osiagnac i łapie dopiero jako-takie osiagi :D zauwazalne mocno w zimowe poranki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimny silnik dostaje bardziej bogatą mieszankę i stąd może wynikać wrażenie lepszych osiągów (było to już omawiane na forum). Jak już ktoś wyżej napisał - pałowanie zimnego, zwłaszcza uturbionego auta to krótka droga do drogiej naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności