Skocz do zawartości
Gość bili301

"Dziwny odgłos" po wymianie osłony przegubu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bili301

Witam.

Mam pytanie: wymieniłem osłonę przegubu zewnętrzenego , wszystko zrobiłem zgodnie ze wskazówkami i radami "fachowców" i jest problem. Podczas delikatnego hamowania( przy samym końcu) odczuwam jak załanczają się ABS , przy mocnym lub normalnym hamowaniu ta sytuacja nie występuje. Prosze o poradę co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zabrudzony czujnik ABS-u albo koronke na przegubie przypuszczalnie od smaru.

Czujnik możesz wyjąć ruszając nim w lewo i w prawo wyczyść go i powinno być dobrze a przez otwor od czujnoka sprawdź jak wygląda koronka ( czy nie jest brudna)

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bili301

Też tak myślałem dlatego koronkę przemyłem beznzyną ekstrakcyjną a czujnik nie widać żeby był zabrodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo, tylko u mnie to wystąpiło po wymianie przegubów. dziś jeszcze raz wyciągałem przeguby i wszystko dokładnie myłem w benzynie ekstrakcyjnej, ale nie przyniosło to skutku. później podłączyłem vag i zero błędów w abs, wiec wszedłem w bloki wartości mierzonych i na kanale "1" sprawdzałem prędkość obrotową kół i przednie lewe do prędkości 6 km/h nie daje żadnych sygnałów tzn. pozostałe 3 kola gdy ruszam z miejsca pokazują 1 , 2 , 3, 4, 5 (km/h) i gdy osiągną prędkość 6 km/h dopiero rusza przednie lewe i idzie w górę razem z pozostałymi. wiec jak hamuje z dużych czy małych prędkości gdy prędkość spada do prędkości 6 km/h jest OK, poniżej komp odczytuje to jako poślizg tego nieszczęsnego koła i załącza ABS. wszystko wyczyszczone na tiptop wiec jutro wymieniam czujnik abs, mam nadzieje, ze to będzie to bo już mi to grubo krwi upuściło. jak sobie z tym poradzę to dam znać.

pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam dokładnie to samo, tylko u mnie to wystąpiło po wymianie przegubów. dziś jeszcze raz wyciągałem przeguby i wszystko dokładnie myłem w benzynie ekstrakcyjnej, ale nie przyniosło to skutku. później podłączyłem vag i zero błędów w abs, wiec wszedłem w bloki wartości mierzonych i na kanale "1" sprawdzałem prędkość obrotową kół i przednie lewe do prędkości 6 km/h nie daje żadnych sygnałów tzn. pozostałe 3 kola gdy ruszam z miejsca pokazują 1 , 2 , 3, 4, 5 (km/h) i gdy osiągną prędkość 6 km/h dopiero rusza przednie lewe i idzie w górę razem z pozostałymi. wiec jak hamuje z dużych czy małych prędkości gdy prędkość spada do prędkości 6 km/h jest OK, poniżej komp odczytuje to jako poślizg tego nieszczęsnego koła i załącza ABS. wszystko wyczyszczone na tiptop wiec jutro wymieniam czujnik abs, mam nadzieje, ze to będzie to bo już mi to grubo krwi upuściło. jak sobie z tym poradzę to dam znać.

pozdrawiam

Andrzej

 

 

sprawdz ilosc zabkow na korace bo moze sie niezgadzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz ilosc zabkow na korace bo moze sie niezgadzac
liczyłem jest 45 i w starym i w nowym, zresztą wymieniałem oba, a świruje tylko lewy przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczas delikatnego hamowania( przy samym końcu) odczuwam jak załanczają się ABS , przy mocnym lub normalnym hamowaniu ta sytuacja nie występuje.

 

Witam

Miałem podobny przypadek - dopchnąłem "puszkę" z czujnikiem głębiej w miejsce w którym się znajduje i problem znikł (czasem trzeba "dobić" ją z umiarem przez coś nie specjalnie twardego) - był już taki wątek na forum i skorzystałem z porad w nim zawartych :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo czujnik był wysunięty jakieś 2mm docisnąłem i po kłopocie.

 

 

pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności