Skocz do zawartości
faqltet

Prędkość wskazywana przez nawigację a licznik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pytanie do posiadaczy nawigacji w 'szczupaku'. Czy zgadzają się Wam wskazania z GPS'u ze wskazaniami licznika? U mnie przy prędkości 100 km/h (licznik) Pokazuje 90 km/h w nawigacji.

 

Testowałem na dwóch nawigacjach: Auto Mapa (Mio) oraz GarminXT (Nokia N95).

 

Felgi, opony mają wymiary takie jak w książce :-)

 

A może to taki zabieg konstruktorów z VW (z lat 80-tych), którzy postanowili polepszyć samopoczucie prowadzącego :-)

 

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to stary licznik jest i przekłamuje...

sprobuj jechac szybciej to moze nawet o 15km/h przekłamwać...

do tego trzeba dodac ze sama nawigacja tez perfekcyjna we wskazywaniu predkosci nie jest....

nawet wspolczesne samochody przekłamują, wedlug nawigacji mojego ojca Passat zawyza o 8km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Na GARMINIE pokazuje mi 90 a na budziku mam ok 100. ostatnio na obwodnicy Garwolina na budziku miałem ponad 200 a GARMIN pokazał 187. To chyba norma.

Ale to ma swoje dobre strony. Jedziesz po mieście 50 (na liczniku) a defacto masz 47 wiec radary mogą cie cmoknąć w .....

Edytowane przez mateo112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba wszystkie liczniki/navigacje tak maja. sprawdzalem w 4 autach i zawsze na navi bylo 10km/h mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba wszystkie liczniki/navigacje tak maja. sprawdzalem w 4 autach i zawsze na navi bylo 10km/h mniej...

 

dokładnie tak samo jest umnie w ałcie dużym i małym 10mniej "mijiomap720c"(polecam)

Edytowane przez martin3001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łatwo sprawdzić wskazania: jedziecie sobie ładną trasą gdzie obok są ponumerowane słupki (te białe na poboczu) i mierzycie stoperem czas pomiędzy kolejnymi kilometrami. Po prostu dokładnie co kilometr wg słupków. Oczywiście lepiej zrobić kilka pomiarów dla dokładności i wyciągnąć średnią. jedziemy oczywiście ze stałą prędkością np. 90km/h i mierzymy czas. obliczamy z wzoru jaką rzeczywiście mamy prędkość: V=3600/t

t - ilość sekund która zajęła nam przejechanie jednego kilometra. (najlepiej jak już mówiłem przejechac kilka kilometrów i wycięgnąć średnią arytmetyczną). Jeśli jechaliśmy 90km/h to najlepiej jakby czas wyszedł nam 40 sekund ale znając życie wyjdzie więcej bo prędkość będzie niższa w rzeczywistości niż 90km/h którą wskazuje licznik. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łatwo sprawdzić wskazania: jedziecie sobie ładną trasą gdzie obok są ponumerowane słupki (te białe na poboczu) i mierzycie stoperem czas pomiędzy kolejnymi kilometrami. Po prostu dokładnie co kilometr wg słupków. Oczywiście lepiej zrobić kilka pomiarów dla dokładności i wyciągnąć średnią. jedziemy oczywiście ze stałą prędkością np. 90km/h i mierzymy czas. obliczamy z wzoru jaką rzeczywiście mamy prędkość: V=3600/t

t - ilość sekund która zajęła nam przejechanie jednego kilometra. (najlepiej jak już mówiłem przejechac kilka kilometrów i wycięgnąć średnią arytmetyczną). Jeśli jechaliśmy 90km/h to najlepiej jakby czas wyszedł nam 40 sekund ale znając życie wyjdzie więcej bo prędkość będzie niższa w rzeczywistości niż 90km/h którą wskazuje licznik. Pozdrawiam

matematycznie OK ale zabawa stoperem w trakcie jazdy --- nie polecam. Poza tym jeśli masz tempomat to tak ale kilka kilometrów jechać z idealnie tą samą prędkością - trudno wykonalne. Radze użyć GARMIN GPSMAP 60CSX pomiar będzie idealny (geodeci z takich korzystają), albo poprosić znajomego gliniarza z radarem i wszystko jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje jakąś obwodnice w czasie małego natężenia ruchu. Pomiar naprawdę dokładny. Można wziąźć też kolegę lub koleżankę do pomocy :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producenci aut sa zobowiazani do kalibracji prędkościomierza z błedem wskazywanym na poziomie nie mniejszym niz 5 km/h na plusie,w licznikach elektronicznych tyle mniej-więcej wynosi ta odchyłka zaś w linkowych nawet do 20 km/h,w zaleznosci od typu ogumienia............a co do samego GPSu to wskazania są teoretycznie bezbłędne ponieważ GPS jest oparty o bardzo dokładnym zegarze, jesli zegar miałby odchyłke to zamiast jechać po drodze jezdzilibyscie po polach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze sie ruzni nagps-ie predkosc a w aucie zawsze sie ruzni

Edytowane przez Du?y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze sie ruzni nagps-ie predkosc a w aucie zawsze sie ruzni

 

 

masło maślane........niewspomne o pisowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przejeżdżałem pod radarem umieszczonym nad drogą, który wyświetla aktualną prędkość pojazdu. Na liczniku miałem 60km/h natomiast wyświetliło się 51km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaś jechałem tak ok 56-57 km/h i fotoradar mi strzelił pamiątkę :(

(miasto, 50, brak innych ograniczeń)

mam nadzieję, że dopiero sobie testowali i konfigurowali wszystko, bo to nowy (świeżo postawiony) fotoradar był :582:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno niekiedy za pomocą fotoradarów sprawdzają, czy kierowcy mają zapięte pasy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazania gps muszą być obarczone błędem....chciazby dlatego zeby sobie ktoś nie chciał na coś bobmby zrzucic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malika

To normalna sprawa ze licznik pokazuje wiecej niz nawigacja,do 10km/h jest dopuszczalne w kazdym aucie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wskazania gps muszą być obarczone błędem....chciazby dlatego zeby sobie ktoś nie chciał na coś bobmby zrzucic
i dokladnie tak jest. jakis czas temu rząd amerykaski troche sciagna te ograniczenia i dlatego taki bum urzadzen GPS. o ile sie nie myle to teraz jest dokladnosc 4-12 metrow. wiec w sumie malo dokladne

 

Trochę to dziwne. Zajmuje się zawodowo avioniką na śmigłowcach, współpracuję z kontrolerami lotów i pierwszy raz o tym słyszę .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogrzewam kotleta

ostatnio jechałem do Czech z kumplem i wzięliśmy nawigację MIo z auto mapą

i co jak co pokazywała dokładnie to samo co licznik sam się zdziwiłem jadę 95 nawigacja 95 - po czym ciałem wypróbować na większej prędkości i 130 i to samo 129/130 się wahała

dodam że ma felgi 15' 195 / 55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest odwrotnie wraz ze wzrostem prędkości zwiększa się różnica pomiędzy nawigacją a licznikiem i tak auto 90km navi 100km; auto 130km navi 147km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności