Skocz do zawartości
Gość janikb

Kontrolka od paliwa i temperatury wody w b5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janikb

Nie działają mi kontrolki od temp.wody i paliwa.Po przekręceniu zapłony kontrolki-wskaźniki lekko drgaja a nastepnie nie pokazuja oznak życia.Na desce natomiast świeci sie kontrolka rezerwy.Bezpieczniki sprawdziłem,sa ok.Co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to moge ci dać nr tel. na pw do fachowca, który się tym zajmuję, jak go odpowiednio podejdziesz napewno ci powie (kumpel tak zrobił).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janikb

Ostatnio zaczęła się świecić kontrolka od spryskiwacza(brak plynu) na desce, a płynu jest full.Może licznik jest nie od tego auta i coś przy wymianie pomieszali.

 

[ Dodano: Czw Gru 29, 2005 10:23 ]

Chciałem jeszcze zapytać czy w każdym modelu b5(mniej lub bardziej rozbudowany) był komputer ???. Bo u mnie na liczniku w tym miejscu co wyswietlaja sie informacje komputera nic sie nie wyświetla. Nie powinny sie chociaż wyświetlac jakies podstawowe informacje np temp. na polu lub coś podobnego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio zaczęła się świecić kontrolka od spryskiwacza(brak plynu) na desce, a płynu jest full.Może licznik jest nie od tego auta i coś przy wymianie pomieszali.

 

[ Dodano: Czw Gru 29, 2005 10:23 ]

Chciałem jeszcze zapytać czy w każdym modelu b5(mniej lub bardziej rozbudowany) był komputer ???.

 

1. W instrukcjach serwisowych wyczytałem, że kontrolka braku płynu może się zaświecić jeśli zachwiana zostanie proporcja wody (która przewodzi prąd) do płynu nieprzewodzącego w zbiorniczku. Jeśli mnie pamięć nie myli, to VW zalecał dolewać wody nawet do 30% objętości zbiornika (ale nie destylowanej, tylko zwykłej, bo ta pierwsza też nie przewodzi). Czujnik sparawdza rezystancję pomiędzy dwoma elektrodami i jeśli jest większa bodajże od 220k Ohm, to sygnalizuje brak płynu. Wiem, że to wydaje się dziwne (zwłaszcza dla ujemnych temp), ale tak napisali.

 

2. Nie, nie w każdym Passacie był komputer pokazujący aktualne zużycie paliwa, temperature itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dark

Witam

jestem pierwszy raz na forum.

 

Mam pewien problem z paskiem 1.8 20V ADR

podczas jazdy nagle spadla mi temp plynu do 0 stopni

a za chwile paliwa tez do zera.

po chwili wlaczyla mi sie kontrolka , prawdopodobnie temp plynu chlodniczego.

wszystko sparwdzilem i jest okej / plyn jest paliwo tez.

Komputer MFA tez przestal dzialac nie da sie go przelaczyc

Mozecie pomoc?

 

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności