Skocz do zawartości
Gość Borsukles

Bardzo dużo pali - 16 l/100 km (1.8 20V)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Borsukles

W środę za 24 tysiączki kupilem VW PASSATA 1.8 20V 125 KM z 1998 roku z grudnia.

Silnik ma oryginalnie przejechane 87 tysięcy KM - co jest udokumentowane.

Stan silnika ok - żadnych wycieków, wszystko naprawde ładnie.

 

4 poduszki

Abs

4 el. szyby

klimatronic

Welur podgrzewane fotele

 

 

 

Wszystko łądnie, pięknie ale.........

 

 

 

 

Auto w trybie miejskim tak strasznie dużo spala, że po zatankowaniu na maxa i przejechaniu 150 km jest blisko PÓŁ BAKU :kwasny::mur::mur:

 

 

Czy to możliwe, aby przy spokojnej jeździe B5 paliła mi (wychodzi) ok 16 litrów na 100km. Toż to hamerem bym prawie pojeździł.

 

 

Co to może być, proszę WAS o pomoc, czy każdy PASSACIK (wokna jazda, 2500 obrotówi zmiana biegu na wyższy) tyle pali ? Przecież to jest prawie nierealne.

 

 

PS:

Czy od razu zamontowąc GAZ SEKWENCYJNY dobrej firmy - ile wtedy może spalić ?

 

 

 

LICZĘ NA POMOC, bo jestem zrozpaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przeplywomierz.

jak przyspieszasz idzie dobrze? zadnych wahan czy dlawien? Przeciagnij pare razy silnik do odciecia i zobacz czy wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Borsukles

Przyspieszenie OK, to znaczy nie jak lżejszy FOCUS na przykład, ale idzie równo i nie szarpie, nie dławi, zbiera się równo.

 

Może jestem laik, ale cóż znaczy przeciągnac silnik ?

 

 

 

Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

przeciagnac silnik tzn wrzucasz np 2 bieg i gaz w podloge az silnik odetnie ci paliwo i wtedy zmiana na 3. niepolecany styl jazdy aczkolwiek czasami trzeba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pali ci 16 benzyny to wiedz że gazu spali więcej ...jeszcze więcej, jednak zawsze taniej.jeżeli już to tylko sekwencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek

Te pół baku jest faktycznie ,czy tylko na wskażniku ;-)

150 km to troszkie mało żeby szacować spalanie w ten sposób,

Chyba że po przejechaniu dotankowałeś do pełna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz dokładnie spalanie. Pełny bak wypracuj do rezerwy i zatankuj ponownie na full. Ilość litrów razy 100 i podzielić przez liczbę kilometrów . Co prawda drogi jest taki pomiar ale może poprawić Ci samopoczucie. Wskaźnik poziomu paliwa jest bardzo niedokładny. Tylko rezerwa jest w miarę wiarygodna. Jeśli wymieniana była pompa paliwa lub ktoś do baku wsadzał palce może źle zamocował pływak i stąd błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tormen

Witam, mam takiego samego Passata. Mój też zaczynał palić bardzo dużo, ok. 16 litrów, i podłączyłem go pod komputer sprawdziłem jak pracuje sonda lambda. Okazało się że jest zepsuta, (ma bardzo mały zakres pracy) i ją wymieniłem. Po wymianie pali mi teraz niecałe 10litrów za miastem. Może u ciebie jest to samo. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo chciałem napisać Sonda Lambda prawdopodobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gargamel

Witam.Passat z tym silnikiem z przebiegu 4700 km pali mi srednio 8,4 w/g komputera a na trasie nie wiecej niz7,7 l na sto km.A wolno nie jezdzę.Radze podpiać pod komputer ,powinno zdiagnozowac usterke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie tylko mki trochę mnie żre. A wskaźnik to chyba w B5 jest na sztuke, bo u mnie w mieście po przejechaniu 50 km, spada o jedną kreske, po 100 km spada na druga, a po 200 (czyli już odstep między krechami względem zużycia rosnie) to staje na trzeciej kresce. W/g komputera pali 10.5 litra. Próbowałem nawet tankowac z odpowietrzaniem (tam co wewnatrz wlewu jest taki guziczek) - no i lipa!! To samo - jakbym go nie zalał, to wskazania są podobne. A z tą rezerwą to jak jest? Bo jak mi się zaświeci, to po wyłączeniu silnika i ponownym rozrychu - juz się nie pali przez następne kilkanaście kilometrów. A jak zapaliła się rezerwa, to wlałem za 50 zeta i pokazało pół baku. Wychodzi na to, ze rezerwa ma 15 litrów?? :|:kwasny::]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Borsukles

Hej.

Troszkę się zmienilo, ale nie do końca.

 

Na trasie PALI 10 litrów, w mieście 14 co i tak jest bardzo wysokim spalaniem przy moje jeździe.

 

 

Proszę napiszcie, tylko rozsądnie.

 

 

JEST SZANSA - że Passat spali mniej ?

Czy PASSATY (20v, 18) spalają po prostu 15 i już....Bo jak nie spalają tyle, zapierniczam jutro na KOMPUTER.

 

 

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno coś nie jast tak.

 

Ja mam turbinę i nie schodzę poniżej 100km/h i średnio w mieście chodzi koło 9-10l/100. Nawet na trasie nie weźmie więcej.

 

Wal na kompa i pełną diagnostykę - pomiar sondy i przepływki na początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czyli co? U mnie też coś jest walnięte? tak normalnie to w/g komputera na trasie mi spala 8 - 8.5 (jak z klimą jadę), no a w mieście pokazuje 10.5 - 11. No i według kompa jak se policze, to spali mi w sumie 42-45 litrów, a już rezerwa sie zapala. A skoro bak ma 62 litry, to rezerwa ma 15?? No kilka razy już sprawdzałem i jest tak samo za każdym razem. I jak to wytłumaczyc? :cwaniak::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam biegi przy 3000 obrotow i jak jade z klima (pali wiecej o 0,5l) to wychodzi mi w godzinach szczytu 11,5l, wieczorem okolo 9l ale do dystansy 30km. Moze jezdzisz na zimnym silniku to wtedy moze spalac 15l i wiecej...? A jakie paliwo lejesz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vronn
Hej.

 

Czy PASSATY (20v, 18) spalają po prostu 15 i już....Bo jak nie spalają tyle, zapierniczam jutro na KOMPUTER.

 

Jeśli są sprawne nie spalają tyle. Trudno mi powiedzieć ile mój 1.8 125 KM palił benzyny bo w zasadzie jeżdzę na LPG, ale - LPG na trasie przy prędkościach zmierzających w miarę możliwości do 140 km/h gazu pochłonął w okolicach 10 l / 100.

 

Ale mam podobny problem - na tejże trasie przełączyłem na noPB i okazało się, że benzyny skotłował jakieś 12 - 15 litrów.

 

Nie zaobserwowałem żadnych zmian w kulturze pracy czy osiągach. Jedynie zapach benzyny po odpaleniu jest dość... hmm... ostry.

 

W związku z tym mam pytanie: gdzie w Warszawie (oprócz ASO) mogę się udać w celu podpięcia pod VAG -a? Najlepiej w sobotę, ewentualnie dość późnym popołudniem w tygodniu.

 

Przy okazji: witam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak moj palil 16 to przeplywka byla padnieta.wymienilem i mieszcze sie w 10

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak moj palil 16 to przeplywka byla padnieta.wymienilem i mieszcze sie w 10

pozdrowionka

 

 

w miescie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no,w miescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko do znawców a mianowicie założyłem zwyklą instalację gazową do mojego paska,strzelił po strzale wywaliło dwa węże i nie mogłem uruchomić samochodu przez 1.5 godziny a jak odpalił chodził jak czołg.Po wybuchu wymieniłem instalacje na sekwencję.A problem mam z wolnymi obrotami silnika zarówno na benzynie jak i na gazie, na podpięcie Vaga jadę jutro, ale wyczytałem coś takiego w

warsztacie-wymiana akumulatora-Wszystkie czynności wykonujemy w odwrotnej kolejności. Na koniec zostaje nam włączenie z powrotem syreny w centralce oraz kontrolne odpalenie silnika. Podczas, jak i również po odpaleniu silnika nie należy dotykać pedału gazu i pozwolić komputerowi dostroić się na nowo (został zresetowany poprzez odpięcie masy). Zrobiłem jak w opisie i problem z nierównymi obrotami znikł, czy jest taka możliwość że komputer zachował niewłaściwe ustawienia po wystrzale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności