Skocz do zawartości
jedrus

nawiew na szybe przednia (b3)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jako że mrozy zaczęły łapać i szybki "parują" zauważyłem przy okazji używania nawiewu coś dziwnego - mianowicie nie mam w ogóle nawiewu przez te kilka kratek wentylacyjnych przy przedniej szybie?! Ustawiałem nawiew na wszystkie opcje - ciepłe, zimne powietrze, ustawienia "na nogi" "na klatę" ;-) "na szyby" itd - i nic. Z wszystkich innych kratek nie ma problemu (nawet jak włączę klimatyzację) a na te cholery przy szybach nie leci nawet kapka powietrza. Może wiecie o co chodzi? Co się mogło odłączyć?

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz climatronika czy manuala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Mialem odwrotnie!Powietrze szlo mi na szybe na boczne kratki,brak bylo nawiewu na stopy.Wlaczalem nadmuch na dol,dmuchalo i tak na szybe!!!Do klapy sterujacej dostaniesz sie od strony pedalu przyspieszacza,musisz rozkrecic oslony.U mnie jest klimatronik ale powinno to dzialac analogicznie tyle ze zamiasc zaworu podcisnieniowego powinna byc linka.Ta klapa przelaczona odwrotnie zamyka mi nawiew na szybe!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klimatronik to znaczy elektroniczna klima ? :) jeśli tak to tego nie mam. ręcznie ustawiam sobie wszystko :) dzięki, popatrzę przy okazji, ale nienawidze rozbierać czegokolwiek we wnętrzu passata :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj jak sl@wek pisze. Pytalem sie czy masz klimatronika, bo u mnie mialem cos podobnego jak mi weze podcisnienia spadly. Nawiewy nie dzialaly wtedy jak nalezy, a wystarczylo tylko podpiac podcisnienia i wrocilo wszycho do normy. Na przyszlosc wymienilem sobie juz sparciale gumowe podcisnieniowki na nowe.

 

jedru, ja tez nie lubie rozbierac mojego malenstwa ;) , ale samo sie nie naprawi, a jak mam kogos do tego dopuscic to wole sam zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
sprobuj jak sl@wek pisze. Pytalem sie czy masz klimatronika, bo u mnie mialem cos podobnego jak mi weze podcisnienia spadly. Nawiewy nie dzialaly wtedy jak nalezy, a wystarczylo tylko podpiac podcisnienia i wrocilo wszycho do normy. Na przyszlosc wymienilem sobie juz sparciale gumowe podcisnieniowki na nowe.

 

jedru, ja tez nie lubie rozbierac mojego malenstwa ;) , ale samo sie nie naprawi, a jak mam kogos do tego dopuscic to wole sam zrobic

 

hmm... "węże podciśnienia"?? o które węże chodzi?? ja równiez mam problem z climatronikiem a właściwie to z dmuchawą - strasznie słabo dmucha... czy problem leży po stronie filtru przeciwpyłkowego czy też może tego o czym mówisz? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

hmm... "węże podciśnienia"?? o które węże chodzi?? ja równiez mam problem z climatronikiem a właściwie to z dmuchawą - strasznie słabo dmucha... czy problem leży po stronie filtru przeciwpyłkowego czy też może tego o czym mówisz?

Wyciag filtr przeciwpylkowy i bedziesz widzial czy dmuchawa bedzie mocniej dmuchac!!!!Kol. shade_ pisze o przewodach podcisnieniowych ktore sa polaczone do takiej kostki,zaworu elektryczno-pneumatycznego,ktory steruje praca klap!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

Ja mam taki problem że na wszystko pięknie dmucha a na nogi nie dmucha - tylko ja nie mam klimy. Gdzie jest dostęp do tego mechanizmu od ogrzewania na nogi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm... "węże podciśnienia"?? o które węże chodzi??

mnie akurat pospadaly te co sa w komorze silnika, co prowadza od tej "gruszki" co jest w nadkolu.

 

ale tak jak Ci juz moi przedmowcy pisza, zacznij od filtra.

 

mat1as pochwal sie jakie masz auto, bo nie ma jak Ci pomodz, piszesz o powietrzu :)

Po prawej stronie nad nogami pasazera masz dmuchawe, zacznij od tamtej strony jezeli Ci nie dmucha na nogi zarowno z przodu jak i z tylu. moze jakis kanal Ci sie przytkal ... lisc jakis, abo co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b3 sedan 1990 rok, silnik 1,6 (1F) wersja CL .

 

 

edit:

no nie dmucha mi ani sprzodu ani z tyłu - właśnie nie pomyślałem o tym - a jak tam się dostać trzeba dużo rozkręcać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat b3 sedan 1990 rok, silnik 1,6 (1F) wersja CL .

 

 

edit:

no nie dmucha mi ani sprzodu ani z tyłu - właśnie nie pomyślałem o tym - a jak tam się dostać trzeba dużo rozkręcać??

nie jestem pewien, ale obejdzie sie bez rozbierania deski, wystarczy odkrecic polke nad nogami pasazera i powinienes miec juz dostep do nawiewow. Sprawdz czy ktoras klapa sie nie zawiesila, albo czy linka Ci sie nie zerwala.

 

Mozesz sprawdzic jeszcze linke tuz przy regulacji, musialbys odkrecic regulacje i sprawdzic czy linka nie jest za luzna, albo czy sie nie zerwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jutro popatrze - wielkie dizęki za pomoc jak zrobie to napisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

jażeli to linka to bedzie działać jeden nadmuch i żaden inny. tzn np. tylko szyba i sie nie włączy nawiewu na "klatke".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności