Skocz do zawartości
marecek

[ABC] O Uszkodzonych zaworkach N75, dyskusja - objawy - wykresy

Rekomendowane odpowiedzi

panowie mi turbina wogóle nie działa. wczoraj załaczała sie od 3 tys a teraz to juz wcale i do tego silnik zaczał stukac jak w starym transicie . co radzicie ?

 

sprawdz dolot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam "głupie" pytanie, N75 to pozycja 29 czy 40 na załączonym PDFie z ETKi?

 

 

N75.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zapytanko mam do was właśnie jestem po wymianie turbo odkręciła się nakrętka od wirnika w turbo i przy 140 turbo powiedziało papa wysysajac połowę oleju z silnika

 

turbo wstawiłem nowe ale cały czas chodzi za mną parę pytań

 

wcześniej miałem objaw odcinania turbo przy 170km , do 170 było ok auto ciągnęło na każdym biegu do odcięcia bez problemów - ale już na 6 biegu na autostradzie jak dosyć długo jechałem te 170 momentalnie turbo odcinało ( zapieczone łopatki w górnej wartości obrotowej ?? ) czy coś nie tak z zaworem n75 ?

 

mechanik po wymianie turbo powiedział ze sprawdził n75 i do 140km/h bo na więcej nie pozwoliły warunki wszystko ok ale cały czas mam obawy bo turbo koszotwało mnie grubą kasę a nie chciał bym przez przeoczenie mechanika wymieniać kolejnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam typowy/nietypowy problem z moim AEB, Silnik po (standardowym) tuningu, podniesiona moc do 177KM i 310NM (sprawdzone na hamowni), nie ma żadnych błędów w VAG, nowy oryginalny przepływomierz, silnik szczelny, turbina cacy w bdb stanie (zasilanie LPG+PB) i wszystko by było ok gdyby nie pewien "drobny" szczegół : nie zawsze załącza się turbina, zarówno zasilana gazem jak i benzyną. Jak już dmuchnie to idzie, najczęściej na wysokich biegach 4 i 5 działa przeważnie zawsze, ale czasem gdy potrzeba mocy na niższych biegach to potrafi zamulić chodzi jak zwyczajne 1,8 bez turbo. Przebieg (autentyczny 217Kkm). Nie wiem od czego zacząć DV do wymiany czy n75? Jeśli tak to gdzie one się znajdują? Auto kupiłem już z tą modyfikacją. Na hamowni (vtech) gość stwierdził, że wykres mocy ok, tylko trochę dół za nisko startuje (maksymalny moment obrotowy). Jak już załączy turbo to idzie jak szatan... ale nie zawsze załącza.

Any idea ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem rozwiązany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój problem w Passerati 1.9 TDI 130km AVF, dotyczy zbyt niskiego ciśnienia w kolektorze dolotowym na wolnych obrotach. Prawidłowe ciśnienie VCDS pokazuje dopiero po przekroczeniu 1500 obrotów. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Czy to może być wina N75? Samochód jeżeli jeździ po za miastem (długie trasy, wyższe obroty) wszystko jest ok. Natomiast jeżeli mam trasy: miasto- krótkie,auto czasami, ale nie zawsze przy rozpędzaniu wyłącza turbinę. Po ponownym odpaleniu wszystko jest ok na kilkanaście KM. Po podłączeniu pod vag-a: 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation P1557 - 35-10 - - - Intermittent.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być N75 ale bardziej prawdopodobne że zapiekają się kierownice spalin w turbinie. Bez logów nie da się tego diagnozować.

 

ps. turbina nie jest wyłączana tylko dawka paliwa ograniczana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie jak prawidłowo powinien byc podłączony n75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panewki - jakiego smaru, czyścidła czy innego środka używaliście i możecie po latach powiedzieć, że nie wyrządził on zaworkowi krzywdy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem membranę, oczyściłem i właśnie kąpie się w glicerynie. Gliceryna wchłania się w gumę i przywraca jej w jakimś stopniu miękkość, sprężystość itp.   Nie wiem czy to potrzebny zabieg ale jeżeli pójdzie coś nie tak to mam zapasowe membrany.  Zobaczymy jak będzie pracował jak go złożę.  Gliceryna ma wyeliminować możliwe jakieś turbo mikro szczeliny w zużytej przez 17 lat membranie. 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym zapytac czy zawor n75 z aeb bedzie pasowal i dzialal w apu? 
Chcialem rowniez zapytac o prawidlowe podlaczenie takiego zaworka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podpiąć się pod temat gdzie u mnie zrobić dokładnie i jak ta dziurkę w tym elektrozaworze na 75 ? Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o robieniu otworów w przepływomierzu ale w N75?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód mam audi a3 8p 2.0 fsi 150 koni kolega na 1 stronie tak pisał, spójrz sobie  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności