Skocz do zawartości
Gość Dyrektor

Końcówka stabilizatora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dyrektor

Witam

Mam pytanko. Czy ktoś wie jakiej średnicy otwór w końcówce stabilizatora montuje się w jakim typie paska. Mam dwie koncówki jedną z otworem o średnicy 16 a drugą o średnicy 18mm. i nie wiem którą mam wymienic. Mógłbym zmierzyc po rozmontowaniu, ale to już jest troszkę późno bo wymiana w sklepie trwa 2 dni a autem musze dojeżdżac do pracy. Ma ktoś jeszcze jakieś cenne rady przy wymianie zawieszenia z przdu?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka stabilizatora......może łącznik stabilizatora.

Bo jeśli łącznik stabilizatora, to są dwie średnice stabilizatora.

Chyba 21 i 24mm, ale jeśli kupisz z otworem 19mm w gumie, nasmarujesz koniec stabilizatora oraz otwór gumy wazweliną techniczną, to wciśniesz to w ciągu 10-20 sekund max.

 

Ale nie chce mi się wierzyć, by były tak cienkie stabilizatory, jak podajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyrektor

Witam

Chodzi o ten element który łączy stabilizator z wachaczem.

Stabilizator ma średnicę 24mm. średnice które podałem to średnice otworów w gumowym łączniku stabilizatora. Jak już napisałem 16 i 18mm. ale jako że jest to guma to pewnie się rozciągnie, tylko nie wiem które jest dobre do średnicy stabilizatora 24mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta guma to się nie rozciągnie, bo opasana jest metalową obudową.

Pozostaje tylko wciskać. O ile pamietam, to stabilizator 24-milimetrowy jest grubszym stabilizatorem, a skoro tak to rzeczywiście możesz założyć łącznik z większym otworem. Być może pomyliłem się co do średniy o 1mm, ale pisałem z pamięci.

Kup ten o większej średnicy i śmiało zakładaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyrektor

Witam

Kolejne pytanie w kwestii stabilizatora. Ostatnio wymieniłem końcówki okazało się jednak że musze wymienic środkowe elementy gumowe. I tutaj moje pytanie, jak zabrac się do tego, bo z tego co widziałem ich dolne podpory są przyspawane do belki, a jest tam strasznie ciasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności