Skocz do zawartości
eXdevil

Mata grzewcza do foteli, zakładał ktos?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy zakładał ktoś może maty grzewcze do siedzeń oryginalne do passata. Kupiłem nowe maty i przełączniki do regulacji grzania, ale nie mam pojęcia jak to podłączyć. I czy moglibyście zamieścić schemat bezpieczników i przekaźników z polskim tłumaczeniem. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

 

//zmieniłem temat-kuczlaw

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dobre:D

Obaj podali bardzo pomocne linki i oba na temat bo o matach grzewczych.Ale założyciel tematu nie sprecyzował o co mu chodzi:633: i jest sytuacja jak powyżej:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że jest to wystarczająca podpowiedz.Co potrzeba więcej aby zdemontować stare i założyć nowe maty?.Schemat bezpieczników i przekaźników znajdziesz w "Spis tematów" poszukaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przełączniki do regulacji grzania

 

Uważam,że jest to wystarczająca podpowiedz

 

A gdzie są zamontowane w Passacie te przełączniki do regulacji grzania lusterek? Bo jakoś nie słyszałem o tym nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regulacji grzania lusterek to raczej nie ma :) jak już to jest w joysticku wł/wył grzania na drzwiach kierowcy, który także ustawia lusterka boczne

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ale autor tematu mówi o podgrzewanych siedzeniach a nie o grzaniu lusterek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zamieszaliście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytać trzeba ze zrozumieniem wątki, a nie po łebkach :)

Przecież Malczykos podał dobry link :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde,dałem ciała.Nie przeczytałem dokładnie.Ale jest taki temat na forum.Wystarczy wpisać"podgrzewane siedzenia".Ja znalazłem.

Edytowane przez grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z matami moim zdaniem jest tak, że jak rozbierzesz tapicerkę siedzenia to wiedz, że na 100% nie poskładasz jej jak orginał. Wygląda to tak że stracisz te orginalne wydrążenia :(

znajomy to przerabiał z tapicerem. Koniec był taki że kupił 2 nowe siedzenia z matami grzejnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z matami moim zdaniem jest tak, że jak rozbierzesz tapicerkę siedzenia to wiedz, że na 100% nie poskładasz jej jak orginał. Wygląda to tak że stracisz te orginalne wydrążenia :(

znajomy to przerabiał z tapicerem. Koniec był taki że kupił 2 nowe siedzenia z matami grzejnymi.

 

To ktoś jest lekko niedorozwiniety albo ma problemy z tym co robi. Ja rozbierałem różne siedzenia aut z grupy VAG i nigdy nie było problemu z ich poskładaniem. Zwłaszcza siedzenia w Passatach, przecież tego nie da się źle poskładać, tak żeby było inaczej niż w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież tego nie da się źle poskładać, tak żeby było inaczej niż w oryginale.

Mogę to potwierdzić, naprawiałem matę siedziska w Pasku B3 i po poskładaniu nie było śladu, że ktokolwiek to rozbierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ktoś jest lekko niedorozwiniety albo ma problemy z tym co robi.

 

Podobno uszkodzeniu zostają orginalne naciągacze materiału które tworzą kształt fotela. Albo jak piszesz, tapicer taki że, krowy tylko doić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno uszkodzeniu zostają orginalne naciągacze materiału które tworzą kształt fotela.

 

Cos mi sie wydaje, ze tapicer podszedl silowo do sprawy.

 

Jestem swiezo po naprawie maty, siedzenie poskladane bez sladu.

 

W moim przypadku przepalil sie stalowy drut oporowy. Lutowanie takiego czegos nie jest dobrym pomyslem, dlatego mechanik zacisnal koncowki i teraz milo grzeje w 4 litery:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam i nie mogę znaleść. Gdzie można kupić takie maty?

 

Jedyne jakie zlokalizowałem to orginalne do audi A4 http://allegro.pl/item500841106_mata_maty_grzewcze_przednich_foteli_audi_a4_95.html ale nie wiem czy będą pasować do B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał problem wyciągnąć te maty z tej gąbki. One są zgrzane razem z tą gąbką. Rozbierałem kiedyś takie fotele z A4. Ja swoje kupiłem na allegro, z tym że same maty bez gąbki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam i nie mogę znaleść. Gdzie można kupić takie maty?

 

ASO VW. Cena cos ok. 700zl.

 

Jedyne jakie zlokalizowałem to orginalne do audi A4 http://allegro.pl/item500841106_mata...udi_a4_95.html ale nie wiem czy będą pasować do B5.

 

IMO nie beda, te z B5 wygladaja inaczej.

 

Kupowanie uzywanych mat jest troche bez sensu. Zeby wymienic trzeba pruc caly fotel, Tobie mogla przepalic sie na siedzisku. Druga sprawa: "nowa" moze przepalic sie 5 minut po zalozeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janekk

a może ktoś podpowiedziec coś w kwesti kosztu wymiany mat?...padła mi mata grzewcza na siedzeniu pasażera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności