Skocz do zawartości
kamillo88

demontaz szyby tylnych drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Dzisiaj wzielem sie za rozbieranie tylnych drzwi w passacie B5 no i problem jest taki ze nie wiem jak wymatowac szybe nigdy tego nie robiłem a musze ja wyjac zeby dostac sie do siłownika centralnego zamka, odkrecam ta metalowa plyte co znajduje sie jak zdejmie sie boczek i zeby ja wyjac trzeba wymatowac szybe.

Moze robil juz to ktos i wie jak mi pomoc bo nie chce niczego popsuc albo zlamac POMOCY!!!!!!!!!!!!:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj demontażu przednich drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przednie drzwi juz rozbieralem i jest inaszej z wymontowaniem szyby niz z przodu poniewaz z przodu przykrecona jest na sruby a z tylu nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu masz jeden otwór montażowy na dole aluminiowej blachy. Opuszczasz szybę w dół tak by była widoczna przez otwór. Szyba jest zamontowana do prowadnicy za pomocą 2 tulejek. Większej zewnętrznej i mniejszej wewnętrznej które wchodzą jedna w drugą i mocują szybę do prowadnicy. Należy śrubokrętem wybić wewnętrzną tulejkę do środka drzwi, następnie wypchnąć zewnętrzną i dzięki temu będzie można wyciągnąć szybę z prowadnicy.

 

Przy wybijaniu należy zachować ostrożność, aby przy wybijaniu tulejek przypadkiem nie pękła szyba. Na wszelki wypadek polecam przed rozbiórką zaopatrzyć się w nowy komplet tulejek ( koszt około 6 zł w ASO ), gdyż czasami potrafią pęknąć przy wyciąganiu lub wpaść w szparę wewnątrz drzwi i może być ciężko je wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tyłu musisz wybić dwa kołeczki. najpierw mały potem duży. w tedy można wyciągnąć szybę. Przy montażu musisz najpierw powkładać te kołeczki w szybę (pierwszy duży potem mały) a dopiero później połączyć to z mechanizmem szyby. szyba max do góry i mechanizm też musisz podnieść do góry w tedy zaskoczy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za podpowiedz jestescie wielcy jeszcze raz wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak po wybiciu koleczkow wyciagnac szybe?bo mam problem ze nie chce mi wyjsc, w zaden sposob nie udalo mi sie jej ani przekrecic ani wyciagnac.

czy jest jaki algorytm jak ja ustawic by wyszla?czy wyciaga sie ja do zewnatrz czy wewnatrz?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże trzeba zdjąć uszczelkę szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - gdzie kupić te tulejki? Bo jak je wybiję do środka, to raczej już ich nie wyjmę? Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wbijesz do środka, to odkręcasz blachę i wyjmujesz tulejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbicie do środka , dłubanie zakrzywionym drutem, etc... czasem nie daje rezultatu :( Majstrując z wbijaniem można sobie szybę uszkodzić, a to już większy problem. Innym sposobem jest rozwiercenie tej wewnętrznej tulejki i wkręcenie w jej miejsce wkręta o odpowiedniej średnicy (odpada problem przy kolejnym demontażu ;) ) Jeśli będziesz odkręcał blachę, to zaopatrz się w uszczelkę do okien o przekroju zbliżonym do litery D , ponieważ na 99,9% przypadków uszczelka na dole blachy jest sparciała. Skręcając wszystko bez poprawionej uszczelki będziesz miał wodę na progu lub wlewającą się do środka. Innym sposobem jest uszczelnienie dołu blachy silikonem sanitarnym. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrym patentem do wyjęcia mniejszego kołeczka jest wiertarka i wiertło 7, natomiast aby wyjąć szybe należy wyciągnąć uszczelki i odkręcić czarną maskownice która jest między bocznymi szybami (patrząc od zewnątrz) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wybiłem kołeczki, bez problemu. Wyciągnąłem wew. uszczelkę i dalej nie mogę wyjąć szyby, co z tymi maskownicami? Jak je zdemontować?

 

ok poszukałem i mam http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=65444

Edytowane przez yogicc
szukajka nie boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy przy sciagnieciu tej blachy tylne trzwi passat b5 99r sedan. Ci musze odkrecic szyba podniesiona sruby odkrecone 6szt na klucz 10zamek plastiki wepchane czy korbe tez trzeba ? Czy moze jakies plastiki trzymaja? Moze ma ktos fote jak to wyglada po zdjeciu blachy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ktoś wkleił przy ostatnim ściąganiu blachę na jakiś silikon. Próbuj delikatnie z każdej strony podważać.

zacznij od góry zobaczysz czy puści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo oryginalnie się trzyma na starej uszczelce albo ktoś poprawił silikonem kiedyś. Podważ i wprowadź jakiś nóż, jak kawałek rozetniesz to stopniowo powinno się zacząć odrywać. 

Kup nowy silikon albo uszczelkę bo będzie woda ciekła do środka samochodu  jak nie uszczelnisz dołu blachy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok udało się ktoś  już  coś  kombinował silikon plus stara uszczelka w górnej  czesci jak nowa stawiała opór a dół sieczka. Teraz wyczyszczone umyte. Pytanie silikon obojetnie jaki czy jakis specialny? I nakładać na blachę czekać aż wyschnie i składać tak? Pytam iż tamtedy jeje mi się woda do auta otwory w drzwiach drożne. (Za to listwa zgarniajsca szyby odchylona i wieksza ilosc wody tam sie musi dostawać ).Uszczelką już  nie wierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności