Skocz do zawartości
kazio

Zmiana podświetlenia panelu sterowania szybami 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik 3B4 959 793

 

Modyfikacja ma na celu zmianę podświetlenia przycisków podnoszenia szyb. Jednocześnie w sterowniku znajduje się cześć modułu komfortu. Po wymontowaniu sterownika nie działa zamykanie drzwi kierowcy, nie pali się lampka przy ryglu, oraz nie da się ich zamknąć z kluczyka!

 

Nalepeczka na sterowniku (3B4 959 793).

 

7m.jpg

 

Żeby wyjąć panel z drzwi najpierw trzeba zdemontować kawałek raczki, w miejscu strzałki trzeba włożyć śrubokręcik, rowek jest po lewej stronie sterownika, na tym kawałku rączki są 3 zatrzaski powoluteńku to zdemontować.

 

1m.jpg

 

Panel nie jest nigdzie przykręcony, trzyma go sześć zatrzasków. Ja po prostu ciągnąłem delikatnie do góry, plastik jest dosyć elastyczny ale trzeba uważać żeby nic się nie połamało. Sterownik trzyma się na trzech śrubach, trzeba je odkręcić.

 

2m.jpg

 

Górna cześć sterownika trzyma się jedynie na sześciu zatrzaskach, są one bardzo delikatne, żeby nic się nie połamało trzeba wziąć bardzo cieniutki śrubokręt i jechać powolutku od rogów do środka delikatnie podważając.

 

9m.jpg

 

Zaczepy są bardzo cieniutkie.

 

6m.jpg

 

Płytka do przycisków przykręcona jest na 3 śruby zwykłe ( srebrne ) i 5 spiralnych ( czarne ). O ile te pierwsze wykręcamy normalnie, to drugie trzeba delikatnie docisnąć i przekręcać ale bez przesady bo zlecimy gwint w plastiku. Trzeba to zrobić z wyczuciem.

 

3m.jpg

 

Gwint śruby.

 

4m.jpg

 

Po wykręceniu śrub, wyjdzie nam cała płytka razem z gumą.

 

5m.jpg

 

Góra płytki wraz z przyciskami.

 

10m.jpg

 

Przyciski, gumeczka wraz z płytką.

 

11m.jpg

 

Przy okazji można wyczyścić troszkę przyciski u mnie było tam wszystkiego.

 

13m.jpg

 

Na płytce jest 7 diód led, z przezroczystą soczewka. Diody mają 3mm możemy je wymienić wedle uznania ja wymieniłem je na niebieskie. Przy wymianie zwróćmy uwagę na + i - ledów.

 

12m.jpg

 

Jako, że drzwi od kierowcy mi nie chciały się zamykać nie mogłem powstrzymać się przed rozebraniem dziwnego układu ;). Trzyma się on na 4 zatrzaskach zaraz przy gnieździe.

 

15m.jpg

 

Na płytce znalazłem 2 przekaźniki ( najprawdopodobniej są od opuszczania całkowitego szyb).

 

14m.jpg

 

Na całość składa się całkiem sporo części

 

8m.jpg

 

 

 

 

Autor artykułu: MrWho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo podam biegunowość diod, czerwone pola to oczywiście PLUS:

52348514ui0.jpg

 

Dodatkowo zawsze mozna patrzeć po diodach jak są ułożone w oryginale. W samej diodzie wyglada to tak:

14copygf1.jpg

 

A tak po lutowaniu:

60823239dh7.jpg

40570312ri3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nikt nie napisal ze diody maja byc 12V bo ja kupilem na allegro 30 diod 2.2V i moge sobie je w buty wsadzic bo nie swieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle diody sie wtlutowuje kolego. Te na 2.2V... Moze odwrotnie przylutowales? Diody sa szeregowo podlaczone wiec jak jedna jest zle przylutowana to reszta sie nie bedzie swiecila. Sa tam chyba 2 szeregi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam jak to u mnie wygladało, dzisiaj wymieniałem diody w panelu sterowania

Dioda może byc na 2,2V najlepiej z czerwonym łebkiem (efekt jak u Blade13)

Miałem tylko 2 problemy podczas tej wymiany:

1. długo się męczyłem z otwarciem puszki gdzie schowana jest płytka, moge poradzić by podważać z 2 stron naraz

2.śrubki na płytce u mnie są praktycznie nie do wykrecenia, ja robiłem to kombinerkami :D pokaleczyłem je ( naszczescie nie układ) i powychodziły :)

 

Ogólnie nic trudnego jak ktoś potrafi się troszke posługiwać lutownicą

 

Polecam efekt cudowny a jaka satysfakcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś miał problem z szybami przednimi? u mnie sprawdziłem panel sterowania i nadal nic, bezpieczniki dobre! nie otwiera lewej i prawej z przodu nie zamyka od środka centralnego. po zdjęciuklemy i założeniu działa wszystko na 5 minut .pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopacy a jak w ogóle nic się nie świeci to gdzie zacząć szukać przyczyny?? no bo chyba wszystkie żarówy się nagle nie popaliły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopacy a jak w ogóle nic się nie świeci to gdzie zacząć szukać przyczyny?? no bo chyba wszystkie żarówy się nagle nie popaliły??

Zacząć od tego że wszystkie naraz się nie spalą bo to diody LED ;) Poprostu sprawdź czy zasilanie tam dochodzi.A reszta podświetlania w aucie działa?Dziwne...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem z moimi diodami do panelu sterowania szyb, iz pala sie caly czas !

Gdy wylaczam samochod, wylaczam swiatlo a nawet jak juz zamkne z centralnego to i tak pala sie dalej. Czy ktos moze mial podobnie ? Co powinienem sprawdzic najpierw?

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź wyłącznik świateł ;) Przez to mogą Ci świecić diodki.Opisywane już na forum,trzeba rozebrać wyłącznik,sprawdzić styki i blaszki w środku.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robił ktoś cos podobnego na diodach smd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A robił ktoś cos podobnego na diodach smd

 

Na SMD raczej będzie ciężko ponieważ luty są od dołu płytki drukowanej...A i tak efekt ten sam ;) Z resztą każda dioda którą da się zastosować będzie dobrze wyglądać.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sata

Witam serdecznie,

 

Zrobiłem wszystko elegancko - ale gdy podłączam sterownik już pod samochód to diody (białe) świecą ~30 sekund zaczynają mrugać i przestają świecić (ale się nie przepalają).

Odczekam chwile znów włączam pozycję i tak samo jest - świecą, mrugają i koniec.

Dodam jeszcze że oryginalne 3 szt. które zostawiłem (pomarańczowe) świecą jak należy...

 

- aha diody jakie kupiłem to (w 80% - nie jestem pewny) 3mm/3v...

 

Wiecie może o co chodzi?

- czy to wina diod? może mają za duże napięcie?

sam już nie wiem...

Bardzo proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,

 

Zrobiłem wszystko elegancko - ale gdy podłączam sterownik już pod samochód to diody (białe) świecą ~30 sekund zaczynają mrugać i przestają świecić (ale się nie przepalają).

Odczekam chwile znów włączam pozycję i tak samo jest - świecą, mrugają i koniec.

Dodam jeszcze że oryginalne 3 szt. które zostawiłem (pomarańczowe) świecą jak należy...

 

- aha diody jakie kupiłem to (w 80% - nie jestem pewny) 3mm/3v...

 

Wiecie może o co chodzi?

- czy to wina diod? może mają za duże napięcie?

sam już nie wiem...

Bardzo proszę o pomoc!

 

A LED'y kupowałeś w sklepie elektronicznym i sprawdzili Ci je podczas kupna?Nie był bym pewien za to co masz.Jeżeli są 3mm 3V to powinno być na 100% OK,a nie jest...Jeżeli zostały Ci jeszcze jakieś diody z montażu to podłącz pod nie 3V i obserwuj co się będzie działo-w razie czego niestety czeka Cię wymiana na inne.Ale to przecież tylko chwila ;)pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sata

byłem w sklepie elektronicznym i powiedzieli o co chodzi...

- mówią że białe diody są na większy prąd i dlatego nie świecą - przed nimi jak wspomniałem były pomarańczowe/czerwone i są na mniejszy prąd dlatego świecą...

 

Więcej w tym temacie:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=42077

Edytowane przez Sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witom wszystkich

 

wszystko by bylo fajnie :)kupilem se diody pod 12V i zaczlem lutowac wszystko bylo ok do czasu kiedy podlaczylem i swiecila jedna dioda ta srodkowo czyli zabezpieczenie przed dziecmi...

 

drugie bylo podejscie sprawdzenie co jest nie tak i spr. 9V bateria diody i okazalo sie ze 4 wogole nie swiecily chociaz biegunowo byly dobrze przylutowane

 

wiec zaczolem odlutowywac i co si okazalo ze ino jedna dioda zech wymienil i przy sprawdzeniu BATERIA wszystkie swiecily o co kaman?? nie mom pojecia do dzis

 

chlopaki wiec napiscie mi czy jo zle zrobil spr bateria uklad?? i czy napewno mialy byc diody 12 V bo te oryginalne sie palily przy sprawdzeniu bateria:zeco:debil:debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A popatrz Adam co napisałem w poprzednim poście ;)

LED'y które tam są mają być 3V/3mm i takie kup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość uzupełnienia pierwszego postu o brakujące foty?:respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, które kabelki są odpowiedzialne za podświetlanie tego panelu gdyż tylko on się nie świeci i nie wiem jak sprawdzić co jest przyczyną? Proszę o podopowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest możliwość uzupełnienia pierwszego postu o brakujące foty?:respect

 

Si ;)

TU masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności