Skocz do zawartości
Sławek 6

Zestaw Premium w Passacie Highline 2006r. 2.0 diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jestem pierwszy raz na forum proszę o wyrozumiałość. Kupiłem Passata Highline DSG 2006 rok 2.0 140 koni

mam w nim zestaw fabryczny premium i nie potrafię zsynchronizować telefonu przez bluetooth ,może ma ktoś z Was instrukcję w języku polskim.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popraw się,w 2006 nie było CR!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź ale mój zestaw premium posiada uchwyt zainstalowany w podłokietniku i nie posiada zadnego przycisku.Nad navi jest wysuwana klawiatura do obsługi telefonu i sterowanie z kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

masz fajny bajer też go mam u siebie i powiem że jest to super przydatne urządzenie. Niestety sam jakieś 3 miesiące temu szukałem jak to uaktywnić i widzę że do dzisiaj wszyscy z forum nie kumają za bardzo o co w tym zestawie premium chodzi i kierują cię po odpowiedz na jakieś stare linki z najprostszym zestawem (prymitywnym zresztą) każą wciskać jakieś guziki czekać 5 sek itd i wydaje się im że ci pomogli.

A więc zaczynamy podaje to z pamięći ale jakoś tak to jest:

synchronizacja telefonu jest prosta z tym że działają głównie Nokie.

1 Aktywujesz bluetooth w swoim telefonie na tryb ciągły i tak by był widzialny dla innych urządzeń

2 włączamy zapłon w aucie

3 w menu szukamy opcje telefon

4 wciskamy Abrauch a potem Geratesuche i czekamy system odnajdzie urządzenie i pokaże KOD (chyba 8 cyfr) który wpisujemy do telefonu gdy zapyta o podanie kodu

5 po wpisaniu będzie nawiazane połączeniez z kartą SIM telefonu. W tym momencie masz wszystkie funkcje na klawiaturce no i kierownicy telefon natomiast jest nieczynny działa tylko SIM

6 teraz możesz skopiować kontakty z sim telefonu do telefonu w aucie. Nie pamiętam w którym to miejscu ale myślę ze 5 minut zabawy i już wszystko bedzie jasne.

7 Kolejna fajna rzecz jeśli chcesz aby telefon sam łączył się z telefonem VW to musisz w nim ustawić tryb łączenia( jest to gdzieś w funkcjach telefonu) aby nie pytał o połączenie za każdym razem gdy wchodziasz do auta, niektóre Nokie łączą się automatycznie bez zadnych dodatkowych ustawień.

pozdrawiam

Edytowane przez daro0301
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci bardzo Darek za opis niestety muszę kupić telefon nokii, ponieważ mam iphone.

Może wiesz jaką nokie najlepiej kupić aby nie było problemu z komunikacją i żeby był to w miarę nowy model.

Pozdrawiam Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę ze masz faktyczny zestaw UHV PREMIUM -fajny bajer. Działa on w oparciu o protokół rSAP który obsługują właściwie tylko Nokie i kilka modeli starych siemensów.

W tym linku http://www.votex.de/fileadmin/pdf/adapter/5N0%20035%20730%20light.pdf masz kilka modeli Nokii i wersję software od których powinny działać z tym zestawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najlepiej działa stara nokia 6021 pod taki telefon jest u mnie uchwyt w podłokietniku. Ja obecnie mam Nokie E65 i działa bez zarzutów. Sprawdzałem jeszcze 2 Samsungi żaden się nie łączy, Nokie 6300, 6233- obie lekkie szumy i jeszcze jakąś z obecnie sprzedawanych ale już nie pamietam oznaczenia z tym że była to katastrofa w czasie rozmowy bardzo duże szumy. Jeśli chodzi o uchwyt to dobrze by było aby telefon był z nim zparowany wtedy korzystamy z anteny zewnętrznej zamontowanej na dachu (lepszy zasięg i znacznie mniejsze szkodliwe odziaływanie telefonu na nasze zdrowie. Natomiast jak uchwyt nie pasuje to wrzucasz telefon do bagażnika jak najdalej od siebie tak aby emitował jak najnmniejsze szkodliwe pole a on i tak połączy się automatycznie z telefonem VW.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Panowie, połączenie genialnie wyjasnił Daro. Proponuje przestwic na angielski komputer i wtedy mi było łatwiej sie połapać.

 

Co do zasady dzialania to zestaw premium to wbudowany osobny telefon z pamięcią, klawiatura i wyświetlaczem wbudowanym w deskę rozdzielczą. Telefon ten podczas połączenia pobiera dane z naszej karty sim po BT i łączy się samodzielnie z siecią GSM. Używa swojej wbudowanej w tylnią szybę anteny. Uchwyty do włożenia telefonu służą jedynie za ładowarki. Łączność następuje i tak po BT.

Z moich doświadczeń: działa z Nokią, oraz Omnią czyli najnowsza wersję okienek Win dla PocketPC (z problemami o czym w innym poście). Iphona nie udało mi sie sparować, ale miałem mało czasu, np w Omni trzeba było zaznaczyć opcje pn. Pozwalaj na Zdalna karte SIM czy coś w tym stylu, wtedy dopiero zadziałało. Myslę że podobnie jest w Iphone i jakby popracować to też by zadziałał. Ale teraz wchodzi Nokia N97 i Iphon juz mi nie będzie potrzebny :-).

 

Pozdrowki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

masz fajny bajer też go mam u siebie i powiem że jest to super przydatne urządzenie. Niestety sam jakieś 3 miesiące temu szukałem jak to uaktywnić i widzę że do dzisiaj wszyscy z forum nie kumają za bardzo o co w tym zestawie premium chodzi i kierują cię po odpowiedz na jakieś stare linki z najprostszym zestawem (prymitywnym zresztą) każą wciskać jakieś guziki czekać 5 sek itd i wydaje się im że ci pomogli.

A więc zaczynamy podaje to z pamięći ale jakoś tak to jest:

synchronizacja telefonu jest prosta z tym że działają głównie Nokie.

1 Aktywujesz bluetooth w swoim telefonie na tryb ciągły i tak by był widzialny dla innych urządzeń

2 włączamy zapłon w aucie

3 w menu szukamy opcje telefon

4 wciskamy Abrauch a potem Geratesuche i czekamy system odnajdzie urządzenie i pokaże KOD (chyba 8 cyfr) który wpisujemy do telefonu gdy zapyta o podanie kodu

5 po wpisaniu będzie nawiazane połączeniez z kartą SIM telefonu. W tym momencie masz wszystkie funkcje na klawiaturce no i kierownicy telefon natomiast jest nieczynny działa tylko SIM

6 teraz możesz skopiować kontakty z sim telefonu do telefonu w aucie. Nie pamiętam w którym to miejscu ale myślę ze 5 minut zabawy i już wszystko bedzie jasne.

7 Kolejna fajna rzecz jeśli chcesz aby telefon sam łączył się z telefonem VW to musisz w nim ustawić tryb łączenia( jest to gdzieś w funkcjach telefonu) aby nie pytał o połączenie za każdym razem gdy wchodziasz do auta, niektóre Nokie łączą się automatycznie bez zadnych dodatkowych ustawień.

pozdrawiam

 

 

niestety u mnie w menu nie mam nic co jest związane z telefonem - przejrzałem chyba wszystko i nie znalazłem - czy to możliwe że jest to jakoś ukryte?? - POPROSZĘ O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kto powiedział ze masz premium ? Nr sterownika BT daj i bedzie wiadomo. Zaglądaj pod fotel (czy gdzie on tam jest) lub podłaczaj VAG-a. Czy w 2006 były juz Premium? Nie masz chyba nawet RNS510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poniższe zdjęcia są z modułu Premium?

Czy ma on wbudowaną antenę bluetooth?

Czy wymagana jest antena GSM?

 

8f0b9bb68346f1a9med.jpg

 

b63dcd6242241d35med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ponoc jest najnowsza wersja zestawu Lowline bo wsadzają to standardowo do Sirocco. VAG nawet nie ma plików pomocy do tego, ja juz czekam 2 mies na odp z Rosstecha i nic. Tyle wiem bo od 4 mies walcze z tym i w koncu to zostawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ramzes_nokia

Po co wam przystawki ? ja juz ja dawno wywaliłem... połączyłem bluetoothem nokie 8800 carbon i śmiga w zdalnym simie az miło. Jakby mi jeszcze ktos powiedział jak podłączyć iphona byłoby super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmadziaaa

Witam, podpinam mój problem pod ten temat bo założyłam konto wczoraj i nie umiem się tu jeszcze poruszać. Od 2 lat mam Passata Highline 2006 r. z zestawem fabrycznym typ: MBC-15S od początku łączyłam się telefonem Htc przez bluetooth, w telefonie łączyłam się z Nokia CK-7W za pierwszym razem wpisałam kod i działało świetnie, teraz kupiłam samsunga s3 i telefon nie znajduje mi zestawu. Zastanawiam się czy to może być problem przez to że miałam wymieniany silnik i teraz trzeba zestaw samochodowy zrobić widoczny dla innych urządzeń, w instrukcji jest napisane żeby nacisnąć 2 guziki, których mój zestaw nie posiada ... Nigdzie nikt nie pisze że ma zestaw bez guzików, może ktoś wie jak mi pomóc ...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności