Skocz do zawartości
Gość nadszyszkownik

obroty i znów migająca kontrolka świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nadszyszkownik

Prosze o pomoc!

Samochód odpala normalnie po czym podczas np postoju na światłach samochód wchodzi na 1100 obr i zostaje na takich nawet gdy wcisne gaz do dechy. Rownoczesnie zaczyna mrugac kontrolka swiec. Po restarcie silnika obroty wracaja do normy, by znow problem sie powtorzyl przy nastepnym postoju. Po pewnym czasie (osiagnieciu temperatury 90* choc nie wiem czy ma to jakis zwiazek) problem zanika lub przynajmniej wystepuje rzadziej. Ma ktos jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może to być usterka potencjometra od pedału gazu. Ale nie ma co gdybać tylko trzeba podłączyć pod vag'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kontroli świec-sprawdź automat stopu.Światła stop mogą świecić a automat może być padnięty.Obroty wysokie-Proponuje sprawdzić czujnik temperatury silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grisza0701

Witam!kolego najprawdopodobniej masz uszkodzony czujnik pedału gazu!Swiadczą o tym obroty silnika.Wówczs też będzie migała kontrolka świec żarowych bo samochód przechodzi w tryb awaryjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o pomoc!

Samochód odpala normalnie po czym podczas np postoju na światłach samochód wchodzi na 1100 obr i zostaje na takich nawet gdy wcisne gaz do dechy. Rownoczesnie zaczyna mrugac kontrolka swiec. Po restarcie silnika obroty wracaja do normy, by znow problem sie powtorzyl przy nastepnym postoju. Po pewnym czasie (osiagnieciu temperatury 90* choc nie wiem czy ma to jakis zwiazek) problem zanika lub przynajmniej wystepuje rzadziej. Ma ktos jakies pomysly?

Witam cie kolego ja tak miałem w moim pasku 19 tdi 130 kucy tylko żadna kontrolka mi nie migała szukałem na forum ale nic nie znalazłem znalazłem tylko coś o stabilizacji przepustnicy i tam miedzy innymi było coś o odłaczeniu aku ja tak zrobiłem odłaczyłem aku na jakąś godzinke i od tej pory silnik przestał waryjować jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nadszyszkownik

Komputer wykazuje blad pedau gazu. Prawdopodobnie do wymiany czujka ale powstal kolejny dylemat. Jak sie okazalo problem wystepuje po wizycie w myjni i ustaje 2 dni pozniej (na razie nie bylo wiekszych opadow ale sadze ze takze przy deszczu mialbym to samo) Ktoredy woda moze sie dostawac az do instalacji pedalu? Mechanik zauwazyl takze ogolne zasniedzenie instalacji lacznie z bezpiecznikami przy drzwiach. Wyglada na to ze samochod jest systematycznie zalewany. Czy ktos moglby napisac mi miejsca odplywow ktore powinienem sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuację. U mnie woda sączyła się podczas mocnych opadów przez niedokładnie założoną uszczelkę pod komputerem na podszybiu (jakiś elektryk tam wcześniej grzebał). Poprawiłem to i wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności