Skocz do zawartości
Gość patriot

Wymiana RCD 300 na inne - Jetta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patriot

Witam

 

Zmagam się z radyjkiem RCD 300 w wersji USA, zastanawiam się nad wymianą na wersję europejską, choć wolałbym "normalne radio, najlepiej z USB ale chyba trzeba zamontować jakąś półeczkę w miejsce dużego RCD 300. Może ktoś już przerabiał podobną kwestię lub ma jakieś sugestie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz mieć RCD 300 i usb to potrzebny ci emulator zmieniarki z wejsciem USB. Niestety nie będziesz mógł korzystac z tagów mp3. Inne rozwiązanie to nowsze RCD 300 z obsługa mp3, wówczas nagrywasz na płytkę i hula.

Zaślepkę na radio 1 DIN znajdziesz za jakieś 5 dych na Alledrogo. W górnej części wchodzi radio a pod spodem półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patriot

Zawsze jak jest jakiś wybór to są problemy :) Mleko się rozlało, Żona zobaczyła a ja jednak wolałbym skorzystać z opcji podanej prze @Jetta_GT. Pytanko tylko, samemu wykona się taki montaż i wymianę bezproblemowo czy trzeba na coś zwrócić szczególną uwagę.

 

EDIT: Kupując np. Tutaj takie cudeńko trzeba coś kombinować z kostkami

Edytowane przez patriot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jakie ma wyjscia ten Blaupunkt, ale najprawdopodobniej będzie ci potrzebna przejściówka np. taka. Ale to nie wszystko, bo trzeba jeszcze pociagąć jeden kabelek podający napięcie po przekręceniu stacyjki. W samochodzie ten sygnał leci po szynie CAN i nie ma fizycznie tego sygnału w kostce Quadlock. Na szczęście przy panelu ogrzewania mozna sie podłaczyć i po sprawie. Aha bedziesz mógł korzystać tylko z jednej anteny na FM - fabrycznie masz dwie i radio porównując sygnały wybiera antenę. Od biedy bedzie działać, no może nie full stereo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM-40.145 Ramka radiowa 2 ISO VW Golf V,2003->,Passat 2005->

ZRS-AS-24B Adapter VW Golf V,Touran,Passat,Tuareg 2002-> ISO

ZRS-SA2F-ISO Separator antenowy ISO->2x Fakra.VW,Seat,Skoda 2002-> tu najlepiej skontaktuj sie z doradca z TME

 

wszystko znajdziesz na www.tme.pl

(dokladne linki jak i cala wiadomosc wykasowal administrator)

 

 

 

skracaj linki kolego, rozjechałeś forum tragicznie swoim postem - jedrus

 

czy Twoja ingerencja wymagala kasowania calej widomosci???? poswiecilem troche wlasnego czasu aby pomoc koledze - navik

Edytowane przez navik
proba przywrocenia widomosci po ingerencji administratora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patriot
Nie sprawdzałem jakie ma wyjscia ten Blaupunkt, ale najprawdopodobniej będzie ci potrzebna przejściówka np. taka. Ale to nie wszystko, bo trzeba jeszcze pociagąć jeden kabelek podający napięcie po przekręceniu stacyjki. W samochodzie ten sygnał leci po szynie CAN i nie ma fizycznie tego sygnału w kostce Quadlock. Na szczęście przy panelu ogrzewania mozna sie podłaczyć i po sprawie. Aha bedziesz mógł korzystać tylko z jednej anteny na FM - fabrycznie masz dwie i radio porównując sygnały wybiera antenę. Od biedy bedzie działać, no może nie full stereo :D

 

Chyba jest to jednak zbyt skomplikowane jak dla mnie;) a czy w przypadku zamiany na "normalną" wersję RCD 300 konieczne są jakieś dodatkowe przeróbki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie pod temat mianowicie chce zmienic radio rcd 300 magic 2 na nie fabryczne i mam w nowym radiu przy kostce kable jak can + can - ILL GND czarny gruby kabel i kabel GND czarny cieki i ACC mozecie mi powiedziec co do czego mam podlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności