Skocz do zawartości
VALDI

Jak wejść do komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Pytanie moze wydawac sie glupie ... ale nie moge (nie umiem) wejsc do komputera w pasku B6.

Przytrzymuje dolny guzik na manetce z prawej strony i nic sie nie dzieje (przewija sie tylko okienko ze spalaniem) ... z górnym jest tak samo ... Chcialbym ustawic sobie glupia date lub jezyk komputera i nie moge wejsc w ustawienia!

 

Moze ktos naprowadzic mnie? Z gory wielkie dzieki!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim potrzebne są 2 odpowiedzi... czy masz kierownicę wielofunkcyjną (do komputera wchodzisz chyba wtedy z kierownicy) i czy masz mały ekran komputera czy duży (przy małym nie ustawisz raczej sam daty)...

W każdym razie wchodzenie do menu komputera z manetki, u mnie można z górnej i dolnej. Próbowałeś przy odpalonym silniku? Czasami trzeba poczekać chwilę zanim komputer pokaże wszystkie informacje o błędach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie się tematem.

Już odpowiadam. Mam zwykłą kierownicę (bez przycisków) wyświetlacz mam duży ... tzn. taki ( nawet foto zrobiłem :) )

 

92036652ox8.jpg

11700830hn4.jpg

46715646cp7.jpg

 

Slyszalem że na manetce trzeba przycisnąć przycisk do góry lub dołu i przytrzymać (pare sekund) ... jednak ja trzymam i nic z tego ... Sprawdzałem i na uruchomionym silniku i w "pół pozycji" i nic ... kurcze co to może być?

z góry dziękuję za udzielenie pomocy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slyszalem że na manetce trzeba przycisnąć przycisk do góry

dokładnie tak powinno zadziałać włączenie się menu wyświetlacza.

przytrzymać parę sekund "do góry".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjacekkx, wszystko OK tylko u mnie to nie dziala ... i w tym cały problem ... co ja mam biedny zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej valdi. nie wiem jak jest na manetce ale ja mam w kierownicy. mam 4 przyciski do obslugi kompa. jeden ktorym zmieniam funkcje tzn. przelaczam na radio bym mogl obslugiwac je z kierownicy (tylko przelacznie stacji lub sciezki) nastepnie jest przejcie do usawien kompa i dalej do bierzacych informacji na temat spalania. przyciski OK i strzalki gora dol. jak wskoczy na ustawienie kompa to wtedy przelaczam strzalkami opcje ktora chce zmienic i wciskam ok. Zmien opis bo masz bledny (w 2006 nie bylo jeszcze CR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. mam 4 przyciski do obslugi kompa. jeden ktorym zmieniam funkcje tzn. przelaczam na radio bym mogl obslugiwac je z kierownicy (tylko przelacznie stacji lub sciezki))

O czyms widze nie wiedzialem:) Ktory przycisk od tego jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam komputer pokładowy MFA Plus - przy włączaniu biegu wstecznego powinny lusterka automatycznie się opuszczać - u mnie w ogóle na załączoną tę funkcję w MFA Plus lusterka nie reagują. Auto ma miesiąc może nie wszystko jeszcze doczytałem, na coś jeszcze zwrócić uwagę, aby to zadziałało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem nie wiadomo dlaczego to u mnie nie dziala :(

Bede musial przejechac sie dzis do Volkswagena ... ciekawe za powiedzenie jak wejsc do komputera ile mnie skasuja :/

A myslalem ze to takie latwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm byłem dziś w VW ... i też nie wiedzą co to jest ... jestem umowiony na konkretny dzień ... będzie badanko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VALDI - nie dubluj postów, tylko edytuj poprzedni.

 

Sławomir - o ile dobrze pamiętam, żeby lusterko po stronie pasażera się opuszczało to musisz najpierw zaprogramować takie ustawienie w kompie. Jak to się robi to nie pamiętam, ale jest to opisane w instrukcji w rozdziale dot. programowania ustawień fotela (chyba... ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazzi kierownica multifunkcyjna. przyciski po prawej sa do obslugi kompa i radia a te po lewej tylko do radia.

kierownica.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam komputer pokładowy MFA Plus - przy włączaniu biegu wstecznego powinny lusterka automatycznie się opuszczać - u mnie w ogóle na załączoną tę funkcję w MFA Plus lusterka nie reagują. Auto ma miesiąc może nie wszystko jeszcze doczytałem, na coś jeszcze zwrócić uwagę, aby to zadziałało?

 

Sławomir, to chyba nie ten topic, ale jeśli już - było to poruszane kilka razy na Forum. Przy włączaniu biegu wstecznego lusterka wcale NIE powinny automatycznie się opuszczać, gdyż zależy to od wyposażenia.

 

Np.:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=37391&highlight=elektryczne+lusterka&page=2

 

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O czyms widze nie wiedzialem:) Ktory przycisk od tego jest?

 

 

wazzi po prawej stronie kierownicy sa cztery przyciski no to chodzi mi o ten gorny lewy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość turbo919

witam kolege włączenie komputera musisz odpalić autko po paru sekundach naciskasz gozik gura i trzymasz aż nie włączy się dostęp do kompa jak masz z tym jeszcze jakiś problem pisz pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego turbo919 ... czytales posty?

tak robie i nie ma mozliwosci wejscia ... cos jest "skopane" ...

Moge trzymac przycisk latami i nie wejdzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer - jak to komputer - może trzeba go zresetować? Ja bym tam spróbował zdjąć klemę z akumulatora na 10 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmowalem juz wczesniej ... nic nie pomaga dalej to samo ...

tylko godzina i data mi sie rozjechala ktorej nie moglem pozniej ustawic ...

i co to do cholery moze byc ... :/

Ehhh ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz w ogóle radio? Jeżeli RCD500 to do radia wchodzi 6 płyt (wbudowana zmieniarka).

 

// Proszę przenieść mojego posta do tematu znajdującego się pod adresem:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=41777

Edytowane przez adamq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak włożyc płyty? jak włożę jedną to drugiej już nie da rady...

nie wiem jaki to model...sorrki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności