Skocz do zawartości
Gość Karolofix

Czy mam przestawiony rozrząd?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolofix

Może to głupie co napiszę ale szukam przyczyny dlaczego mój passat zaczął palić więcej. I jeszcze to przyszło mi do głowy. Jakiś czas temu "mechanicy" wymieniali mi pompowtrysk. Ponieważ nie mogli poradzić sobie z pokrywa silnika( zachaczała sie o frez na kole zębatym ) jeden z nich nałożył klucz i delikatnie obrócił kołem zębatym na którym jest pasek rozrządu. Czytałem o tym ze jak jest żle ustawiony rozrzad to samochód więcej pali. Wskazanie z bloku 004 w czwartym okienku jest u mnie 3,5. Nie wiem jak to sie ma do B6 ale czytałem że najlepiej żeby było ok. 0. Czy to możliwe żeby przestawili mi w ten sposób rozrząd:confused:???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolofix

Jak mam poprawić na zero??? Co mam poprawić skoro nawet nie wiem czy coś jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nałożony był pas rozrządu to podczas delikatnego obracania kołem mało prawdopodobne jest, aby pas przeskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolofix

Pasek był nałożony a obrót był o ok.1 cm. Bez luzowania Zadnych śrub... Tylko dlaczego w takim razie to 3,5 na kanale 004 w czwartym okienku...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973
Jeśli nałożony był pas rozrządu to podczas delikatnego obracania kołem mało prawdopodobne jest, aby pas przeskoczył.

 

Zgadzam się z kolegą

 

Przyczyna zwiększonego spalania może być w pompowtrysku,lub może nie zauważyłeś że na dworze zrobiło się chłodniej i auto będzie więcej paliło:)

 

Tym 3,5 się nie przejmój zbyt mocno:)

Mieści się w normie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zacząć od tego ile więcej zaczął palić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos przestawionego rozrządu to czy jego objawem może być auto słabsze niż powinno być?? Zaznaczam że nie dymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpiąłem się pod najbardziej pasujący temat. Mój B6 jest w benzynie 102KM. Ostatnio dopadła go niby drobna dolegliwość. Przy prędkości ok 90-110 chyba spod maski słyszalny jest drobny turkot. Zauważyłem że jak zdejmę nogę z gazu to odgłos znika. Najbardziej słyszalny jest podczas małego obciążenia kiedy lekko naciskam pedał gazu jadąc np z górki. I teraz dlaczego rozrząd. Ostatnio znajomy mechanik stwierdził że pomimo iż mam przejechane na rozrządzie ok 40 tys to pasek wygląda nieciekawie a spowodowane to jest niby jego zbyt mocnym "naciąnięciem" Zresztą zaraz po odpaleniu słychać przez kilka chwil jak delikatnie "szoruje". Mam wrażenie że generalnie silnik pracuje głośniej niż dotychczas. Można ten odgłos porównać też trochę do tego kiedy otworzymy z boku czy z tyłu szybę i mamy takie jakby bicie powietrza po uszach jakoś tak;p. Z innych dolegliwości nie wiem czy to wiązać czy nie auto drży na biegu jałowym. Obejrząłem opony nie wygląda na to aby coś z nimi było nie tak. Jakieś pomysły? Dzięki bardzo z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności