Skocz do zawartości
jedrus

Opis działania i funkcje programu VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o pomoc . Mam vag 409.1 chodzi mi o taką funkcje jak lcode czy ona dostępna jest w tym programie? czy uaktywnia sie dopiero w młodszych autach (moje auto 2001) nigdzie nie mogę wyszukać opisu tej funkcji . Proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o taką funkcje jak lcode czy ona dostępna jest w tym programie?

Nie jest dostępna w tym programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam nadzieje że dobrze dobrałem temat. Po załączeniu navi i ustaleniu trasy nie włączają się wskazówki na fisie przed wyjęciem navi zawsze się same włączały.Teraz muszę je sam włączyć za pomocna manetki i zmianie opcji w menu z mfa na navi. Ale jak wyłączę auto wyskoczę do domu wrócę znowu na fisie nie ma wskazówek z navi. Czytałem ze przez VAG można ustawić aby info na fisie się samo pokazywało czy jest możliwe ze po odłączeniu navi od auta do zmiany ramki mogło w niej się przestawić ta opcja ze już wskazówki na fisie się same nie włączają?

Edytowane przez neon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kowaal_next

Drodzy koledzy, kto z Łódzkiego a najlepiej z okolic Łodzi pomoże w konfiguracji i prawidłowym podłączeniu B5fl do kompa? Posiadam kabelek i program wersję 3.11 ale w żaden sposób nie mogę tego rozgryźć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , potrzebuję informację a na was zawsze można liczyć ... Jakiś czas temu kumpel nastraszył mnie że powinienem sprawdzić ile mam kluczyków w pamięci bo jego znajomej przy sprzedaży lali tylko jeden kluczyk i auto po pół roku jakimś dziwnym trafem zginęło :/ ... Mam cykora i chciał bym usunąć zbędne kluczyki z pamięci ( jeśli takowe są ) jak to zrobić ??

 

PS. obecnie mam dwa klucze oba bez nadajników ( czyli z wkładki otwieram auto ) Czy one tez są w pamięci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. obecnie mam dwa klucze oba bez nadajników ( czyli z wkładki otwieram auto ) Czy one tez są w pamięci ??

Osobno są zakodowane piloty do zdalnego otwierania i zamykania samochodu ,i osobno kluczyki (transpondery )do immo.

W adaptacji (10) kanał 21 można sprawdzić ie masz obecnie kluczyków zakodowanych.

Jeśli masz dwa to ok,jeśli natomiast trzy ,i boisz sie o auto ,to możesz usunąć z pamieci wszystkie klucze i dopisac dwa posiadane.

Procedure znajdziesz na forum lub na ross tech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zerknąć i niestety ani 01 ani 21 nie są aktywne w moim przypadku ale że jestem ciekawe jajo :P przejrzałem kanał 46 i w blokach 009 i 013 znalazłem coś takiego jak poniżej .

 

Przy okazji pytanie czy to co jest w bloku 015 znaczy że posiadam fabryczny alarm ??

 

kanal015.jpg

Osobno są zakodowane piloty do zdalnego otwierania i zamykania samochodu ,i osobno kluczyki (transpondery )do immo.

W adaptacji (10) kanał 21 można sprawdzić ie masz obecnie kluczyków zakodowanych.

Jeśli masz dwa to ok,jeśli natomiast trzy ,i boisz sie o auto ,to możesz usunąć z pamieci wszystkie klucze i dopisac dwa posiadane.

Procedure znajdziesz na forum lub na ross tech.

kanal009.jpg

kanal013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji pytanie czy to co jest w bloku 015 znaczy że posiadam fabryczny alarm ??

255 oznacza brak alarmu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :D a serio dzięki za pomoc :)

 

Wracając czy z tych zdjęć da się wywnioskować czy w pamięci są jakieś kluczyki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem zerknąć i niestety ani 01 ani 21 nie są aktywne w moim przypadku

 

Mowa oczywiście połączeniu z zegarani (instruments 17) następnie wybieramy adaptacje 10 i kanał 21.

Niekiedy trzeba poprzedzić to logowaniem wpisać pin immo wcześniej.

Ja w immo3 mam podgląd tej grupy bez lodowania sie wcześniejszego,Ty masz immo 2 chyba więc może wejscie w adaptacje musisz

poprzedzić logowaniem ,

ewentualnie masz zablokowane immo,bo ktoś wpisał trzy razy źle pin to tez mozna sprawdzić w odpowiednich blokach pomiarowych w liczniku.

Można to tez odczytać z wsadu eepromu licznika

te zdjęcia nie sa z licznika (17)a raczej z modułu komfortu( 46) sądząc po pliku pomocy a tamnie ma zapisanych kluczy,

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi byłem w aucie i wszedłem w kanał 21 moim oczom ukazał się taki komunikat

 

instruments.jpg

 

jeśli dobrze rozumie w pamięci mam 3 klucze , teraz pytanie jak zapisać kluczyki na nowo , kluczyki bez pilotów , z pilotami jest opis lecz bez hmmmm nie znalazłem , może słabo szukałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dokopałem się jak wklepać kluczyk do immo lecz z moim angielskim jest słabo :/ ... Generalnie czy jeśli po raz kolejny dopisuje się kluczyk który już był to konieczny jest pin ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pin jest potrzebny za każdym razem i poprzedzić go trzeba zerem.

Natomiast jeśli kodujesz na nowo klucze które już były w tym aucie nie trzeba wymieniać transponderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post i od razu prośba:) czy jest ktoś w stanie wysłać mi działający program Vag Com, mam kabelek KKL i jakiś OBD2, na email [email protected]

Z góry wszystkim dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy jest ktoś mi w stanie podpowiedzieć jak za pomocą programu VCDS i długiego kodowania dezaktywować kontrolkę pasów bezpieczeństwa?

Dodatkowo ciekawi mnie jak za pomocą VCDS- sa wyłączyć ksenony tak żeby nie zapalały się automatycznie po przekręceniu kluczyka tylko żeby je można było włączać normalnie włącznikiem.

Auto to Passat B 6 2.0 TDI 110 KM na Common Railu z 2010 r.

Dodam, że wszelkie zmiany możliwe są tylko za pomocą tzw. long coding.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, moje auto to b5 1.9 tdi, końcówka 2002r.

potrzebuje usunąć błąd poduch, bo odłączałem fotele, ale nie mam jak bo nie pokazuje mi że jakiekolwiek błędy są

podłączałem się interfejsem bluetooth i telefonem, między innymi programem OBD auto doctor

podłączałem się również przez bluetooth oraz usb laptopem z win 8 i albo nie dało się połączyć albo się połączyło ale nie pokazało mi błędów, używałem polski vag 2.5 , polskie vag 4.9

zakupiłem program sdprog i po podłączeniu się i próbie zdiagnozowaniu błędów, pokazuje mi komunikat, że auto nie posiada odpowiedniego złacza obd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są błędy wogole? Na desce świeci błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na desce się świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mam dostępu do bloków pomiarowych 08, wyczytałem, że to przez obsługę UDS. Czy jest jakiś patch aby to działało? Próbuję odczytać paramtetry wtrysków i czy dostęp do nich mogę uzyskać przez Advanced Measuring Values i z listy wyszukać wtryski. Czy to co na zdjęciu jest adekwatne z tym co odczytać można w blokach? Dzięki

jalowy.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności