Skocz do zawartości
Gość jacekbran

ustawienie wałków rozrządu w silniku 2.8 v6 30v kod AQD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacekbran

Witam,

jak w temacie, interesuje mnie procedura ustawiania wałków rozrządu względem siebie w każdej z głowic, w silniku 2.8 v6 30v o oznaczeniu AQD.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to ci pomoże

a.JPG

b.JPG

c.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekbran

To akurat wiem, nie chodzi mi o ustawienie paska tylko o ustawienie wałków "ssącego" względem "wydechowego" w jednej głowicy. Z tyłu wałka "ssącego" po ściągnięciu blendy czujnika położenia tegoż wałka jest nacięcie. Według mnie, wałek "wydechowy" ustawiam wg powyższego schematu, a wałek ssący nacięciem równolegle do krawędzi głowicy. Podejrzewam, że należy użyc blokady wałka "ssącego", tak jak np. w dieslach VW. Jeśli ustawię wałki w ten sposób, to jak założyc łańcuch, i w jakiej pozycji ma byc napinacz hydrauliczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi ci o rysynek B czyli drugi?? Czy co innego bo nie rozumiem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekbran

Rysunki dotyczą ustawień paska, mnie chodzi o ustawienia łańcucha rozrządu. Z tego co się dowiedziałem to ustawia się nacięciami na wałkach, od strony łańcucha do znaków na stopkach wałka. Muszę to dokładnie sprawdzic, jeśli teoria się potwierdzi to pokażę zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arczi0

jak zdobyć przyrząd do unieruchomienia 2 wałków w silniku 2.8v6 kod AQD przy wymianie rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kodry$

 

Skad sa te zdjecia? To jakis program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skad sa te zdjecia? To jakis program?

 

Autodata?? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że odkopuję temat (nie mogłem znaleźć nic konkretnego pod który mógłbym to podpiąć), ale może mi ktoś w końcu powiedzieć czy w V6 30V rozrząd jest na pasku czy na łańcuchu, bo zgłupiałem już totalnie widząc ten obrazek:

 

808422769.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd na pasku!! ale napinacze wałków są na łańcuszku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TXH... Już myślałem, że jak w VR6, że cały rozrząd jest w sumie na 2 łańcuchach ale widzę, że niestety jednak nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TXH... Już myślałem, że jak w VR6, że cały rozrząd jest w sumie na 2 łańcuchach ale widzę, że niestety jednak nie..

Uważam to za plus, z tego co się dowiedziałem to w VR6 łańcuszek lubił się rozciągać i wtedy pojawiały się problemy. W przypadku paska rozrządu ten problem nie występuje. Bo nie wyobrażam sobie aby w 30V coś się lekko przestawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że pasek yyyy trzeba TROCHĘ częściej wymieniać niż łańcuch... Poza tym jak ktoś nie robi kompletnego rozrządu z nowymi łańcuchami w VR6 bo są i tacy to gratulacje.. Wszędzie są papracze i tego się nie uniknie. To jak wymieniać rozrząd w TDI-ku bez nowej pompy wody.. A jak ktoś stosuje normalne części jak SWAG czy SACHS to spokojnie można tym jeździć dłuuugi okres czasu.. Poza tym jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety.. Pasek jest tani i robi się to częściej a łańcuch droższy i robi się to rzadziej. Unifikacja części wzięła górę.. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garstek

panowie pomóżcie na wałku rozrządu nie ma klina a ja zdjąłem koło jak to teraz założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie pomóżcie na wałku rozrządu nie ma klina a ja zdjąłem koło jak to teraz założyć

bo koło jest na stożku :-D potrzebujesz dwie blokady na wał wkręcaną i listwe na gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że sie tu podepnę, ale nie mogę założyć nowego wątku. Mam problem bo piszecie, że większymi dziurami w wałkach ma być do środka, a u mnie jest na zewnątrz i mój pasiu tak jeździł i nie miałam problemów- więc jak to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności