Skocz do zawartości
Tomasz

Obniżenie zawieszenia w B2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, na wiosne planuje generalny remont zawieszenia, czyli w miare mozliwości wymiana wszystkiego na nowe... I zastanawiam się, czy troszke nie opuscić szczupaka... Chcę tylko troszkę zmniejszyć szparę między nadkolem a oponą, a chcę założyć BBS 15'... Tylko teraz dwie kwestie, czy jak go posadzę, to czy przy 5 osobach nie będą mi chaczyły i obcierały opony o nadkola he he i czy wystarczą same sprezyny, czy trzeba jeszcze amory jakieś specjalne czy coś... zanim mysłałem o obniżeniu myślałem o amorkach KYB.. Będę wdzieczny za jakieś info i porady ;-)

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie bedzie tarlo. Ja jezdzilem na takim zestawie i super sie spisywal a tez jezdzilem na 15'' (195/50). Z przodu mialem amorki jeszcze zmienione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam niskie sprezyny z przodu i dobija :P

trzeba by odboje skrocic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP! :D

 

Dla specjalistów w tej dziedzinie... ;-)

 

Kiedys wisiał na allegro..

 

c77283185.jpg

 

Jak myślicie o ile jest obniżony tył a o ile przód? Trzeba było klepać przednie nadkola? I czy przód nie obcierał? Może ktoś poleci jakieś spreżyny i amorki żeby tak siadł mój kombik? :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za info na pw pozdrawiam i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do amorów to u siebie z przodu mam KYB a z tyłu Magnetti Marelli. Ale nic nie obniżałem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz na pewno przejsc na sprezyny h&r, jednak zejscie nie bedzie jakies znaczne - jednak beda specjalnie dedykowane do 32B. Z tego co slyszałem, na pewno KONI cos tam ma w swym asortymencie. Jezeli chodzi o gwint to podobno tył pasuje od b3 a przod od audi i tu nie jestem pewien czy 80 czy tez model przed tym......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej fotce przód wygląda na jakieś -40 tył -30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość birol

ten z allegro zawieszenie dedykowane koni -80mm

Na zdjeciu tyl nie byl jeszcze zalozony, teraz juz jest. Generalnie komfort = zero

przez spiace policjanty i inne takie, przejezdzac trzeba na ukos. Ale, wyglada pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejben

miałem kiedyś w 32b z przodu sprężyny-40 od audi b3,a z tyłu gwinty od golfa 2

i powiem ci,że rewelacyjnie się trzymał drogi,nic nie tarło i wyglądał:)

ale nadkola były idealnie sklepane,

dzień przód i dzień z tyłem była walka,ale było warto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejben: nie masz gdzies fotek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt obniżenia autka tak jak ktoś napisał z zestawem KONI -80 dedykowanym do tego modelu (B2 Variant)? Chodzi tu głównie o części, ile co kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zna ktoś długość , średnice drutu i ilość zwojów tylnych sprężyn w kombiakach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obniżeniu -40 możesz zostawić jeszcze seria amory i ściąć odboje gumowe ze 2 zwoje, to nie będzie Ci dobijało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś wymieniał sprężyny z tyłu na inne to ja chętnie bym odkupił oryginalne, jeśli są w dobrym stanie. Daj znać na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie panowie KIT obnizajacy, co prawda w Niemcowni,,,no ale jest cos takiego;)

 

http://www.sj-tuning.com/tuningshop/product/260746/50779/90046/90047/90139/91661/fahrwerkstechnik/gts/sportfahrwerke/vw/passat-32b/performance-kit-sportfahrwerk-vw-passat-32b.html

 

GTS takze robi jeszcze do 32b:

 

http://fahrwerkebilliger.de/Sportfahrwerke/VW/Passat/Typ-32B:::7081_7198_7227_7760.html?XTCsid=38522f2b70f00e206d0ec625628ca50b

 

Na koniec cytat:

 

"Obniżenie auta jak wiadomo poprawia zarówno jego właściwości jezdne jak i wygląd. Osoboście polecałbym obniżenie max. do 60mm wraz z sprężynami H&R i wysokiej jakości amortyzatorami. H&R zapewnia fabrycznie obniżenie przedniej osi ok. 35-40mm, w rzeczywistości jednak kończy się to przeważnie na 60mm, zaś oś tylna zatrzymuje się już na wysokości 20-30mm. Z oponami 195/50/15 wygląda to przede wszystkim z tyłu dość kiepsko – za dużo miejsca pozostaje w nadkolu. Montaż 205/50/15 znacznie łagodzi powyższą sytuację. Powinno zamontować się nowe amortyzatory na przednia oś jeżeli nie były już dłuższy czas zmieniane. Skrócone amory np. KONI czy FK pasują dość dobrze do tych springów. Ponadto na oś przednią pasują wszystkie amortyzatory od Audi Typ 81/89/B4. Uwaga przy montażu amorów Sensatrac! Owe bardzo dobre amortyzatory nie są przewidziane dla sprężyn obniżających, przy obniżonych autach te omory są nieziemsko twarde! Należy oczywiście wymienic poduszki amortyzatorów na nowe. Powyższe zastosowanie skierowane jest do zwykłych 32b, przy syncro sprawa wygląda inaczej."

Edytowane przez arth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w tą stronę, ale się dołączę, bo mi znowu chodzi o podniesienie paszczaka ;D, może ktoś się orientuje w najlepszym sposobie by to uczynić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel wrzucił mocniejsze sprężyny ale przez to komfort troche spadł i samochod nawet na nowych amorkach troche skacze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowe sprężynki, wzmacniane i od kombiaka, ale nic to nie zmienilo, na wiosne zaloże jeszcze nowe amorki gazowe, może go troszke usztywni chociaż;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gaziakach bedzie nieco wyzszy ale to 1cm góra 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności