Skocz do zawartości
VALDI

Dokładane czujniki parkowania [B6]

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam taki problem:

W samochodzi zostały zamontowane czujniki prarkowania (przód i tył) - kupiłem już tak wyposażony.

Zestaw jaki jest zamontowany: http://autododatki.pl/product-pol-147-Czujnik-Parkowania-QZ4453.html

I teraz tak ... poczas jazdy po mieście zaczyna wariować - raz pokazuje "coś" raz w ogóle gaśnie (wyłącza się całe podświetlanie jego ... nie wiem czy to tak ma być? ja uważam że nie ...)

 

Teraz jeżeli podjeżdżam pod ścianę (przodem) pokazuje np. ponad 2m do ściany, a w rzeczywistości jest z 10cm no może 15cm. - przód to jeszcze "pół biedy" bo widać ... gorzej jest z tyłem bo występuje podobna sytuacja. Podjeżdżam do ściany a wyświetlacz zaczyna wariować pokazuje 1,8m podjeżdżam bliżej ... 1,9m ... znowu bliżej ... przeskakuje na 0,9m ... i tak nie można zaufać (bo człowiek nie wie tak naprawdę ile jeszcze).

Pare razy złapałem się też na tym że pokazuje (dla tyłu) 1,5m do przeszkody, a jest z 10cm.

 

Czy możecie mi jakoś pomóc? Ja sobie wmawiam, że jest to wina warunków atmo. ale z drugiej strony czujki są czyste / nic ich nie przysłania / może jakaś wilgoć? ... nie rozumiem o co chodzi ...

Może jeszcze powiem tak: czasem udaje się im podawać prawdę ... fakt że rzadko!

 

Z góry pięknie dziękuję za pomoc

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do hińskich czujników nie miałem nigdy zaufania, troche wilgoci lub mrozu i głupiały, z 4 różnch producentów przerabiałem i zawsze po jednej zimie nic z nich nie było, teraz montuje czujniki valeo beep&park i jak narazie żaden komplet mnie nie zawiódł- produkcja tez chińska ale może kontrola jakości troche lepsza z racji firmowania logiem dużej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem ... tandetne czujniki /caly zestaw/

Kurcze tylko zeby byla mozliwosc wlozenia czujnikow w te same otwory ...

Myslalem moze o czyms takim? http://allegro.pl/item479662233_oryginalne_czujniki_parkowania_valeo_przod_tyl.html

 

Taki jestem wkurzony że szok :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...właśnie uporałem się z montażem czujników parkowania w zderzaku tylnym PASSAT B6 KOMBI została mi tylko kwestia podłączenie się do przewódu (+)światło cofania,tak się składa że nie mam schematu instalacji,nie wiem z której strony sa doprowadzone przewody światła cofania do pokrywy bagażnika czy z lewej czy z prawej strony nadwozia,,o ile to mozliwe bardzo prosze o pomoc :)

 

Pozdrawiam

imagination68:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cala elektronika i urzadzenie odpowiadajace za tylne czujniki parkowania mam po prawej stronie w bagażniku za tapicerka (jest to tam zamieszczone fabrycznie) .... tam jest cale okablowanie... masa zrobiona na nadkolu a przewodow z napieciem dodatnim o ile sie nie myle to mam tam ze 6 kazdy do czegos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,ja też ostatnio kupiłem czujnik parkowania na 6 sensorów.4 tył 2 przód i mam problem bo instrukcja jest po nie naszemu.mam 3 przewody zasilające a nie 2.(wiem że 2 są w tedy jak sensory są 4 tylko z tyłu, to podpina się zasilanie pod światło cofania i z głowy) a w moim przypadku dochodzi jeszcze przód (jeszcze 2 sensory) i z tad ten trzeci zasilający kabel który jak się domyślam podłącza cię go prawdopodobnie pod światło stop. bo ponoć przy dłuższym naciśnięciu stopu mają działać przód a przy wł. wstecznego tył.mój problem polega na tym że nie mam pojęcia który kabel podpiąć do czego.pomocy... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez skanu czy czegos z instrukcji to nikt Ci nei pomoze, bo wrozka nikt nei jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod pytanie autora postu: czy ktoś sie orientuje, którędy biegnie wiązka od lampy cofania w B6 Kombi? Chodzi mi, z której strony wchodzi w podsófitkę i gdzie biegnie dalej (gdzie się najlepiej wpiąć z zasilaniem centralki czujników cofania?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się centralka tylnego parktronika w wersji sedan?

Jak można się do niej dobrać?

Chciałbym wymienić głośniczek od dźwiękowego sygnalizatora odległości od przeszkody, bo zaczął charczeć.

W serwisie zawołali 200 zł za samą wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralka jest za tapicerka z prawej strony, a glosniczek pod tylna polka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda montaż oryginalnych czujników cofania? Co trzeba, gdzie to się wpina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj kolego jest caly watek na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem schemat B6 3C i wynika że trzeba sie wpiąć w czarno/czerwony kabel (złącze nr2) we wtyczce z tyłu prawej strony gdzieś w okolicach klapy bagażnika. Na schemacie nie ma niestety dokładnej lokalizacji złącza, ale wiązka idzie z prawej strony klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mrze ktos wie pod jakiego koloru kabel w stacyjce trzeba sie podłączyc tak zwany ACC?jestem na finale instalacji czujników zostal tylko ten kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem podłączyć czujniki parkowania i czarno/czerwony kabel idzie do światełka w podsufitce a nie do światła wstecznego w kombi. Nie wiem jeszcze gdzie podłączyć ale jak się do wiem to dam znać.

 

Może ktoś podłączył u siebie i może mi pomóc?

Gdzie podłączyć czarny a gdzie czerwony przewód centralki?

 

 

.

P1010019.jpg

P1010029.jpg

P1010027.jpg

Edytowane przez pawaroti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdobyłem schemat B6 3C i wynika że trzeba sie wpiąć w czarno/czerwony kabel (złącze nr2) we wtyczce z tyłu prawej strony gdzieś w okolicach klapy bagażnika. Na schemacie nie ma niestety dokładnej lokalizacji złącza, ale wiązka idzie z prawej strony klapy.

Sebastian, witaj

sebastian moglbys podesłac ten schemaat do czujnikow cofania

dzieki Adi

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z z kolegów zna może nr modułu parktronika do OPS. Podobna pasuje od też od Skody. Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawaroti czy udało się podłączyć te czujniki parkowania? Wiem że trzeba się podłączyć pod światełko wsteczne ale nie wiem gdzie jest ten kabel i jakiego koloru w B6 kombi. Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

IMHO w Passacie MR2007 czarno-czerwony przewód jest do 3-go światła stop (Lampe für hochgesetzte Bremsleuchte) w limuzynie - idzie od bordnetza do lampy.

Dla varianta 3 stop jest zasilany przewodem czarno-niebieskim, później złącze T10h pin 3 gdzieś po prawej stronie budy, a od niego idzie do 3 lampy czarny przewód.

 

Do prawego stopu z bordnetza jest przewód czarno-niebieski wchodzący do 4 pinu złącza T4z w prawej (chyba) lampie i T4y w lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

Na forum (może w tym wątku) zamieściłem zdjęcie pokazujące pod który kabelek należy się podłączyć w kombi aby uzyskac napięcie podawane na światło cofania (dotyczy MY2007).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności