Skocz do zawartości
Gość mirras13

Nie otwierają się przednie drzwi passat B6 3C

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirras13

witam! jestem nowy na forum, nie dawno kupilem passata i mam problem z otiweraniem przednich drzwi, wszystko bylo ok, ale nagle dzis wystapil problem, nie moge otworzyc dzwi od zewnatrz, tzn odblokowuje z pilota, a potem ciagne za klamke i nic, ale od wewnatrz mozna drzwi otworzyc bez problemu, problem dotyczy tylko przednich drzwi, tylne otwieraja sie bez problemu, co zrobic?

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wykluczyć problemy elektryczne z zamkiem centralnym, to mozliwą przyczyną jest za duże napięcie linki łaczącej klamkę zewnętrzną z mechanizmem zamka. Wbrew pozorom tam musi byc lekki luz. Reguluje się to zmianą pozycji w klamce takiego małego klocka/bloczka na lince.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirras13

ale czy to znaczy, ze musze rozebrac cale drzwi? klamka zewnetrzna pracuje bardzo lekko! jakby wogole nie miala nic dopietego (linki), to woglada tak jakby "cos" rozlaczylo kalmke zewnetrzna z mechanizmem zamka, jest taka funkcja zamykania wszystkich drzwi od wewnatrz, wowczas nie mozna otworzyc drzwi od zewnatrz i to wyglada tak jakby ta funkcja caly czas byla zalaczona, ale tylko dla przednich drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba rozbierać całych drzwi żeby to sprawdzić, trzeba wykręcić sam bębenek kluczyka, odkręca się go z boku drzwi i wyciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirras13

Dziwna sprawa! Dzis rano wszystko juz dziala jak powinno! Drzwi znow sie otwieraja! Mam nadzieje, ze to byl jakis jednorazowy wybryk :) W kazdym razie dzieki za zainteresowanie moja sprawa. Jak sie troche ogarne to porobie fotki i wrzuce na serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam ten sam problem z pzrednimi drzwiami.Jkieś dwa tygodnie temu nie otwierały się z zewnątrz drzwi od strony pasażera a teraz mam ten problem z drzwiami od strony kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wystarczy zdjac klamke i zerknac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz podpowiedzieć jak tą klameczkę się zdejmuje.boję się trochę sam grzebać ale jak będę wiedział to spróbuje.dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie masz zamek/zaslepke zamka - zdejmujesz oslonke (od dolu wkladasz np. cieniutki wkretaczek - jest takie specjalne miejsce - oslonka sama zejdzie ...) i ukaze sie wkladka :) dalej pewnie poradzisz sobie z jej wyjeciem ... Jak nie, to zrobie zdjecia i pokaze Ci na nich ...

 

Sam to robilem, a specem nie jestem - i udalo sie - latwizna! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirras13

witam ponownie! problem jest juz wyjasniony - w moim przypadku alarm dawal w kosc! przed zakupem auta bylem w ASO na testach (trwalo to 3 h ! ) i z tego co ustalilem tam wgrano mi nowy soft co z kolei odbilo sie na alarmie (niefabrycznym, Cobra) potem alarm zlaczal sie sam i to bez zadnej regularnosci robil tez jaja z drzwiami! pojechalem do goscia od alarmow i znow testy i plynacy czas :( w koncu padlo podejrzenie na centralke wiec mi ja wymontowali po 3 dniach zamontowali znow i testy i co ? i nic ! wszystko dziala jak nalezy! alarm dziala poprawnie, drzwi sie otwieraja - jest ok:) dzieki za pomoc w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość menio227

W moim aucie wystąpił również wyżej opisany problem z drzwiami kierowcy. Po kilku dniach, dokładnie trzech, awaria mineła sama i jest narazie ok. Nie mam alarmu fabrycznego ani żadnego innego. Problem w twoim przypadku leżał w alarmie, ale jest tez coś innego na rzeczy. Tylko co? Będzie draga jak znów coś zwarjuje i zablokuje wszystkie drzwi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dombi

Witam,

 

Wczoraj chcę otworzyć drzwi przednie pasażera a tu lipa ciągne za klamkę i nic natomist od środka bez problemu się otwierają. Co zauważyłem to tak jak by klamka sie mocniej wyciągała przy otwieraniu do reszty drzwi oraz znaczniej lżej chodziła.

 

W sumie przez przypadek z 10-20razy na otwartych drzwiach otwierałem od środka klamką tak pod rząd i nagle coś jak by wskoczyło. Od dwoch dni bez problemu. Może komuś to pomoże mi pomogło i oby tak pozostało. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cudi1991

Witam ja mam z kolei problem tego rodzaju.. mam pasata b6 z 2007 roku i wystąpił niedawno problem z otwieraiem drzwi z pilota.. otwieraja sie tylko drzwi kierowcy.. po kilkukrotnym kliknieciu na przycisk przy kluczyku otwiera sie reszta drzwi.. nie wiem czym to jest spowodowane .. niby słychac ze drzwi sie odwierają ale po pociągnieciu za klamke otwarte sa tylko drzwi kierowcy prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @ cudi1991

 

Prawdopodobnie uruchomiłeś selektywne otwieranie drzwi. Naciskając raz na przycisk odblokowywania auta otwierasz tylko drzwi kierowcy, a gdy naciśniesz dwa razy (szybko) ten przycisk, to otwiera się też reszta drzwi. Masz może MFA+? Jeżeli tak to zapewne ktoś bawił się opcjami i nieświadomie przestawił. Można to zmienić przez menu MFA+ oraz przez kodowanie modułu komfortu VAGiem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cudi1991

Dzieki.. Mam MFA+ .. i za moment postaram sie tym pobawić.. ;)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odblokować przednie drzwi od kierowcy? Na sygnał pilota odblokowują się wszystkie oprócz w/w. Dodam że otwierają się od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid1

nie wiem za bardzo ale najlepiej jedz do serwisu Vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy otwierają się z zewnątrz kluczykiem? Mam podobny problem z drzwiami od pasażera, będę walczył w weekend i dam znać jak wygram tę bitwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FURI

Miałem podobny problem w B5 FL. Przy otwieraniu się blokowały i nie można było ich zamknąć :P Pomagało ostre szarpnięcie klamki od zewnątrz ;) A potem nasmarowanie całego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczykiem także nie mogę otworzyć. Zastanawiam się nad zdjęciem klemy z akumulatora i zresetowaniu kompa w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności