Skocz do zawartości
gal007

halogeny do passata B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie: chciałbym założyć halogeny do mego cacka i

1) założenie nie jest problemem bo mam z org. maskownicami,

2) przewody elektryczne także są ,

3) ale czy będą działać?? i gdzie będą się włącznik- bo na desce jest tylko pstryczek do tylnej lampy!!!!!!

 

wielkie dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie: chciałbym założyć halogeny do mego cacka i

1) założenie nie jest problemem bo mam z org. maskownicami,

2) przewody elektryczne także są ,

3) ale czy będą działać?? i gdzie będą się włącznik- bo na desce jest tylko pstryczek do tylnej lampy!!!!!!

 

wielkie dzięki za odp

 

oryginalnie główny włącznik świateł zasila halogeny przednie

po włączeniu świateł mijania i pociągnięciu go do siebie o jedną pozycję zapalają się halogeny przednie i zielona kontrolka w przełączniku, jak pociągnie się o drugą pozycję zapala się światło przeciwmgielne tylnie oraz pomarańczowa kontrolka na desce rozdzielczej

prawdopodobnie masz włącznik świateł bez możliwości włączenia przednich halogenów (tzn można pociągnąć do siebie tylko o 1 pozycję) więc albo zmienisz włącznik na taki jak w oryginale z przednimi halogenami albo zrobisz osobny włącznik

aha halogeny przednie można włączyć także jak są włączone same postojówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pamietaj ze byly 2 rodzaje wlaczników, jeden na polaczenie bezposrednie a drugi z mniejszym obciazeniem na przekazniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2) przewody elektryczne także są ,

Miałeś przewody w oryginale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak są przewody, jeszcze oryginalnie zabezpieczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie konkretnie szukać wtyczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem pytać o to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo, nie mam oryginalnie halogenów ale instalacja jest. Ja ją znalazłem dopiero po zdjęciu zderzaka przy okazji w sumie. Muszę się zaopatrzyć we włącznik tylko teraz. Skąd wiedzieć jaki rodzaj kupić (na przekaźnik czy bezpośredni styk) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby, ktoś reflektował to mam halogeny lewy i prawy za 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaabbblllooo

Witam

Podpowie ktos gdzie szukac instalacji do halogenow w tdi 131ps ? tam bardzo malo miejsca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Podpowie ktos gdzie szukac instalacji do halogenow w tdi 131ps ? tam bardzo malo miejsca...

Dorobiłem sobie halogeny w swoim Pasku. Niestety, nie miałem tak łatwo jak koledzy, całą instalację musiałem rozprowadzić. Ale nie ma z tym większego kłopotu, dwie godziny się z tym bawiłem. Więc myślę że i w Twoim przypadku będzie konieczność ciągnięcia przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącznik kupiłeś osobno na przednie i tylne halogeny ?? nie było problemów z podmianką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włącznik kupiłeś osobno na przednie i tylne halogeny ?? nie było problemów z podmianką ?

 

Kupiłem oczywiście nowy wyłącznik na alledrogo. Dodatkowo trzeba było wpiąć w kostkę wsuwkę (chyba ISO) i wyszło "prawie" jak ori ;-). Oczywiście dodatkowo założyłem przekaźnik by nie obciążać przełacznika. Włącznanie i wyłączanie jest jak w ori. Z podmianą zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojciechpop którędy puściłeś kabelki z kabiny do halogenów?

Edytowane przez galileo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojciechpop którędy pościłeś kabelki z kabiny do halogenów?

 

---------- Post added at 12:21 ---------- Previous post was at 12:20 ----------

 

 

Wojciechpop którędy póściłeś kabelki z kabiny do halogenów?

 

Masę puściłem pod spód pojazdu (śruba 6 która dociska osłonę silnika, ale równie dobrze, a może nawet lepiej jest puścić do styku który znajduje się pod zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodzącego). Zasilanie puściłem poniżej płyty przekaźników (nad pedałem hamulca). W grodzi przechodzą przewodody w uszczelkach. Wziąłem dość sztywny drut i przebiłem się do komory silnika. Później podczepiłem do niego przewoód od halogenów i wciągnąłem do środka auta. Korzystałem z pomocy brata, ale sam też sobie poradzisz. Kilka opasek elektrycznych, którymi spiąłem nowy przewód z innymi (nie jak oryginał, ale działa już ponad rok bez zarzutu) by się nie plątał. Dorabiałem również spryskiwacze reflektorów i tędy też przeprowadziłem zasilanie od przekaźnika do pompki. Powodzonka.

Widzę, że masz B5 - wstawiasz więc dodatkowe (nieoryginalne), czy wrzucasz jak w oryginale w lampy? To nie wszystkie B5 miały halogeny w lampach?

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galileo może podpatrzyłbyś kolegów, całkiem całkiem rozwiazania (wygląd również):

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=9526&highlight=halogen%F3w&page=8

oraz to z halogenami od fabii (wg mnie superrr):

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=9526&highlight=halogen%F3w&page=8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a czy moze ktos robił z halogenow doswietlanie skretu bo ja własnie chce zamontowac halogeny i przy okazji zrobic doswietlanie skretu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moze ktos robił z halogenow doswietlanie skretu bo ja własnie chce zamontowac halogeny i przy okazji zrobic doswietlanie skretu

 

też chciałbym zrobić ale na wiosnę, tylko nie wiem czy jest sens przy xenonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności