Skocz do zawartości
VALDI

B6 ... zatrzaśnie się?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam takie pytanie: Czy po włożeniu kluczyka i odpaleniu silnika (w celu nagrzania autka w środku) i zamknięciu drzwi z zewnątrz (obmiatając auto ze śniegu) nie zatrzaśnie się samo auto? Szukałem na forum ale nie znalazłem info. a samochodzik mam dopiero od 6h :)

 

Z góry wielkie dzięki za odp.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zatrzaskuje sie jak jesteś w środku??? Bo to chyba bez różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jak jest w VW ... wiem, że u ojca w samochodzie jest tak że sam się zatrzaskuje i to na postoju :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wszystko jest fabryczne to zamyka sie dopiero po przekroczeniu 15km/h, jak sie obawiasz to przez pierwsze dni wyciągaj sobie sztyft z kluczyka i wkładaj do kieszeni, jeśli się zamknie zawsze sie dostaniesz do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
Jesli wszystko jest fabryczne to zamyka sie dopiero po przekroczeniu 15km/h

Jeśli tak ustawisz w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzaśnie się wtedy gdy po odblokowaniu drzwi ich przez 30s nie otworzysz, Blokada jeśli masz włączoną taką opcję zadziała po przekroczeniu ok. 15 km/h. Warto natomiast zwrócić uwagę na taką cechę VW, że zamek bagażnika blokuje się natychmiat po zamknięciu klapy. Uwaga na kluczyki, które mogą być np. w chowanej do bagażnika kurtce. Ku przestrodze opiszę, że brałem udział w takiej przygodzie. Kolega zatrzasnął kluczyk w Transporterze. Jeśli dodam do tego że było to w miejscowości Wołosate (dla wagarujących na geografii wieś na końcu świata-EU w Bieszczadach;)) to przygoda była nie z tej ziemii.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco
Zatrzaśnie się wtedy gdy po odblokowaniu drzwi ich przez 30s nie otworzysz,

Pytanie zawiera założenie, że silnik pracuje, a kluczyk jest w stacyjce. A więc NIE ZATRZAŚNIE się :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie NIE powinien się zatrzasnąć. Nie ma takiego ustawienia w komputerze - albo po przekroczeniu 15 km/h podczas jazdy, albo wcale. Oczywiście piszę tu o komputerze MFA+ (co do różnic MFA/MFA+ odsyłam do innego wątku na tym Forum).

 

Co do noszenia kluczyka serwisowego osobno w kieszeni - jest to rozwiązanie ale można zniszczyć kluczyk.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie za pomoc ...

Może jeszcze zapytam się który to jest kluczyk serwisowy? (bo mam dwa i są identyczne jak dla mnie)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco

VALDI - poczytaj sobie instrukcje, wiele ci wyjasni. No i dowiesz sie, ze nie masz CR, jak napisales :-)

Kluczyk awaryjny jest w obudowie glownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę off, ale ostatnio odkryłem sposób na zatrzaśnięcie kluczyka w bagażniku.

Wystarczy, że otworzysz kufer z pilota nie otwierając drzwi, wyciągając coś z bagażnika położysz tam kluczyk "tylko na chwilę, bo przecież będę pamiętał, żeby go wziąć do ręki przed zamknięciem klapy, prawda" i zamknąć bagażnik...

 

Przekonałem się o tym na własnej skórze, na szczęście pod domem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę off, ale ostatnio odkryłem sposób na zatrzaśnięcie kluczyka w bagażniku.

 

Czytałeś wątek od początku? ;-) Kilka postów wyżej 07mk napisał:

Warto natomiast zwrócić uwagę na taką cechę VW, że zamek bagażnika blokuje się natychmiat po zamknięciu klapy. Uwaga na kluczyki, które mogą być np. w chowanej do bagażnika kurtce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooj zaczyna mnie przerastać ten samochód! za mocno skomplikowany ...

Co do wersji to nie mialem pojecia ... wiedzialem tylko ze 2.0TDI i 140KM wiec zaznaczylem pierwsze lepsze ... /zaraz poprawie/ tylko na instrukcje czekam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry - moja wina, jakoś mi umknęło. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VALDI: kluczyk serwisowy masz schowany w kluczyku do odpalania. W górnej, szerszej części kluczyka (po boku - trochę skomplikowane żeby wytłumaczyć, dlatego instrukcja wiele pomoże) jest taki "dinks" który jak wciśniesz paznokciem albo innym cienkim przedmiotem, to u góry powinna "wyskoczyć" klamerka coś na kształt uchwitu do tego kluczyka. A jak naciśniesz drugi raz, to wyjmiesz tenże właśnie kluczyk serwisowy.

Jeszcze raz przestrzegam: z serwisowym ostrożnie, bo ja tak jeden straciłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. w kluczyku odnalazlem przycisk i taki plastikowy kluczyk wychodzi z niego. Hm czyli jednak mam serwisowy? Nie wiem jak jest w tym drugim kluczyku, czy tez jest taki grot platikowy w nim ukryty ... masakra czarna magia bez instrukcji :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest tez w drugim, i to nie tyle serwisowy co do otwarcia auta nim, zamkniecia schowka, zamkneicia siedzen i podlokietnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności