Skocz do zawartości
PrZeMoL

pytanie za skrzynie piwa - co ma ogrzewanie szyby do obrotow ?!

Rekomendowane odpowiedzi

tytul postu wydaje sie smieszny bo kazdy powie ze jak zalacze podgrzewanie szyby to obroty maja prawo spasc :) prawda, ale u mnie jest odwrotnie !

 

sprawa dotyczy polo 6n 1.0 benzyna

 

przy zalaczonym ogrzewaniu tylnej szyby i biegu jalowym - wylaczam podgrzewanie tylnej szyby - efekt nic sie nie dzieje

 

przy zalaczonym ogrzewaniu tylnej szyby i biegu jalowym - wylaczam podgrzewanie tylnej szyby - efekt nic sie nie dzieje nastepnie dodaje lekko gazu, puszczam i obroty spadaja do ok 600!

 

nastepnie zalaczam ogrzewanie tylnej szyby i obroty sie normuja... gdy znow wylacze nic sie nie dzieje - dzieje sie wtedy gdy dodam gazu (wskazowka pojdzie troche do gory i przy opadaniu nie zatrzymie sie tam gdzie powinna tylko spadnie nizej

 

gdy jezdze caly czas z zalaczonym ogrzewaniem szyby to jest wszystko jakby nie bylo usterki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym na regulator napiecia, stanowczo ogrzewanie szyby wymaga sporo prądu, i może na tym polu jest jakaś niesprawność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj ale wlasnie chodzi o to ze szyba jest wylaczona i dzieja sie cyrki ... nawet jak wypne bezpiecznik

 

jedyne co mi na mysl przychodzi to zwarcie jakies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do końca jak jest wa pasku ale w renault megane włacznik od ogrzewanej szyby daje sygnał silnikowi do zwiększenia obrotów by zwiększyć ładowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daje sygnał silnikowi do zwiększenia obrotów by zwiększyć ładowanie
od tego właśnie jest regulator napięcia

A wracając do tematu to jak wyjmiesz bezpiecznik i zapalisz to chodzi nie równo, i sytuacja sie normuje jak włożysz bezpiecznik i włączysz grzanie tak?

I tak odstawiałbym regulator. Daje za niskie ładowanie, dopiero jak jest impuls o wiekszym zapotrzebowaniu na prąd daje wiecej.

Napisz jeszcze jak kontrolka ładowania, gaśnie od razu po zapaleniu? Jakie jest ładowanie z włączoną szybą, jakie z wyłączoną.

Ew zrób diagnoze Vagiem może tam coś wypatrzymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli regulator moze zwiększyć obroty silnika?? - teoretycznie sterownik ma sygnał z bocznika prądu ładowania.

z drugiej strony alternator może przydusić silnik a komp przywróci obroty - pytam z ciekawości - moze jest jakiś algorytm o którym nie wiem -człowiek całe życie się uczy

 

to o czym pisałem w renówce działa jakoś inaczej ale tylko słyszałem o tym od kolegi dobrego elektryka więc się nie upieram bo sam nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sa napiecia - nie wiem nie sprawdzalem wiem ze pali dobrze i wszystko ok. kontrolka normalnie gasnie jak w kazdym aucie,

jak wyjmuje bezpiecznik to jest taka sama sytuacja jakbym wylaczyl szybe czyli wszystko sie chrzani, tak samo po wyciagnieciu przelacznika :) obwod otwarty (chyba sie to tak fachowo nazywa) = problemy, a obwod zamkniety (czyli ogrzewanie zalaczone) = dziala tak jakby nie bylo usterki

 

przypominam ze rozmawiamy o vw polo 6n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki regulator napięcia? ;) Przecież to regulacja wolnych obrotów nawala i widać, że układ regulacji niestabilnie działa bez obciążenia (obciążenie w postaci alternatora wykonującego większą pracę jak włączysz "gruby" obwód elektryczny). Co w polo odpowiada za regulację wolnych obrotów? Popularny silniczek krokowy? Przeczyścić lub wymienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups... nie przeczytałem że to dotyczy polo - moja wina sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki regulator napięcia? ;) Przecież to regulacja wolnych obrotów nawala i widać, że układ regulacji niestabilnie działa bez obciążenia (obciążenie w postaci alternatora wykonującego większą pracę jak włączysz "gruby" obwód elektryczny). Co w polo odpowiada za regulację wolnych obrotów? Popularny silniczek krokowy? Przeczyścić lub wymienić...

 

 

jak wylacze te ogrzewanie szyby i podlacze np pod zapalniczke te ogrzewanie lub cos z podobnym poborem pradu to powinno dziac sie to samo - musze sprawdzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności