Skocz do zawartości
Gość slawa

Dźwignięte zawieszenie o 30 mm, czy ustawiać zbieżność?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawa

Witam.

Jak w temacie jest napisane podniosłem zawieszenie w passacie b5 4x4 o około 30 mm.Czy konieczne jest ustawianie ponowne geometrii kół? Samochód prowadzi się dobrze, przewidywalnie ,nie ściąga .

Dodam tylko że fabrycznie posiadał zawieszenie sportowe utwardzone niższe o około 20mm.Proszę o pomoc :).

Edytowane przez slawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak,bo powinno się się sprawdzić,po zmianie wysokości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawa

Oryginalny symbol zawieszenia na wlepie to 1BE. Teraz około 30 mm do 40mm wyżej.

 

A czy ktoś z was może polecić dobry zakład który znajduje się w okolicy Rybnika. Jest to troche nietypowa sprawa więc osoba która by się tego podjeła musi mieć troche oleju w głowie no i odpowiedni sprzęt ;).

Edytowane przez slawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto Walke, ostropa koło Gliwic, pracowalem tam i naprawde moge polecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawa

Marek85 dzięki za info.Jeszcze jedno ile może kosztować taka usługa?

Edytowane przez slawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w 4x4, jak tyl jest regulowany to 100zł, jak nie to 60

 

 

ps. naprawde polecam ten warsztat, szef moze sie wydaje troche antypatyczny ale fachowiec 1 klasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawa
nie wiem jak jest w 4x4, jak tyl jest regulowany to 100zł, jak nie to 60

 

Tył ma regulacje. Dzięki za info jak będę miał czas to podjadę.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawa

Witam. Po zmianie wysokości samochodu zauważyłem że passat ma dziwną reakcję na szybki ruch kierownicy w prawo lub w lewo a mianowicie tył auta ma dosyć duże opóźnienie przy zmianie toru jazdy .A gdy wykonuje szybkie ruchy kierownicą prawo - lewo tył zaczyna pływać.Podczas jazdy na wprost i w koleinach samochód jedzie poprawnie. Ostatnio pojechałem na ustawienie geometrii zawieszenia. Ustawiono mi zbieżność, kąty podobno w normie, lecz autko dalej zachowuje się podobnie. Gdy samochód miał fabryczną wysokość takie zachowanie raczej nie miało miejsca. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Po zmianie wysokości samochodu zauważyłem że passat ma dziwną reakcję na szybki ruch kierownicy w prawo lub w lewo a mianowicie tył auta ma dosyć duże opóźnienie przy zmianie toru jazdy .A gdy wykonuje szybkie ruchy kierownicą prawo - lewo tył zaczyna pływać.Podczas jazdy na wprost i w koleinach samochód jedzie poprawnie. Ostatnio pojechałem na ustawienie geometrii zawieszenia. Ustawiono mi zbieżność, kąty podobno w normie, lecz autko dalej zachowuje się podobnie. Gdy samochód miał fabryczną wysokość takie zachowanie raczej nie miało miejsca. Macie jakieś pomysły?

 

Witaj,pomysł jest taki że zmieniłeś środek ciężkości i niestety nic nie poradzisz,ani szerokością opon ani niczym innym poza "obniżeniem" do seryjnego zawieszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...witamy wśród dostojnie zmieniających pasy kierowców ciężarówek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawa
...witamy wśród dostojnie zmieniających pasy kierowców ciężarówek ;)

dobrze powiedziane:D ja na codzień jeżdżę zawodowo autobusami , tak że do zachowania passata po podniesieniu zawieszenia przyzwyczajać się nie muszę. Zimę to tak sobie pośmigam (chyba że cosik mnie prędzej zdenerwuje) ale na wiosnę to raczej wrócę do obniżonego fabrycznie zwieszenia, tylko zainwestuję w nowe amortyzatory.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności