Skocz do zawartości
defender

Jakie śruby zabezpieczające?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jakie śruby zabezpieczające polecacie? Oryginalne VW (ew. Skody, bo tańsze), McGard, Królak?

 

Rozmiar do naszego Paska to M14x1.5x27 ( 14x1.5x27 )

Pasują zarówno do felg aluminiowych, jak i stalowych.

 

VW (114 zł)

Nr katalogowy 1K0 698 137

http://shop.i-s.dk/shop1/catalog/images/1k0698139.jpg

 

Skoda (ok. 85 zł)

Nr katalogowy CFA 071 004

http://www.skoda-auto.pl/upload/accessories/15/Zestaw-%C5%9Brub-zabezpieczaj%C4%85cych-ko%C5%82a---CFA-071-004.jpg

 

VW mają kapturki zabezpieczające przed brudem (Skoda nie wiem). Jak się sprawują oryginalne? (to pytanie raczej do tych, co co kupili autko w salonie). Na allegro tego sporo, ale czy nie są ZA popularne?

 

McGard (ok. 120 zł), nr katalogowy 28018

http://www.stylauto.bigi.pl/pl/detal/produkt.php?pid=00000408

http://www.toptuner.pl/p/pl/200726/zabezpieczenie+sruba+14x1-5x27+17+kula+28018.html

 

Królak (ok. 70 zł)

Nr katalogowy (chyba) Z-314

http://grafika.redakcja.pl/autoswiat/TestyProduktow/1211077730204.jpg

Edytowane przez defender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uwazam,ze sruby zabezpieczajace to upierdliwy gadzet.Osobiscie mam bo kupilem samochod z takimi,gdybym nie mial,napewno bym nie kupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście uwazam,ze sruby zabezpieczajace to upierdliwy gadzet.Osobiscie mam bo kupilem samochod z takimi,gdybym nie mial,napewno bym nie kupil.

Gdybyś zastał kiedyś swoje auto podstawione na płytkach chodnikowych zmienił byś zdanie.

 

Jesli chodzi o pytanie kolegi defender, nie ma to specjalnie znaczenia chyba , ja osobiście kupił bym te ze skody bo to to samo a nie przepłacasz za kupno w vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś zastał kiedyś swoje auto podstawione na płytkach chodnikowych zmienił byś zdanie.

bzdura!!!!

te sruby to lipa!! i to wielka!!

zgubilem specjalny mega zajebisty klucz do super bezpiecznych jeszcze bardziej zajeb....tych srub. pojechalem do firmy ktora mi sprzedala te sruby zeby wyslali mi kopie klucza(po numerze z pudelka). okazalo sie ze to dobry znajomy moje dobrego znajomego. wywalil wszystkie cztery super specjalne sruby szybciej ,przy pomocy rurki, niz ja kiedykolwiek przy uzyciu mega klucza.

dostalem w zamian cztery zwykle sruby do alu.

nigdy wiecej takich srub

pozdro :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś zastał kiedyś swoje auto podstawione na płytkach chodnikowych zmienił byś zdanie.

 

Tak,juz widze jak ktos kradnie mi kola z mojego Passata i zostawia go na plytkach chodnikowych:D Jedynym samochodem z ktorego probowano ukrasc mi koła był Fiat 126p 14 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys mial fele z oponami za 7tys i zostawil raz nieopatrznie gdzies w nocy auto to ciekawe co bys rano stwierdzil czy to upierdliwe. Np OZ niby ma niepodrabialny wzor, ile w tym prawdy nie wiem. Osobiscie uwazam ze nigdy za duzo zabezpieczen. Moze 4 umialoby to zdjac, ale 50 innych juz nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbys mial fele z oponami za 7tys i zostawil raz nieopatrznie gdzies w nocy auto to ciekawe co bys rano stwierdzil czy to upierdliwe. Np OZ niby ma niepodrabialny wzor, ile w tym prawdy nie wiem. Osobiscie uwazam ze nigdy za duzo zabezpieczen. Moze 4 umialoby to zdjac, ale 50 innych juz nie...

posluchaj jak beda chcieli twoje fele za 7 tysi to ukradna caly samochod, sciagna fele a reszte spala. te sruby to wielki pic. gdy zobaczylem czym je sie odkreca, darowalem sobie ich kupno. to byla zwykla tulejka nabita mlotkiem na srube.

ciekawe po jak krotkim czasie wywalisz te 46 zabezpieczen, bo odpalenie samochodu zajmuje godzine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy moze od tego, ze ciec ktory kradnei felgi nie potrafilby odpalic auta, bo gdyby umial kradly auta, a nie felgi. Z reszta nie widze problemu, nie chce nie montuj, ja wolalem wydac pare zlotych i byc troche bardziej spokojnym. Jasne ze jak ktos sie uprze to podpieprzy Ci nawet najbardziej zabezpieczone auta z parkingu policyjnego gdzie pilnuje go iles ludzi. Poza tym przy kazdej krzadziezy liczy sie czas, a im wiecej gnojowi utridnisz tym lepiej. Nikt nie montuje 46 zabezpieczen bo to juz paranoja, ale sa liudzie ktorzy maja fabryczny imo i nawet autocasco nie maja, a potem jest placz bo ukradli.

Edytowane przez Wazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie McGard! Są one indywidualnie frezowane, co oznacza, że nie ma dwóch takich samych kluczy do nich.... Ori mozna okręcić bez większych problemów imbusem, co do królaków -znajomy miał ładne BBSy i królaki, zostały mu same królaki + dodatkowa nasadka na klucz, której złodzieje widocznie zapomnieli zabrać... Dlatego jak chcesz wydawać na zabezpieczenia to tylko McGARD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbys mial fele z oponami za 7tys i zostawil raz nieopatrznie gdzies w nocy auto to ciekawe co bys rano stwierdzil czy to upierdliwe. Np OZ niby ma niepodrabialny wzor, ile w tym prawdy nie wiem. Osobiscie uwazam ze nigdy za duzo zabezpieczen. Moze 4 umialoby to zdjac, ale 50 innych juz nie...

 

Nie wiem czy za 7 tys ale mam nowki 17-tki VW Le Mans + nowki opony Conti 235/45/17 i uwierz mi nie jestem przewrazliwiony z tego powodu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

jakie śruby zabezpieczające polecacie? Oryginalne VW (ew. Skody, bo tańsze), McGard, Królak?

Ja polecam zdecydowanie śruby oryginalne - sam kupiłem kiedyś zwykłe zabezpieczające za 50zł-60zł w sklepie motoryzacyjnym to odkręcanie ich było udręką oraz chrom szybko odpadł :)

 

Kupiłem na allegro oryginalne śruby - swoim wykonaniem niczym nie różnią się od śrub z ASO Audi, które posiadam w innym samochodzie - oczywiście wzór klucza jest inny i nie sądze aby można je łatwo odkręcić bez odpowiedniego klucza... ale jak wiadomo są fachowcy :) Za śruby na allegro zapłaciłem okolo 100zł o ile dobrze pamietam :)

 

Do dzisiaj mi służa i są w bardzo dobrym stanie :)

 

Jedni uważają że szkoda pieniędzy na śruby - może i racja - ja jestem zdania jak Kolega defender :) że lepiej mieć niż nie mieć :)

 

Ale tylko ori :) Na inne szkoda pieniędzy... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam McGard. W oryginalnych VW zerwałem te wewnetrzne ząbki przy odkręcaniu a adapter skręcił się w linie śrubową. Fakt, ze sruby były niesamowicie dokręcone w serwisie (ASO):confused:. A zepsułem je kluczem krzyżakowym:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, że tak się wtrącę. Ja zacząłem stosować śruby zabezpieczające mimo iż wiem że jak ktoś się uprze na moje felaki to je odkręci. Ale zawsze mam te ziarnko nadziei że trafią się nie fachowcy tylko gówniarzeria. Też nie stosowałem takich śrub bo mieszkam na wsi. Ale kiedy zobaczyłem nowiuśkiego mietka Vito z tyłu podpartego na płytkach chodnikowych a przodem leżącego na brzuchu szybko zmieniłem zdanie. Często jeżdżę do rodziny i autko parkuję na osiedlach pod blokami a tam nie wiadomo komu mogą się spodobać. Poza tym jak trafią się kolesie niedopici albo niedoćpani to zajumają wszystko. Dlatego lepiej im tego nie ułatwiać. Bo jak będą mieli do wyboru auto z zabezpieczeniami i auto bez zabezpieczeń, wybiorą te drugie.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam oryginalne śruby VW które ładnych parę lat temu kupił ojciec do zabezpieczenia Ronali w swoim B3. Pewnego dnia przyszli po koła i nie udało się ich odkręcić właśnie dzięki tym śrubom, ukradli zwykłe śruby (po co?) które udało im się wykręcić i dekle :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi

popieram popieram ;)

panowie ja kupilem paszteta na przelomie stycznia i lutego i na wiosne jak przyszedl czas zalozyc alu okazalo sie, ze nakladka do ori srob zaginela w akcji, podjechalem do konarzewskiego, poszukiwania trwaly pare minut, bo sporo tych wzorow na przestrzeni tych kilku lat wyszlo, w koncu znalezli odpowiedni klucz serwisowy, ktorego jak sie okazalo zakupic nie moglem, odkrecili kolka, zalozyli alu, zakupilem nowy, inny komplet i heya ;)

cena w aso ~ 125 PLN. czy warto? a jakze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

lipa lipa i jeszcze raz lipa!!! jak założymy je to poprostu mamy czyste sumienie że zrobiliśmy wszystko by uchronic nasze kapcie! wszystko da sie dorobic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lipa lipa i jeszcze raz lipa!!! jak założymy je to poprostu mamy czyste sumienie że zrobiliśmy wszystko by uchronic nasze kapcie! wszystko da sie dorobic ;)

Masz rację i wszystko da się odkręcić skoro jest dokręcone. Słyszałem o złodziejach, którzy odkręcali śruby zabezpieczające zwykłymi kluczami. Ale też widziałem auta obrobione że zwykłych stalówek. Po co kusić los? I dawać gówniarzerii możliwości nauki złodziejskiego fachu? Jak to kiedyś mówili w TV - Przezorny zawsze bezpieczny -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam śruby zabezpieczające ale w sumie tez nie jestem z nich zadowolony.

Większość tych śrub zabezpieczających jest robiona ze zbyt miękkiego stopu i ma tendencje do obrabiania się, zwłaszcza przy odkręcaniu pneumatem. Dodatkowo felgi aluminiowe również mają tendencje do dociągania się na śrubach i ciężkawo to później odkręcić. Fakt, że nadal będę korzystał z tego wynalazku, ale średnio mi to pasuje, może po prostu kiedyś nie będzie takiego złodziejstwa "by żyło się lepiej..." :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos moze polecic jakies dobre sruby zabezpieczajace z allegro? bo troche ich tam jest a nie wiem na ktore sie decydowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się o takie rzeczy nie pytał ;)

Edytowane przez ekurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności