Skocz do zawartości
fonfel

jaki olej do silnika z filtrem cząstek stałych???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem nie wiem jaki olej nalać do silnika z filtrem cząstek stałych:633: słyszałem że musi być inny niż do zwykłego 1.9 TDI-PD 131 KM AWX i jakie są konsekwencje nalania złego oleju??? POZDRAWIAM;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do silika ktory posiada DPF filtr czastek stalych zaleca sie olej o specyfikacji 504-00 507-00 na temat niewlasciwego oleju wiem niewiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem nie wiem jaki olej nalać do silnika z filtrem cząstek stałych:633: słyszałem że musi być inny niż do zwykłego 1.9 TDI-PD 131 KM AWX i jakie są konsekwencje nalania złego oleju??? POZDRAWIAM;)

 

Każdy silnik trochę "bierze" oleju. A doładowane klekoty nawet czasami dużo.. Do filtra cząstek stałych musi być olej specjalnej specyfikacji który przy spalaniu wytwarza mniej popiołów które mogą uszkodzić filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te filtry czastek stałych były montowane w każdym B5 po FL?? Czy wogóle, czy w wybranych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem nie wiem jaki olej nalać do silnika z filtrem cząstek stałych:633: słyszałem że musi być inny niż do zwykłego 1.9 TDI-PD 131 KM AWX i jakie są konsekwencje nalania złego oleju??? POZDRAWIAM;)

A kto ci powiedział że w AWX jest filtr cząsteczek stałych ?

Poczytaj tu klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem nie wiem jaki olej nalać do silnika z filtrem cząstek stałych
do silika ktory posiada DPF filtr czastek stalych zaleca sie olej o specyfikacji 504-00 507-00

Tu mozesz zobaczyc jakim olejem trzeba zalac silnik z DPF, chodzi mi o B5FL, a w linku nizej jest to opisane wedlug mojego win:

http://www.bitnet.ro/vw/vindecoder/index.php?vin=wvwzzz3bz4e300601&lang=pl-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto ci powiedział że w AWX jest filtr cząsteczek stałych ?

Poczytaj tu klik

 

jak go przywoziłem od helmuta koleś powiedział że sam taki filter załorzył żeby mniejszy podatek płacić i z mniejsca powiedział że musi być stosowany inny olej.Olej był wymieniony przy 115.000km a teraz mam 121.000km troche jeszcze czasu do następnej wymianu ale lepiej sie dowiedzieć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jest nalany FUCHS TITAN GT1 LONGLIFE 5W-30 morze wiecie czy dostane taki olej w polsce???? a jeśli nie to jaki zamiennik najlepiej zastosować;) POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zalany Castrolem 0w30 edge z normą 507,00 takim zalali w niemieckim serwisie i tak mi powiedzieli u nas w ASO że ten jest do silników z filtrem cząstek stałych albo może być inny który spełnia normę 507,00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna 25

jaki olej do passata z filtrem DPF 2.0 tdi 136 km i co bedzie jak jest wlany 15w40 narazie DYMI

Edytowane przez czarna 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do PDFa olej z norma 507.00

 

jaki olej do passata z filtrem DPF 2.0 tdi 136 km i co bedzie jak jest wlany 15w40 narazie kobci

 

COS TY KURNA WLAL !! SILNIK PODTRZEBUJE OLEJU SYNTETYCZNEGO !!

 

...kopci boo pali olej !! i zarzyna Ci silnik !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna 25

zrobiłem tylko 5km.to moze bardzo sie odbic na silniku????

 

---------- Post added at 17:32 ---------- Previous post was at 16:45 ----------

 

:eek:to znaczy ze mam silnik do kapitajnego remontu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź na wymianę oleju i zalej odpowiedni, nic nie powinno się stać jak przejechałeś 5 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalej olej ze specyfikacja 504.00-507.00 jest to olej z niska zawartoscia siarki do silnikow wyposazonych w filtr czastek stalych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna 25

ten mój passat nadal dymi czy to moze być pozostałosci starego oleju (15w40) w tłumiku??? teraz nalałem 5w30 OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten mój passat nadal dymi czy to moze być pozostałosci starego oleju (15w40) w tłumiku??? teraz nalałem 5w30 OK.

 

Niewłaściwy olej przy spalaniu wytwarza popioły które uszkadzają filtr cząstek... być może filtr jest uszkodzony po jeździe na 15W40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj chwilke niech sie popioly usuna z ukladu wydechowego.

 

NIE LEJ NIGDY WIECEJ SYFU !! i czytaj ze zrozumieniem INSTRUKCJE OBSLUGI !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te filtry czastek stałych były montowane w każdym B5 po FL?? Czy wogóle, czy w wybranych??

 

np w 2,0 TDI PD

 

W żadnym.

 

jesteś w błędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności