Skocz do zawartości
Gość djmlody12

Pierscienie VW 1.9 TDI 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djmlody12

Cześć wam posiadam passata kombi z silnikiem 1.9 TDI 1Z dziś rozkręciłem cały silnik i wyciągnąłem tłoki i wyjąłem pierścionki i włożyłem je do cylindrów i nie maja za dużych przerw jaka gdzieś powinna być przerwa w tych pierścionkach w silniku Diesla, miałem słabe sprężanie. Progów za dużych nie ma na cylindrach są wyczuwalne palcem ale minimalnie. Ile kosztuje cała naprawa głowicy wymiana zaworów i wszystko próbę ciśnieniowe. Czy jak zawiozę tam gdzie robią głowice to czy mi powiedzą czy ona się nadaje na jeszcze jedno planowanie miałem już założona uszczelkę z 3 dziurkami. Czy śruby trzeba wymieniać na nowe w głowicy ?? I mam jeszcze jedno pytanko czy w kole zębatym wałka rozrządu tam idzie jakiś klinek?? Bo dziś jak ściągałem to albo mi gdzieś wypadł albo go nie było w wałku rozrządu jest miejsce na ten klinek ale w kole zębatym nie ma miejsca wiec nie wiem czy on tam idzie czy nie. Panewki mam jeszcze srebrne nie za bardzo powycierane czy tak się sprawdza ?? bo chyba jak są zużyte to są koloru miedzianego. Chodzi mi o tłokowo korbowe czy opłaca się je wymieniać na nowe czy lepiej zostawić takie jakie są. Jakiej firmy są najlepsze pierścienie ??? I czy jak zbiłem koło zębate wałka rozrządu to czy będę w stanie teraz ustawić rozrząd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kółku masz zaznaczone, jak robić te znaczki.

Robisz je na każdym kole i zdejmujesz pasek

 

 

Trochę sobie z djmlody12 pogadaliśmy.

Bywa, że pasek nie wytrzyma kilkuset km. Tak są produkowane markowe paski, które w rzeczywistości produkuje jakaś firma no name dla giganta pod jego szyldem.

Paski strzępią się, rozwarstwiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djmlody12

A i jak wygląda uszczelka bo u mnie jest coś takiego że jest po środku jest uszczelka i z jednej i z drugiej strony jest doczepiona do niej blaszka. Taka sama jak uszczelka czy tak jest normalnie czy ktoś sobie przerabiał mowa o uszczelce pod głowice z 3 otworkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności