Skocz do zawartości
Gość Damian

szyby elektryczne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian

witam specjaliści

 

mam kolejne pytanie- nie rozgryzłem jeszcze dość dobrze mojej B5..

 

Otóż sprawa się tyczy elektrycznych szyb. Gdy nacisne raz i puszczę guzik (obojętnie czy to jest panel w drzwiach kierowcy, czy przełącznik w każdych drzwiach) od elektrycznych szyb to cała szyba opuszcza się całkowicie..tak jest i w szybach z przodu i z tyłu. Jak podnosze tył i nacisne raz to jedzie tylko kawałek w góre i się zatrzymuje, gdy natomiast nacisne jednokrotnie przycisk od obojętnie której szyby przedniej to cała szyba wraca spowrotem do góry bez żadnych przerw. I teraz moje pytanie czy u was w B5 też tak jest ? W mojej B4 to jednokrotne naciśnięcie przycisku od opuszczania/podnoszenia szyby powodowało odsunięcie/zasunięcie szyby o określoną wysokość- nie chowała się całkowicie tak jak mam teraz w B5. Czy to normalne ? Bo nie wiem czy zaglądać, ewentualnie czyścić coś..pzdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za bardzo nie rozumiem Twojego opisu, ale jest tak:

w panelu kierowcy:

- przednie szyby mozesz opuszczac/podnoscic w dwa sposoby: lekko nacisniesz przycisc - szyba schodzi kawalek, jak ncisniesz do oporu to szyba sama calkowicie zmyka/otwiera sie.

- tylne szyby mozesz tylko otworzyc/zamknac calkowicie trzymajac caly czas przycisk

 

co do pozostalych drzwi (pasazer przod i tyl) to tylko mozna otworzyc/zamknac calkowicie trzymajac caly czas pzrycisk.

 

wniosek: tylko w panelu kierowcy w przyciskach od przednich szyb mozna wyczuc dodatkowy skok w przcisku pozwalajacy samoczynne otwarcie sie szyb, w pozostalych przyciskach tylko - trzymasz to sie otwiera/zamyka

 

chyba wyjasnione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

aha ok coś łapię..chodzi mi dokładniej o to, że bez względu na to czy na panelu kierowcy nacisne przycisk na krótką chwilę czy przytrzymam do końca na długą chwilę to szyba np. pasażera z przodu opuszcza się całkowicie. Nie ma takiego czegoś u Ciebie, że jak np. naciśniesz lekko to szyba opuści się o określoną wysokość ? Bo u mnie to tak czy siak jedzie cała w dół i cała do góry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często objawy które opisujesz świadczą o kolejnej "popularnej" w Paskach usterce :)

Zabrudzeniu styczników przełącznika otwierania szyb. Należy rozebrać i przeczyścić ! Nie pamiętam tylko jakie idą tam śrubki ale napewno nietypowe (jak wszystko w Paskach :) )

Miałem to samo :D

W warsztacie gdzieś chyba był opis jak rozbierać drzwi kierowcy :)

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

ok ok jutro sie pobawimy z uwagi że dzisiaj jest dzień Boży :D I dzięki za podpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego objawu to to co Jonasz mowi, brudne styki w panelu, panel rozbiera sie banalnie prosto, wystarczy plaski wkretak i torkx (nie pamietam numeru, ale cos okolo 8), wyciagasz wszystko na zewnatrz, wszystko czyscisz i spokoj, w warsztacie jest opisany sposob jak demontuje sie ten panel z drzwi (np w opisie wymiany podswietlenia w tym panelu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

ok dzieki za instrukcje panel rozebrałem, ale z braku torxa nie mogłem odkręcić zielonej płytki..troche oczyściłem z wierzchu i pierwszy raz jak uruchomiłem było przez chwile ok, ale za 2 razem znów lipa..tak więc jutro dobiorę się do zielonej płytki i powiem co i jak, a tymczasem dzieki za podpowiedzi. pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale z braku torxa nie mogłem odkręcić zielonej płytki

mówiłem że nietypowe :D

Muszę sobie kupić zestaw torxów :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

a czym czyscic ten panel do do szyb od strony kierowcy? I co dokladnie :) Czy tylko styki na plytce, czy tez w przyciskach cos siedzi :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że denaturat jest bardzo dobry do takich zabiegów :)

stary poczciwy denaturat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Benzyna ekstrakcyjna :ok:

 

HHA

 

Też dobra - nie zostawia nalotu :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w B5 jest możliwość włączenia VAGiem opcji że można sterować szybami bez kluczyka w stacyjce.

W B3 po otwarciu drzwi kierowcy moge sterować każdą szybą a w B5 potrzebny jest klucz w stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w B5 jest możliwość włączenia VAGiem opcji że można sterować szybami bez kluczyka w stacyjce.
Nie ma. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez bmateuszd

Czy w B5 jest możliwość włączenia VAGiem opcji że można sterować szybami bez kluczyka w stacyjce.

Nie ma. Niestety.

a u mnie tak jest. wyciągnę kluczyk otworzę drzwi i szyby ciągle działają a raczej to nie jest normalne chyba

Edytowane przez Domel 101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie tak jest. wyciągnę kluczyk otworzę drzwi i szyby ciągle działają a raczej to nie jest normalne chyba

 

Tylko jak długo? Idz teraz i spróbuj to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie tak jest. wyciągnę kluczyk otworzę drzwi i szyby ciągle działają a raczej to nie jest normalne chyba

 

Czy lampka wewnątrz Ci się zapala po otwarciu drzwi kierowcy (nie podczas wyjęcia kluczyka)? Jeśli się nie zapala po otwarciu drzwi kierowcy można się bawić szybami, bo mikrostyk jest walnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka zapala się zarówno po otwarciu drzwi jak i po wyjęciu kluczyka. W drzwiach LT mam uwalony styk. Naprawiałem już łączenia kabli w progu kierowcy, bo nie działał centralny, ale tam raczej nic nie pomieszałem.

Edytowane przez Domel 101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5 ma ,,podtrzymanie,, prądu na szyby po wyjęciu kluczyka ale tylko przez jakiś czas, potem moduł komfortu odłączy, tak samo jak zostawi się otwarte drzwi to gdzieś po >15 min lampki i tak gasną.

Ale nie ma tego jak np. w B3 gdzie po otwarciu drzwi kierowcy można wachlować szybami a w B5 nie.

Ja zostawiam zawsze auto otwarte na podwórku i w dzień jak świeci słońce i chce otworzyć szyby to trzeba lecieć po klucze a w B3 nie było tego problemu, prąd zawsze dostępny :brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany. winny był zamek drzwi PP. bębenek jest uszkodzony i wkładka nie odbija do końca. dzisiaj troszkę kluczem się pobawiłem i już z szybami jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności