Skocz do zawartości
Gość marek_marek

>> sonda lambda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek_marek

witam,

passat b3 91r monowtrysk na gazie - po remoncie silnika zaczął palić jak smok (17/100). mechanik nawet nie dotykał instalacji (lovato bez komputera). byłem do sprawdzenia u gazownika czy jest ok-podpiął pod analizator i stwierdził że jest ok. nie chcę się denerwować przed świętami - ale czy nie jest to aby coś z sondą lambda? nie znam się na tym - ale chyba mam takową w aucie??? :?:

czy możecie mi poradzić co należy robić?

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrVit
witam,

passat b3 91r monowtrysk na gazie - po remoncie silnika zaczął palić jak smok (17/100). mechanik nawet nie dotykał instalacji (lovato bez komputera). byłem do sprawdzenia u gazownika czy jest ok-podpiął pod analizator i stwierdził że jest ok. nie chcę się denerwować przed świętami - ale czy nie jest to aby coś z sondą lambda? nie znam się na tym - ale chyba mam takową w aucie??? :?:

czy możecie mi poradzić co należy robić?

marek

 

miernik w rękę..szukasz sondy lambda.bywa tuż przed katalizatorem lub za kolektorem wydechowym odpinasz od wtyczki mierzysz napięcie stałe, które wychodzi z sondy (waha się w granicach od 0,2 do 1V) gdy stoi na 1V to zepsuta.na wlączonym silniku sprawdź aby mogła odczytywać spaliny.

nie ma problemu większego jeżeli masz troszkę drygu do technicznych rzzeczy

Piotr

pasatoshi 1,8ABS + LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

odpinasz od wtyczki mierzysz napięcie stałe

Jak odepniesz to co podaje prad na sonde????Czytalem o pomiarach...mierzysz na zasilaniu i masa samochodu!!!Wydawalo mi sie ze pomiar powinien byc zrobiony bez odpinania sondy!!!Napisz piotrVit jak sie to dokladnie robi,krok po kroku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miernik w rękę..szukasz sondy lambda.bywa tuż przed katalizatorem lub za kolektorem wydechowym odpinasz od wtyczki mierzysz napięcie stałe, które wychodzi z sondy (waha się w granicach od 0,2 do 1V) gdy stoi na 1V to zepsuta.na wlączonym silniku sprawdź aby mogła odczytywać spaliny.

nie ma problemu większego jeżeli masz troszkę drygu do technicznych rzzeczy

moim zdaniem mierzenie w ten sposob sondy jest o d... rozbic.

 

po pierwsze, jak chcesz zmierzyc napiecie na sondzie odpinajac ja ?

po drugie to, ze zmierzysz nalezyte napiecia nie oznacza, ze sonda jest w pelni sprawna.

 

Jestem tuz po wymianie sondy u siebie. Wszyscy mechanicy i diagnosci zapewniali mnie ze sonda dziala w 100%. owszem, mieli po czesci racje, bo dzialala, ale nie tak jak nalezy. Zrobila sie "leniwa" i dalo sie to odczuc odrazu po zmianie sondy na nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw
Jestem tuz po wymianie sondy u siebie. Wszyscy mechanicy i diagnosci zapewniali mnie ze sonda dziala w 100%. owszem, mieli po czesci racje, bo dzialala, ale nie tak jak nalezy. Zrobila sie "leniwa" i dalo sie to odczuc odrazu po zmianie sondy na nowa.

 

witam!

jesli możesz shade to napisz mi jaka zauważyłes różnice po wymianie sondy. czy spalanie sie zmniejszyło? czy auto zaczeło lepiej jechać?.

z góry dziękuje a ijeszcze jedno jaką wstawiłeś sondę bo to z tego co słyszałem tez ma znaczenie.pozdro :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

jesli możesz shade to napisz mi jaka zauważyłes różnice po wymianie sondy. czy spalanie sie zmniejszyło? czy auto zaczeło lepiej jechać?.

z góry dziękuje a ijeszcze jedno jaką wstawiłeś sondę bo to z tego co słyszałem tez ma znaczenie.pozdro Rolling Eyes

oryginalny do VW Bosch, Bosch i jeszcze raz Bosch !!

 

Narazie zauwazylem roznice w reagowaniu auta na wcisniecie pedalu gazu, lepiej reaguje. Zuzycie sadze, ze takie samo, ale wiesz u mnie sonda byla tylko leniwa, ona dzialala, tylko "powoli" :) ale autko lepiej jezdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka!!!

mam pytanko jeszcze jedno jak sposobem warsztatu domowego sprawdzic czy sonda działa może ktos wie jak i gdzie trzeba cos podłączyć?ppozdro

napisz kolego jaki masz silnik, bo sond jest kilka rodzai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.8 RP na monowtrysku. sonda jednoprzewodowa. wiem że można sprawdzić oscyloskopem ale takiego nie posiadam.

ciezko bedzie Ci czyms innym to sprawdzic.

Mozna miernikiem zmierzyc V, ale taki "test" bedzie niewymierny (bezwladnosc miernika)

Mozna zmontowac sobie taki tester sondy, ale jezeli bedzie awaria sondy taka jak u mnie to tym testerem nie sprawdzisz sondy, bo ona bedzie dzialac :)

Mozna jeszcze zmierzyc rezystancje takiej sondy, ale to rowniez moze nie byc wymierne, w przypadku rozleniwienia sondy

 

A jaka ty masz instalacje gazowa ?

 

[ Dodano: Nie Gru 25, 2005 10:31 am ]

przypomnialo mi sie cos. trzeba jeszcze sprawdzic czy czujnik wody (ECT) i powietrza (IAT) dzialaja jak nalezy, poniewaz one tez wplywaja na spalanie samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pioVit

sonda wytwarza sama z siebie napięcie..poprzez reakcje chyba chemiczna wytwarzaną przy spalaniu.

jedni mówią że od 0,2 do 1V u mnie wskazuje od 0,1 do 1V.

nowa sonda NGK

i jedną końcówkę podłączasz do sondy a drugą do masy..jeżeli nic nie wskaże to do następnej "nóżki",zależy ile przewodową masz sondę.

 

u mnie jedno przewodowa..bywają 2 3 4 przewodowe..ponoć też 5.sonda kończy się wtyczką i ją rozepnij i mierz we wtyczce od strony sondy. jezeli jeden przewód to ten podaje napięcie do compa

 

pasatoshi 1,8 ABS + LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobs

Witam.

Życzę wszystkim SZCZĘSLIWEGO NOWEGO ROKU !!!!

Co chodzi o sondę moż to cos Ci pomoże,

 

http://www.magnetimarelli.pl/sondy_lambda1.htm

 

[ Dodano: Sob Gru 31, 2005 10:09 pm ]

sonda wytwarza sama z siebie napięcie..poprzez reakcje chyba chemiczna wytwarzaną przy spalaniu.

jedni mówią że od 0,2 do 1V u mnie wskazuje od 0,1 do 1V.

nowa sonda NGK

i jedną końcówkę podłączasz do sondy a drugą do masy..jeżeli nic nie wskaże to do następnej "nóżki",zależy ile przewodową masz sondę.

 

u mnie jedno przewodowa..bywają 2 3 4 przewodowe..ponoć też 5.sonda kończy się wtyczką i ją rozepnij i mierz we wtyczce od strony sondy. jezeli jeden przewód to ten podaje napięcie do compa

 

pasatoshi 1,8 ABS + LPG

 

 

kolego poczytaj sobie to,to poznasz zasadę działania sondy

 

[ Dodano: Sob Gru 31, 2005 10:11 pm ]

http://www.ngkntk.pl/Testy_dzia3ania.1344.0.html

 

[ Dodano: Sob Gru 31, 2005 10:12 pm ]

http://www.ngkntk.pl/Zasada_dzia3ania_sondy_lambda.1343.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sajmon25

Z tego co piszesz to masz zwykła instalacje gazową bez komputera i sonda lambda nie ma wpływu na spalanie więc nie ma co sie pchać w dodatkowe koszty związane z jej wymianą no chyba że bedziesz jeżdził na benzynie. Nie wiem co miałes robione podczas tego remontu silnika ale jezeli było to TPC (Tłok Pierścienie Cylinder) to masz teraz większe podciśnienie w ukladzie dolotowym a co za tym idzie samochód wiecej ciagnie gazu bo na tej zasadzie odbywa sie sterowanie dawką gazu w tym typie instalacji gazowej wiec czeka cię regulacja śrubą, a pozatym samochody na dotarciu zawsze spalaja wiecej paliwa więc z regulacją powstrzymaj sie trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podłączę się do tematu, mam silnik 1,9 TDI AVB 2001 rok, jaka sonda siedzi w tych silnikach?

Gdzie jej szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, to z rozpędu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności