Skocz do zawartości
MrWho

co to jest? Syczenie...

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :)

 

Stałem sie właśnie dzisiaj posiadaczem passata B5 98 1,8 sedan :) powiedzcie mi kochani co to moze być wyłaczam silnik i jeszcze przez jakis czas słychać takie delikatne syczenie które usepuje... tak jak by ktoś powietrze jakies spuszczał :D auto ma klime, powiedziano mi ze to klima... to prawda??

 

POZDRAWIAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Przylaczam sie do pytania!!! mam tak samo :D

pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to klima. Nie ma sie czego bac, to normalna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powoduje te syczejnie ? Juz wiem ze to klima :) Ale co z tej klimy?? To freon ( czy tam inne chłodziwo ) ucieka?? Czy cu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość telegrzes

czesc ja ci nie pomoge bo sam mam paska od niedawna ale mam terz podobny problem tylko w srodku auta tez coś syczy podczas pracy silnika a odgłos dochodzi z lewej strony klimatronika z za takiej małej kratki nie wiem jak się to nazywa i co to jest moze ktoś z was dzieki z góry pozdrawiam cze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kratka climatronica z lewej strony miesci sie czujnik temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markus227

Czujnik temperatury z wiatraczkiem lubią być zakurzone--przydałoby się delikatnie go przeczyścić,przedmuchać -wymaga to demontażu sterownika i rozebrania go" uwaga na zaczepy" -u siebie tak zrobiłem i pracuje cichutko...

 

 

1.9TDI-81KW,AFN-kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w manualnej klimie też tak może się dziać? Auto kupiłem w pazdzierniku i nie miałem okazji jej używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka :)

 

Stałem sie właśnie dzisiaj posiadaczem passata B5 98 1,8 sedan :) powiedzcie mi kochani co to moze być wyłaczam silnik i jeszcze przez jakis czas słychać takie delikatne syczenie które usepuje... tak jak by ktoś powietrze jakies spuszczał :D auto ma klime, powiedziano mi ze to klima... to prawda??

 

POZDRAWIAM!

To klima , przepływ gazu w układzie tak syczy , wyrównuja się ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalna kolej zeczy w klimie to freon wydaje takie dzwieki po wylaczeniu silnika i calej inst elektr .Posluchajcie sobie jak lodowka sie wyl to co slychac.Poz :roll: dro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz<kacik>

wiec mowicie ze to klima bo mi sie wydaje ze to raczej silniczek wentylatora chociaz tez nie mam pojecia bo zaczyna mnie to martwic wiec tez z checia poznal bym odpowiedz i czy lepiej wybrac sie z tym do mechanika pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to klima sobie syczy i nie ma w tym nic dziwnego i niepokojącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima syczy gdyż wyrównuje sie ciśnienie gdy po wyłączeniu silnika sprężarka przestaje chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również syczy klimatyzacja w okolicach akumulatora a dokładnie gdzies przy wymienniku ciepła ale słyszę to nawet gdy silnik pracuje, słysze to wewnątrz auta a na zewnątrz jeszcze głośniej.Jest to moim zdaniem zbyt głośne - nie powinno być słyszalne wewnątrz. To syczenie nie jest stałe lecz przerywane tak jakby coś co chwile ocierało i przestawało.W trybie ECON przestaje syczeć...

Czy można coś z tym zrobić?

 

I jeszcze jedno: na rurkach wymiennika ciepła są zaworki - do czego służą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi również syczy klimatyzacja w okolicach akumulatora a dokładnie gdzies przy wymienniku ciepła ale słyszę to nawet gdy silnik pracuje, słysze to wewnątrz auta a na zewnątrz jeszcze głośniej.Jest to moim zdaniem zbyt głośne - nie powinno być słyszalne wewnątrz. To syczenie nie jest stałe lecz przerywane tak jakby coś co chwile ocierało i przestawało.W trybie ECON przestaje syczeć...

Czy można coś z tym zrobić?

 

I jeszcze jedno: na rurkach wymiennika ciepła są zaworki - do czego służą?

 

W trybie ECON nie pracuje sprężarka więc i nie syczy:), a co do zaworków to służą do obsługi klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy to syczenie ma być az tak głośne zeby to slyszec w stojącym aucie z wlączonym silnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to klima któryś z kolegów napisał wyrówanienie cisnienia tak własnie jest brak ciśnienia powoduje gwałtone odparowanie czynnika i stąd te bulgotania (tak ja to słyszę) poprostu czynnik chłodzący przy cisnieniu otoczenia ma postać gazową kompresor podniosi ciśnienie i skrapla czynnik (stan skupienia ciecz) czynnik oddaje ciepło do otoczenia (analogia skraplacz z tyłu lodówki takie czarne wężonice) następnie ciecz chłodząca za zaworem rozprężającym zmniejsa ciśnienie następuje odparownie cieczy chłodzącej, procesowi odparowania towarzyszy pobranie ciepła a więc schłodzenia powietrza. moja rada krótko przed wyłączeniem silnika przejść na ECO czynnik wyrówna temperaturę w całym obiegu i nie powinno być słychać rzadnych odgłosów, polecema sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak będę robił tylko nie wiem czy przez przypadek nie przestawilem ktoregoś z zaworków na rurach wymiennika ciepła...Jak się je ustawia?

 

Czy po jakims czasie pracy klimatyzacji przestaje to syczec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak będę robił tylko nie wiem czy przez przypadek nie przestawilem ktoregoś z zaworków na rurach wymiennika ciepła...Jak się je ustawia?

 

Czy po jakims czasie pracy klimatyzacji przestaje to syczec?

 

Tam sie raczej nic nie ustawia, z tego co kojarzę to są to takie "wentylki", może pokręciłeś tylko ich zakrętkami :D

 

Nie widzę sensu przełaczania na ECON, syczy bo ma syczeć, wyłączysz auto to po kilku minutach przestanie i to zupełnie normalny objaw.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zakrętkami jeśli to sa zakrętki :D całe szczęście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności