Skocz do zawartości
makos666

Nie działa panel klimatronika B4 - 96 rok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie na wstępie chciał bym poinforować że pomimo wielu poszukiwań także w tym temacie "Faq-spis " i wielu innych nie znalazłem co mogło by mieć powiązanie z problemem mojego klimatronika w passacie B4 z 96 roku z zwłącznikiem ECON. Dla tego postanowiłem założyć nowy temet.

 

Mam problem - a mianowicie po wczorajszej zabawie z podświetleniem klimatronica, nic mi nie działa tz. wszystkie przyciski po ich naciskaniu - nic nie zmieniają klimatronik na nie nie reaguje, na wyświetlaczu klimatronika w miejscu temperatury powietrza pojawił się "napis" HE, klimatronic po włączeniu stacyjki i po jakimś czasie się sam raz załańcza a drugi raz nie ?

Nie wiem o co kaman ?

Jest może jakiś sposób na sprawdzenie błędów w mojej wersji klimatronica, bo wersje z B3 nic nie ukazują na wyświetlaczu :(

 

Panowie HELP co mogło się stać :(

 

Z góry Wielkie Dzięki za każdą podpowiedz :)

 

Ps. tak wyglląda mój klimatronik

d5fc8b6e3cf90914m.jpg

Edytowane przez makos666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy można odczytać naciskając econ i czerwony. Ale raczej to nie pomoże, wydaje mi się że coś uszkodziłeś przy 'zabawie' z podświetleniem... Naderwana taśma, źle włożona kostka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monter no właśnie nic nie daje jak naciskam Econ i czerwony, jest taki objaw jak by przyciski nie działały :(

Podłączenie pod Vaga coś wykarze ?

Edytowane przez Du?y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Monter no właśnie nic nie daje jak naciskam Econ i czerwony, jest taki objaw jak by przyciski nie działały :(

Podłączenie pod Vaga coś wykarze ?

 

nie

 

znajac zycie cos przekombinowałes jakis zimny lut albo przegrzales ktoras sciezke wymontuj to jeszcze raz przejrzyj dokladnie kazda sciezke i sprawdz luty a na koniec sprawdz tasme z tylu klimatronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luty i ścieżkę oglądał i sprawdzał mi kumpel - trochę się zna i mówił że są niby w porząsiu :(

Jak odpiąć tą taśme od strony klimatrnica ?

Bo od panelu to jest jasne tylko nie wiem gdzie ona tam dalej (do środka ) idzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luty sprawdzał i ścieżkę oglądał i sprawdzał mi kumpel - trochę się zna i muwił że są niby w porząsiu :(

Jak odpiąć tą taśme od strony klimatrnica ?

Bo od panelu to jest jasne tylko nie wiem gdzie ona tan dalej (do środka ) idzie ?

 

ja CI powiem tak mialem tez problem z modulem szyb wygladal ze jest ok wyjmowałem go chyba z 3 razy az sie wkurzylem i wzialem lutownice i przelutowałem a na wyprowadzeniach czujnika halla polaczylem dodatkowo kabelki i co sie okazalo ze wreszcie dziala a ja tych zimnych lutów pod lupa nie widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja CI powiem tak mialem tez problem z modulem szyb wygladal ze jest ok wyjmowałem go chyba z 3 razy az sie wkurzylem i wzialem lutownice i przelutowałem a na wyprowadzeniach czujnika halla polaczylem dodatkowo kabelki i co sie okazalo ze wreszcie dziala a ja tych zimnych lutów pod lupa nie widzialem

 

Też się obawiam że może ich kumpel nie skukał :(

Ps. Panowie a nie wiecie może jak odpiąć taśmę od stony klimatronika (od wewnątrz tam gdzie wchodzi do środka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć cały sterownik klimatronika. Pod panelem w rogach są zatrzaski(blaszki), podważasz i wyjdzie cały sterownik. Jak już będzie na wierzchu będziesz widział jak go rozebrać, przedzwoń miernikiem taśmę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monter dzięx za podpowiedź :)

Po południu się będe musiał za to zabrać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i popołudniowa praca nie przyniosła żadnych rezultatów :mad:

Po sprawdzeniu Vag-iem wykryliśmy z kumplem tylko jeden błąd - 01274035

-01274 - kod Vag - motor klapy nawiewy powietrza

-035 - kod klimatronka- licznik błędów potencjometru klapy przepływu powietrza

Panowie pomocy - przecież ten błąd nie mama chyba nic wspólnego z nie działającym panelem (znaczy się przyciskami na nim) bo jak Vag sprawdzał sobie klimę to na panelu pojawiały się różne funkcje i jak sprawdzał sam panel to wszystkie parametry się wyświetlały-zmieniały się.

Dodam jeszcze że wszystkie bezpieczniki sprawdzone, taśma sprawdzona ma przejście, cały sterownik wyjeliśmy i wydaje się tam być wszystko w porzątku - luty i ścieżki, nie mamy pojęcia o co w tym wszystkim chodzi :)

 

Istnieje taka możliwość jak jakieś zbokowanie panela ?

 

Dodam że jak uruchamiam samochód po włączeniu stacyjki na wyświetlaczu panela jest wszystko w porządku ale po jakimś czasie jak włańcza się samoczynnie klimatyzacja (tak jak by wchodziła w tryb awaryjny?), w miejscu gdzie pokazują się stopnie Celcjusza pojawia się jakieś HE - co to może być,

Mam może ktoś kod do ponownego programowania klimatronika z Passata 2.0 115 KM z 1996 roku bo szukałem już chyba wszędzie i nie znalazłem :(

Za wszystkie rady z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag Ci nie pomoże - szukaj tam gdzie popsułeś... najlepiej jakbyś podmienił panel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monter też już o tym myślałem ale nie mam od kogo panelu wytrzasnąć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość poszła z góry dziex za schemacik i za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prześlij na mój adres [email protected] to ci wyśle schemat i napisz czy wentylator się włącza i po jakim czasie

 

 

Misiomis dzięx za schemacik i opis Twojej usterki ;) ale u mnie nie pomogło wszystko niby sprawdzone - tj. + , masa jest doprowadzana - wszystko niby gra i zapodaje do panelu a przyciski na panelu nie działają :( chyba będe musiał panelu nowego szukać :(:(:(

 

Ps. może jeszcze ktoś coś podpowie czemu mogą te przyciski na panelu nie reagować ? Pleasss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności