Skocz do zawartości
djcarol

Niedogrzany silnik. Wina termostatu czy problem z gazem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poniekad ten temat byl juz walkowany, choc niekoniecznie.

 

Mam problem z termostatem - nie utrzymuje odpowiedniej temperatury.

 

Co prawda na postoju temperatura dochodzi prawie do 90 'C, w "ruchu", przy 100 km/h - spada ponizej 70'C.

 

Auto posiada sekwencyjna instalacje gazowa, ktora zalacza sie dosc szybko, tj. przy aktualnych warunkach ok. 1-1,5 km, a wiec przy 30'C.

 

Od razu na mysl przyszedl mi termostat ALE na tym forum byl juz poruszany problem z zle zalozonym dolotem powietrza w przypadku gazu.

 

Pytanie:Czy ewentualny problem z gazem da sie wykluczyc i pozostaje wymiana termostatu, czy tez najpierw udac sie do eksperta od instalacji gazowych i sprawe sprawdzic i potem zabierac sie za termostat?

 

Z gory dzieki za wskazowki!

 

--

Pozdrawiam!

 

Karol

Edytowane przez djcarol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej termostat, dolot powietrza niema tu nic do rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej termostat

raczej na pewno.

wymień nie kosztuje dużo a pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tasman72

Miałem to samo . Wymieniłem termostat i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniony - 90'C non-stop bez wzgledu na warunki lub teren.

Dzieki za pomoc!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie mogą być konsekwęcje jazdy na krotkich odcinkach na niedogrzanym silniki z uszkodzonym znaczy sie otwartym termostatem. (wykluczmy turbine) co sie moze stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maruder101

Kolego djcarol mam do Ciebie wielką prośbę: mam identyczny silnik i też czeka mnie wymiana termostatu - mógłbyś podrzucić mi krótki opis i trochę fotek jak to sprawnie przeprowadzić?

No i jeszcze jedno: czy jest to normalne, że w momencie uruchomienia silnika cały czas kręci się jeden wentylator (ten bliżej osi samochodu) ???

Edytowane przez maruder101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego djcarol mam do Ciebie wielką prośbę: mam identyczny silnik i też czeka mnie wymiana termostatu - mógłbyś podrzucić mi krótki opis i trochę fotek jak to sprawnie przeprowadzić?

 

Spuszczasz płyn, odkręcasz dwie śruby od króćca, wyciągasz "stary" termostat , montujesz nowy wraz z nowym oringiem ,skręcasz wszystko i nalewasz płyn.;)

 

wymianatermostatu.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jedziesz do ASO, 100 złotych zostawiasz i zrobione, tak jak jam to uczynił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo jedziesz do ASO, 100 złotych zostawiasz

 

No, no ... w Łodzi sama wymiana płynu to 200 PLN ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień termostat na 100% mialem to samo im szybciej tym chłodniej he he teraz ciepełko aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - podepnę się tutaj.

Jak szybko silnik powinien osiągnąć normalną temperaturę pracy (1.9 TDI 110 KM) i czy jest to w większości 90 st czy tak jak w instrukcji obsługi +/- dwie kreski ?

U mnie prawie nigdy nie osiąga 90.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg wskazania ma stać na 90, ewentualne różnice "o włos". Jest trochę wątków na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maruder101

Dzięki JurekW! Teraz już mam obraz gdzie dokładnie go szukać. Wygląda to na prostą sprawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego 90 to powinien trzymac caly czas.przy tych warunkach pogodowych moj łapie po jakichs 4 kilosach.wcześniej jak miałem walnięty to mogłem przejechac cholera 20 kilometrów i doopa nadal 70 na piecu;/

sam wymieniałem i to żadna filozofia

tylko śróbek nie pogub bo lipa sie zrobi::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maruder101

No i po sprawie. Nowy termostat Wahler i nie widzę nic innego jak 90 stopni na wskaźniku chwilkę po odpaleniu silnika - rewelacja ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem termostat jakiś tysiąc km temu, teraz niestety znów coś się dzieje ze wskazówką - podczas jazdy spada na blacie do 80st.

Załączam log CSV z VAGa. Jag widać przez większość jazdy jest ok ~86, najniżej spadło do 82 (temp spada przy dodawaniu gazu).

Przed wymianą termostatu wskazówka była na 90 i ani drgnęła. A teraz nawet jak na VAG jest 87 to na blacie wskazówka spada pomiędzy 80 a 90. Jak widać w załączniku, temp wzrasta do 90 na postoju.

Czy takie spadki są OK czy termostat znowu do wymiany?

LOG-01-001-xxx-xxx.XLS

Edytowane przez migor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień czujnik temperatury płynu, tylko na oryginał a nie na podróbkę, i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik0207

silnik osiąga temperature 70 stopni po przejechaniu 10 km. termostat wymieniony, po dłuższej jeździe dochodzi do 90 stp . górny wąż twardy ale płynu nie wyrzuca . na trasie temperatra spada do 70 . o co tu chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli termostat ok .to sprawdz czujnik temperatury.

Edytowane przez darecki_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności