Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

znajomy tokarz proponuje mi zrobienie dystansów (gr 15 mm) czy można zrobić metalowe dystanse??

niby pare osób tak jeździ ale czy nie będą zbyt ciężkie?? muszą być aluminiowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pol kilo roznicy to nie problem bo samo kolo wazy kilkanascie kilo.

a co do korozji to sam nie wiem co jest gorsze - puchniecie i wzery od soli w aluminiowych czy rdza w stalowych.

namow tokarza aby wykonal dodatkowe otwory 5x100 obok 5x112, dystanse beda lzejsze i latwiej "sprzedawalne"

no i powodzenia w zrobieniu pierscienia centrujacego, na 15 mm to moze sie nie udac.

a jak zrobisz przelotowe to klopoty z wywazeniem kol murowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można zrobić metalowe dystanse??

Kumpel w Audi A4 mial stalowe i bylo ok roznica tych paru kilogramow niema wielkiego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystansy powoduję dłuższą dźwignię dla wahaczy. Auto wcale nie musi wówczas prowadzić się lepiej. Ja bym nie kombinował w ten sposób. Pomijam fakt bicia kół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wcale się do takich kombinacji nie spieszę, poprostu kupiłem na lato 17'' felgi od nowego leona i mają et 54 i co tu dużo mówić jak dla mnie za bardzo się chowają w nadkolach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kumpel w Audi A4 mial stalowe i bylo ok roznica tych paru kilogramow niema wielkiego znaczenia.

 

mylisz sie kolego bo ma.. dystanse naleza do masy nieresorowalnej i po to sie stosuje lzejsze fele zeby to ograniczyc a nie dokaldac 2 kilo dystansem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO primo !!

 

dystanse na kola napedowe musza byc specjalne !! dystanse przykrecone do osi a dopiero do dystansow fela..inaczej obetniesz sruby !! przy ostrym ruszaniu fela zetnie sruby !!

 

PO ultimo !!

 

MASA NIERESOROWANA wzrosnie..to po cholere pakujesz alusy ?? a zachwilke je dociazasz ??

 

 

pomijam fakt ze dystanse na kolach tylnych poprawiaja znaczaco zachowanie samochodu (ja mam alu 20mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dystanse na kola napedowe musza byc specjalne !! dystanse przykrecone do osi a dopiero do dystansow fela..inaczej obetniesz sruby !! przy ostrym ruszaniu fela zetnie sruby !!

 

chyba nie wiesz co piszesz... sorki ale glupota... bez urazy kolego ;)

 

czy bedzie przelotowka czy przykrecany to to samo i mozna stosowac na obu osiach

 

sprzedaje to juz troche a moj kolega juz ladnych pare lat... nawet w sportach sa stosowane przelotowe... a przykrecane sa wtedy jak nie starcza srub na przelot... lub zmienia sie rozstaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A posiada ktoś rysunek techniczny :-P bo chce dorobić w pracy a na necie akurat do Passata b5 fl nic nie umiałem znaleźć taki na 20mm mocowany do piasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w leonie miałem dystanse 20mm do et 35 , w A4 miałem 20mm do et 43 . W cc mam 17mm do et 41.

 

Żadne auto nie miało problemów z biciem, nigdy nie było problemów ze śrubami, a każdorazowo prowadzenie auta poprawiło się na plus.

 

W leonie jednak samochód wolniej reagował na ruchy kierownica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności