Skocz do zawartości
Gość Tomek051

Passat B6 3C po prostu zgasł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek051

Wiem że temat był wielokrotnie poruszany ale żądnego nie mogę przypisać do swojego problemu i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. MOże ktoś obecnie miał taki problem to prosze o pomoc.

Rzecz ma się natsępująco:

 

Mam Passata z 12.2005 r. B6 w nowej budzie 2.0TDI 140 Km, ma przejechane 115 tyś km

Na skrzyżowaniu podjechałem stanąłem, a kiedy chciałem ruszyć okazało że silnik zgasł..

Odpalił za czwartym razem ale pochodził nierówno przez chwilę i znowu zgasł, później już nie odpalił.

Zawiozłem go do mechanika na komputerze nie wykazało żadnych błędów a samochód niechodzi.

Mechanik ustawił wałek rozrządu bo się przestawił, samochód odpalił jeździł około 10 km potem znowu zgasł w trakcie jazdy. Podejrzenie pada na pompę paliwową, ale tak naprawdę nie wiadomo jaka jest przyczyna. Ogólnie pmożna podsumować samochód raz chodzi raz niechodzi.

 

Czy któś miał podobny problem z passatem z tego roku? Prosże o pomoc!

Piszę z warszawy czy któs zna fachowca, który zna się na rzeczy i bez wymiany części na chybił trafił powiedziałby co jest przyczyną?

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ekoman
:/ przypomnial mi sie czyjs post z podobnymi objawami, kombinowaniem, podlaczaniem komputera etc.. o ile pamietam skonczylo sie na filtrze paliwa :o chociaz przyczyn moze byc z 1000..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek051

Dostałem własnie telefon od mechaników powiedzieli, że pompa paliwowa w baku.

Czy ktoś zna się na tych pomapach czy ma dostęp do nowych lub używanych.

 

Nowa pompa ponad 800 zł

 

Dam znać później czy faktycznie to pompa i czy samochód działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damcar
Dostałem własnie telefon od mechaników powiedzieli, że pompa paliwowa w baku.

Czy ktoś zna się na tych pomapach czy ma dostęp do nowych lub używanych.

 

Nowa pompa ponad 800 zł

 

Dam znać później czy faktycznie to pompa i czy samochód działa

 

 

wystarczy ze wymienisz wklad w pompie ja zaplaciłem 350zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek051

czy wkład można kupić w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj o darmowa akcje 20M5 to wlasnie na temat pompy w zbiorniku.o symbolu E i nizej sa wymieniane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emanueln
czy wkład można kupić w serwisie?

kupowalem używane i podróby i problem pozostawał. niestety jest to wydatek za pompe 820zł, ale nic sie nie poradzi. teraz przynajmniej auto mi chodzi i jak narazie mam spokój. nie opłaca sie kombinować z częściami z chin czy używanymi - akurat jeżeli chodzi i pompę paliwa. Pozdroo

 

akcja 20M5. Wie ktoś konkretnie, że wymiana pompy sie należy nieodpłatnie? Ja zaplaciłem 820zł i nie wiem czy nie powinienem wystąpić o zwrot kosztów. symbol mojej starej pompy był bez żadnego oznaczenia literowego, więc jeszze przed oznaczeniem "A". A w serwisie oczywiscie nikt mi nie powiedział - ździercy na maksa - Poznań - Krańcowa - Tradex

// Zgodnie z punktem 2.4 Regulaminu nie powinno się pisać kilku postów po kolei.

// Chcąc coś dodać do swojej ostatniej wypowiedzi należy edytować swój post.

// kazio

Edytowane przez kazio
scalono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość komaris

Jeżeli chodzi o akcje serwisowe (m.in. wymiana pompy paliwa w zbiorniku) to są one przyporządkowane do konkretnych samochodów. Nawet auta z jednego roku nie wszystkie muszą być objęte tą samą akcją. Wystarczy zadzwonić do dowolnego serwisu VW w kraju podajesz nr nadwozia i powinni odpowiedzieć jakie akcje były w samochodzie robione, nawet za granicą, jeżeli auto sprowadzone. Albo jaka akcja powinna być zrobiona. Ja nie załapałem się na pompę paliwa. W ubiegłym tygodniu wymieniali mi przewód do turbo na czerwony podobno mocniejszy.

Przed wymianą pompy również gasł, a komputer pokazywał błędy w rozrządzie, i coś tam jeszcze.

Edytowane przez komaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość avionik

ja wymieniałem pompe paliwowa w zbiorniku . miałem podobne obiawy ,pokusiłem sie o regeneracje ale po regeneracji wytrzymała 2 tyg, nie prawdą jest że mozna wymienic sam wkład bo pompa jest zaciskana nie rozbieralna i tylko magicy ja potrafia otworzyć ale wychodzi to tak jak u mnie czyli pomoc na jakies 2 tyg.

 

Rada.--- do momentu wymiany pompy musisz jeżdzić na poziomie powyzej połowy zbiornika .taki stan gwarantuje grawitacyjne zasilanie nawet z uszkodzaoną pompa. Jak juz stanie to zdejmij pokrywke z filtra paliwa i zalej go paliwem .i odpali odrazu . nie kręć go rozrusznikiem bo nie zassie! ja tak jezdziłem jakies 2 miesiące puki nie kupiłem pompy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Brombol

Witam

 

Ja mam podobne auto B6 z 2006 roku, dostalem pismo z VW ze w pompie paliwa wykryto usterke wlasnie w tym roczniku i bezplatnie mi ja wymienia. Tak tez sie stalo, oprocz tego mialem odrazu zrobiony przeglad.

 

Fakt ze u mnie dzialo sie to w UK gdzie mieszkam, ale wydaje mi sie ze to samo powinno obowiazywac Polsce czyli tez gratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w moim Passacie 2006 2.0 Diesel 140 KM DSG przy włożeniu kluczyka słychać jakieś buczenie z tyłu samochodu jakby z bagażnika jak ruszę nieraz buczy a nieraz przestaje. Podczas jazdy jak jadę spokojnie do 2 tys obrotów to jest ok,ale jeżeli

wcisnę pedał gazu to samochód zaczyna się dławić jak odpuszczę jedzie normalnie.Czy to może pompa paliwa w zbiorniku jest na wykończeniu, dodam że jeżdżę na pełnym zbiorniku.Proszę o pomoc i namiary na kupno pompy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o akcje serwisowe (m.in. wymiana pompy paliwa w zbiorniku) to są one przyporządkowane do konkretnych samochodów. Nawet auta z jednego roku nie wszystkie muszą być objęte tą samą akcją. Wystarczy zadzwonić do dowolnego serwisu VW w kraju podajesz nr nadwozia i powinni odpowiedzieć jakie akcje były w samochodzie robione, nawet za granicą, jeżeli auto sprowadzone. Albo jaka akcja powinna być zrobiona. Ja nie załapałem się na pompę paliwa. W ubiegłym tygodniu wymieniali mi przewód do turbo na czerwony podobno mocniejszy.

Przed wymianą pompy również gasł, a komputer pokazywał błędy w rozrządzie, i coś tam jeszcze.

 

 

 

W serwisie jest taki program ja Elza i po numerze nadwozia można dojść co producent zaleca wykonać w danym aucie jaką Akcję serwisową dlatego jedni łapią się na bezpłatną usługę zaś inni muszą zapłacić i nie ważne że auto jest z tego samego roku co te podlegające aukcji jak nie ma na nie przewidzianej akcji to trzeba zapłacić za usługę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdy auto sprowadzilem z Francji uzywane 2006, samochod stoi juz z popsuta pompa na ulicy i lapie sie ze wzgledu na model i producenta pompy, to czy serwis ma obowiazek wymienic mi gratisowo pompe paliwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jesli faktycznei sie lapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bąkol
Ja mam passata 2.0TDI 140KM manual i mam podobnie jak wkLadam kluczyk to slychac buczenie z tylu auta to jest pompa paliwa ale to jest normalne i trwa ok.2sekundy a potem jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie takim burczeniem właśnie sie zaczęło. Potem trochę dłużej poburczało i przestawało. Po czym do burczenia doszła trochę nierównomierna praca silnika i ... w końcu się zatrzymał na amen :) Pompa :) Ta przy zbiorniku :) Wszystko przy przebiegu około 140tyś. W ASO dowiedziałem się, że wszystkie akcje serwisowe są zrobione w moim aucie więc ... trochę kosztowało :mad:

 

Czas od burczenia do nierównomiernej pracy około 2-3 tyg. Jak zaczął się ksztusić i dławić to akcja potoczyła sie już błyskawicznie. 2 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj pasek tez zaczal burczec i to dosyc glosno (wokolicach zbiornika paliwa)pomny wielu uwag z forum ze jest to czesta przypadlosc b6(a wyjazd na wakacje za pasem) ,kupilem sam wklad(czyli pompke) za 570zl na aleggro wymienilem sam okolo 1 h nie jestem zadnym mechanikiem czasami lubie bogrzebac w smarach.Gdzies na forum jest dokladny opis jak i co po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem

jechałem pod górkę nagle auto straciło moc i zgasło rozrusznik kręcił ale nie podawał paliwa do filtra(wiem bo przed filtrem paliwa mam założony taki mały przeźroczysty filer) po jakimś czasie odpalił pochodził chwile bardzo dymił na biało takim żrącym dymem i zgasł zadzwoniłem po kumpla żeby mnie odholował ale przed tym samochód zapalił nie zgasł ale pracował nie równo i dymił ja go też nie gasiłem żeby mieć wspomaganie gdy dojechałem do mechanika auto zdawało się pracować normalnie tylko spalanie w komputerze bardzo wariowało od 0.5l do 50l mechanik powiedział że to może być jakiś przekaźnik albo coś z oprogramowaniem jutro jadę się dowiedzieć co w trawie piszczy

 

myślicie że to pompa?? a co do tej akcji 20M5 to w serwisie robią ją darmowo po gwarancji czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda akcje fabryczba robia darmowo niezaleznie od wieku auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślicie że to pompa?? a co do tej akcji 20M5 to w serwisie robią ją darmowo po gwarancji czy nie??

prawie na100% pompa , miałem bardzo podobne objawy i wymieniłem pompę ,pomogło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności