Skocz do zawartości
SlawekS

Czujnik liczby obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie wczoraj wymieniałem sobię osłonę przegubu prawą bo mi pękła. Wymieniłem ją przez wykręcenie półosi ze skrzyni biegów. I dzisiaj rano zapaliła mi się kontrolka od ABS i taka z trójkącikiem. Podłączyłem komputer i wyszedł mi błąd G45 - czujnik liczby obrotów przód prawy, nieprawidłowy sygnał. Czy czegoś nie założyłem podczas montowania spowrotem przegubu czy poprostu czunik uległ uszkodzeniu. Po usunięciu błędu przejade jakieś 20m i zapala się od nowa. I czy nie orientujecie się ile ewentualnie kosztuje nowy?? Dodal że zauważyłem że pękła mi guma od czujnika ABS i było tam troche rdzy, czy to moze miec cos z tym wspolnego??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

często się zdaża, że zmieni się położenie czujnika podczas grzebania przy przegubach.

Popraw go, najlepiej go wyciągnąć i przeczyścić potem dobrze wcisnąć na swoje miejsce.

jesli faktycznie jest uszkodzona izolacja, może to wskazywać na jakies zwarcie.

Nowy powinieneś dostać na allegro za jakieś 120 pln, o aso nie pytaj ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie orientujecie się może jak wyciągnąć ten czujnik?? On jest wkręcany czy jakoś wciskany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie orientujecie się może jak wyciągnąć ten czujnik?? On jest wkręcany czy jakoś wciskany??

jest wciskany.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Wyjąłem go, przeczyściłem i wszystko ładnie działa. Punkcik dla Ciebie

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wymianie czujnika potrzebna jest jakas tuleja zaciskowa (443 927 817 ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przy wymianie czujnika potrzebna jest jakas tuleja zaciskowa (443 927 817 ) ?

ona musi być, i jeżeli masz czujnik obsadzony to ona tam jest ;)

dobrze jest ją wymienić razem z czujnikiem ale nie trzeba.

tulejka kosztuje u Gajosa 47 pln i jest dostępna od reki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie chcę wymienić ten czujnik ale nie wiem jak się dostać do tych kostek które wchodzą w nadkole. Chcę je rozpiąć i wpiąć nowy czujnik. Może ktoś pomóc?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez marifo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności