Skocz do zawartości
pogromca

Kontrola przepalenia zarowki w 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Fajna funkcja, spotykana w Audi, niestety w Passatach nie występuje w żadnej wersji.

Fani VW na zagranicznych forach również interesują się tematem i głowią się jak to aktywować w naszych Passatach.

Jeżeli jest ktoś zainteresowany to polecam poczytać dwa tematy:

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=80035

http://www.gti-tdi.de/board2/index.php?page=Thread&threadID=3898

Za oceanem fani VW przekładają zegary z Superba do Passata aby aktywować kontrole oświetlenia-problem jest z podświetleniem zegarów i tarczą prędkościomierza.

Użytkownicy niemieckiego forum aktywowali tą funkcję, ale tylko w najnowszych zegarach od Passata ( od modelu roku 2004) poprzez modyfikację eepromu. Nikomu nie udało się jak na razie aktywować tej funkcji w starszych zegarach, których jest zdecydowana większość.

Ja mam te starsze zegary (2002) i również robiłem na nich swoje testy.

Ostatecznie wczoraj odniosłem sukces:D

Udało mi się zidentyfikować odpowiednie adresy i wartości w strukturze eepromu licznika odpowiedzialne za tą funkcję. Zrobiłem dwa zdjęcia mojego testowego licznika, które to potwierdzają.:)

Czyli teraz praktycznie każdy passat 3BG może mieć taką fajną funkcję.

Jeden komunikat dotyczy przepalenia się jakiejś żarówki (mijania przód/tył,drogowe), a drugi dotyczy przepalenia się żarówki światła STOP.

Stan oświetlenia kontroluje specjalny moduł-przekaźnik ( nr 4B0919471A) który trzeba wpiąć w instalację świateł. Do licznika trzeba poprowadzić dwa przewody na pin nr 6 i 16 niebieskiej kostki ( w schemacie są te piny opisane jako wolne/nieużywane ale w rzeczywistości są podłączone), komunikaty nie pojawiają się gdy na te piny przyłożona jest masa. Trzeba również zmienić kodowanie licznika na +08.

 

No dobra to podaję teraz co trzeba zmienić w eepromie licznika. Dodam że na obecną chwilę nikt jeszcze tego na żadnym forum nie wykrył:

 

Adres --------- wartość

1E9 ----- A9 (oryginalnie jest AA)

1F7 ----- 3B (oryginalnie jest 01)

 

Potem należy zmienić kodowanie licznika na +08.

 

Proszę o wypowiedzi co o tej funkcji myślicie itp. a ja jeszcze zbiorę trochę informacji na ten temat i dopiszę w tym wątku.

 

Aha i proszę pamiętać, że nie biorę odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenia, jak ktoś się nie za bardzo zna to niech lepiej nie kombinuje bo przez jakiś błąd można spowodować np., że autko nie odpali.

 

Musiałem to dopisać.

 

Pozdrawiam

 

 

lightsfmr7.jpg

Shot with DMC-FX9 at 2008-11-11

 

brakelxa0.jpg

Shot with DMC-FX9 at 2008-11-11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa :)

 

Mam tylko jedną prośbę - mógłbyś opracować łopatologiczną instrukcję przekodowywania licznika tak, byśmy mogli to powiesić w warsztacie?

 

Jeśli to zadziała, to za zgodą autora można by to było przetłumaczyć na angielski i ew puścić dalej w świat. Oczywiście trzeba tą metodę jeszcze zweryfikować.

 

P.S.

Mógłbyś napisać na jakiej podstawie doszłedeś do takich, a nie innych wartości? Chyba nie strzelałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, opracuję instrukcję jak to zrobić i wstawię tutaj. Co do samej metody, to jest ona zweryfikowana i działa, testy przeprowadzałem na liczniku 3B0920847E (pełny FIS) i na 100% w tym liczniku można aktywować kontrolę przepalenia się żarówki. Na niemieckim forum z mojego linku jest podane jak aktywować tą funkcję w liczniku 3B0920849A i 3B0920829A. Natomiast nie testowałem liczników z 1/2 FIS i bez FISa bo takich nie mam, ale struktura eepromu jest taka sama jak w 847E, więc powinno działać, pytanie tylko czy w tych licznikach jest fizycznie kontrolka na tarczy.

No i jeszcze ten moduł, który to kontroluje. Wkrótce powinienem go mieć i dopiero jak wszystko zmontuję razem, będzie można temat umieścić w FAQ.

Doszedłem do tego analizując i porównując różne wsady z liczników passata i skody superb, która ma tą funkcję aktywną. Czasochłonne ale opłacało się:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie gratuluję i czekam na dalsze informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki.Super sprawa.Ja też tak chcę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W superbie ta pierwsza kontrolka (plus trzy piknięcia) odpowiada też za awarie układu samopoziomowania xsenonów, trzeba to wsiąść pod uwagę, jeśli komuś kseny nie chodzą ;)

Co do superba, może wiesz jak uaktywnić funkcję składania luster po załączeniu alarmu z pilota ? :)

Powiedz, czy przez złącze obd pójdzie czy tylko bezpośrednio w liczniki ??

tak czy siak zegary trzeba wymontować by podłączyć dodatkowe piny ?

vdcpro sobie z tym poradzi ? może znasz konkretny adres i wartości na jakie to trzeba zmienić ? :)

Jeśli nie vdc to jaki program ?

Generalnie super sprawa by była ...

Pozdrawiam i dalszych sukcesów w tym temacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do układu samopoziomowania w passacie to wg schematu jest połączenie z licznikiem pod pin nr 21 zielonej kostki, więc możliwe że kontrolka jest ta sama, ale co innego ją wywołuję.

Tak, przez złącze diagnostyczne pójdzie, potrzebny jest fejs, który potrafi odczytać i zapisać eeprom licznika. Ja używałem starego vag tacho 1.7 którego kupiłem na allegro gdzieś z 1,5 roku temu jak wymieniałem licznik na duży FIS. Niepewny sprzęt ale nic nie zepsuł:).Zegary trzeba wymontować, aby podłączyć te dwa dodatkowe piny. Co do vdc to nie wiem bo nie używałem nigdy.

A adresy i wartości przecież podałem w pierwszym poście.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stan oświetlenia kontroluje specjalny moduł-przekaźnik ( nr 4B0919471A) który trzeba wpiąć w instalację świateł. Do licznika trzeba poprowadzić dwa przewody na pin nr 6 i 16 niebieskiej kostki ( w schemacie są te piny opisane jako wolne/nieużywane ale w rzeczywistości są podłączone), komunikaty nie pojawiają się gdy na te piny przyłożona jest masa. Trzeba również zmienić kodowanie licznika na +08.

 

Gratulacje, fajna sprawa.

Co prawda nie mam pełnego FIS-a, ale kontrolkę chyba mam:

8546mfa_2.jpg

 

Tak sobie kombinuję jakby to podłączyć pod włącznik świateł, żeby przypominało o włączeniu świateł ;-) Bez modułu kontrolnego.

Dlatego mam pytanie, czy sygnalizacji kontrolką towarzyszy dźwięk beepera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli już wiadomo że kontrolka jest:)

Tak, dźwięk buzzera jest podczas pojawiania się kontrolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniala sprawa.

 

Już zdażylo mi się że ktoś przez radio CB informowal mnie o spalonej żarówce.

 

Mam pytanie na czym polegają poniższe operacje (czy sa potrzebne jakieś urządzenia)

 

Trzeba również zmienić kodowanie licznika na +08.

No dobra to podaję teraz co trzeba zmienić w eepromie licznika. Dodam że na obecną chwilę nikt jeszcze tego na żadnym forum nie wykrył:

Adres --------- wartość

1E9 ----- A9 (oryginalnie jest AA)

1F7 ----- 3B (oryginalnie jest 01)

Potem należy zmienić kodowanie licznika na +08.

 

 

Czekam na instrukcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na 1/2 fis działa ? Pytanie retoryczne bo pogromca napisał ze nie wie :( a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już jest wątek o bajerowaniu licznika to może ktoś wie jak zrobić coś takiego jak np w audi a6 by po włączeniu zapłonu w jego górnej części w kolorze pomarańczowym ukazał się napis OK (o ile komputer auta nie wykryje żadnego błędu)

być może jest to związane z uaktywnieniem informacji o przepaleniu się żarówek

Edytowane przez Mr. X
literówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem na 1/2 fis ale na 90% będzie działać (w skodzie superb działa i bez fisa), trzeba spróbować, najwyżej nie zadziała i tyle.

Napisałem wszystko co trzeba zrobić, jeżeli ktoś chce to może sobie potestować czy się pojawi kontrolka, ale to dopiero jakaś część drogi do w pełni działającej kontroli świateł, bo bez sygnału z przekaźnika licznik będzie cały czas sygnalizował awarię świateł, trzeba więc teraz podłączyć przekaźnik (numer 387) taki http://www.allegro.pl/item476734287_przekaznik_387_swiatel_vw_audi_skoda_4b0_919_471.html

Nie jest to też sprawa super prosta bo każdy kabel od poszczególnej żarówki musi przejść przez ten przekaźnik, a nie wszystkie kable są łatwo i blisko dostępne niestety. Przednie światła to pół biedy bo od włącznika można wziąć, ale z kolei przekaźnik ma wejścia na lewe i prawe światła a z przełącznika idzie jeden przewód i dopiero później gdzieś się rozgałęzia na dwie lampy, pewnie niedaleko samych lamp.

Także trzeba to jakoś pomału ogarnąć i wymyślić jak to najlepiej podłączyć, bo ciągnięcie kabli od każdej lampy do przekaźnika to mi się nie bardzo uśmiecha:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a na 1/2 fis działa ? Pytanie retoryczne bo pogromca napisał ze nie wie :( a szkoda.

 

Juto się pobawię z takim licznikiem bo mam taki, który gość mi zostawił jak mu wymieniałem, bo robił przekładkę z anglika. Napiszę jakie będą efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam po co tyle zachodu ...

 

jeśli chodzi o przednie światła to:

 

1. nie sposób nie zauważyć braku swiatła

2. jak to się ma do Xenonów

 

na tył kontrola by się faktycznie przydała ....

 

PS: w moim pierwszym passacie z 78 roku miałem kontrolę przepalonych żarówek (oczywiście bez FISa) .... czy aby koncen VW się nieco nie uwstecznia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do listy czekających na 1/2 fis. Generalnie super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dziś testy na liczniku VDO V08 3B0920927 A z mały FIS-em, ale bezowocnie.

Zmieniłem wartości w eepromie i kodowanie licznika na +08 ale nic to nie dało. Chyba, że trzeba jeszcze coś zrobić ??? Chyba, że piny 6 i 16 muszą być podłączone, bo u mnie wiszą w powietrzu, bo mam licznik na stole podłączony. Nie wiem czy licznik nie musi byc podłączony do auta, zeby to zadziałało.

Edytowane przez malczykos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robiłem dziś testy na liczniku VDO V08 3B0920927 A z mały FIS-em, ale bezowocnie.

Zmieniłem wartości w eepromie i kodowanie licznika na +08 ale nic to nie dało. Chyba, że trzeba jeszcze coś zrobić ??? Chyba, że piny 6 i 16 muszą być podłączone, bo u mnie wiszą w powietrzu, bo mam licznik na stole podłączony.

 

a mnie się wydaje, że na małym fisie nie da rady tej opcji uruchomić gdyż w jego górnej części wyświetlacza są kontrolki a przy pełnym fisie w górnej częśći wyświetlane są komunkiaty z radioodbiornika/navi oraz o ewentulanych usterkach/brakach płynów etc. i właśnie m.in. w tym miejscu wyświetlane były by informacje o przepalonych żarówkach po odpowiednim zakodowaniu licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w małym Fis-ie jest kontrolka od przepalonej żarówki w dolnej linii ostatnia po prawej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności