Skocz do zawartości
Gość paweltouran

System skandynawski=odpalanie na swiatłach - cieżko odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paweltouran

Witam mam kolejny problem z Touranem. Pojechałem skasować błąd na komputerze, gościu zaproponował mi ze wrzuci mi system skandynawski (odpalanie na światłach). Zanim mi wbił ten system to samochód palił praktycznie na dotyk. Od tamtego czasu mam warzenie ze samochód dłużej kręci. Czy to może być spowodowany przez ten system?

Edytowane przez paweltouran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paweltouran

 

Sprawdź stan i ładowanie aku , wykasuj tą funkcję, skoro do tej pory palił "na dotyk".;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz jaki jest spadek napięcia przy rozruchu na klemach.Nie wierzę by oświetlenie ok 140 w mialo na to wpływ.Przecież zwykly poldek czy żuk pali na swiatlach i jest gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

w czasie rozruchu światła powinny gasnąc po puszczeniu kluczyka zapalają sie wiec to niema żadnego wpływu na spadek mocy rozruchowej akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paweltouran

właśnie ze światła nieprzygasaniom podczas rozruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

to weź to zamień tak jak było i zobaczymy światła jednak obciążają aku

ja mam w pasku światła dzienne i one gasną podczas rozruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatła to ok 140w i nie przekracza to 7-8% mocy rozrusznika.Jesli nawet nie gasną to nie powinno mieć to wpływu na rozruch. Producent przewiduje większa rezerwę prądu z aku ,auto ma zapalić przy minus 20 bez problemu i jeśli teraz przeszkadzają swiatła to co będzie zimą?PS sciągnij kostki z lamp ,lub bezpiecznik światel i sprawdzisz ,czy będzie lepiej.

Edytowane przez xemit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to i musze ci powiedziec ze super sprawa, tylko denerwuje mnie to ze czasem jak chcesz otworzyc auto wlaczaja ci sie, ale kij im tam, nie przepala sie jak zarowki zwykle. Co do twojego odpalania, Tourany maja wade fabryczna w sterowniku. Moj Jak kupiłem tez palil OK, po wymianie pasków jak by przestal. Udaj sie do Diagtronika, wgraja ci nowa mape do kompa (nie chipa) ta mapa ma przerobione dawki rozruchowe. Tora mowil ze naprawiaja tego dziesiatkami. Mi pomoglo, jak reka odia, a tak wygladalo jak by rozrusznik slabo krecil, nawet na cieplym ze 2 razy musial obrucic, a na zimnym jak by sie musial rozbiegnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie VW nie jestem w stanie nic powiedzieć.

Służbowo poruszam się Fiatem Doblo - tam różnica przy odpalaniu z włączonymi/wyłączonymi światłami jest odczuwalna. Włączone światła = kręcenie 1 - 2 sekund dłużej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności